Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 lipca 2020, 11:19

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

StarCraft 2

  1. Gatunek: RTS
  2. Data premiery: 2010
  3. Liczba graczy: brak informacji

StarCraft II bywa nazywany martwą grą, a mimo to Blizzard traktuje go zdecydowanie lepiej niż Diablo III. Po tylu latach ten RTS wciąż otrzymuje jakieś wsparcie i rozgrywane są turnieje e-sportowe. Od listopada 2017 roku tytuł ten jest także dostępny za darmo. W okrojonej wersji, niemniej zawartość darmowej edycji okazuje się absolutnie wystarczająca.

Jeśli zatem zagrywaliście się w oryginalnego StarCrafta, to szkoda byłoby nie sprawdzić godnej kontynuacji. Starcia terran, zergów i protossów są równie emocjonujące jak 20 lat temu. Dodajmy, że chętnych do grania w sieci nie brakuje, a i specjalne tryby gry potrafią dostarczyć niemało rozrywki.

MIKROPŁATNOŚCI

Ta leciwa już strategia czasu rzeczywistego dostępna jest za darmo. Nie w całości, bowiem nie wydając ani grosza, do dyspozycji mamy tylko pierwszą kampanię, Wings of Liberty, tryb wieloosobowy oraz moduł kooperacyjny z dowódcami. Niemniej jest to zupełnie wystarczające, by móc cieszyć się zabawą w sieci.

Osoby chcące poznać fabułę mogą osobno nabyć dwie kampanie fabularne oraz pakiet misji Novy. W sklepiku znajdziemy również dodatkowych dowódców do zabawy w co-opie, komentatorów oraz trochę przedmiotów kosmetycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że nic z tego nie jest potrzebne, by móc rywalizować na równym poziomie z innymi w grach rankingowych.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z mikropłatności w grach?

Nigdy nie opłaciłem/łam żadnej mikropłatności
42,9%
Tak, ale rzadko
27,1%
Raptem parę razy
23,4%
Tak, nawet dość często
6,6%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.