Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 lipca 2020, 11:19

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Valorant

  1. Gatunek: sieciowa strzelanka FPP
  2. Data premiery: 2020
  3. Liczba graczy: 3 miliony sprawdziły wersję beta

Valorant to sieciowa strzelanka autorstwa Riot Games, która szturmem wdarła się na rynek i wygląda na to, że zostanie na nim dłuższy czas. Testy beta wzbudziły sporo emocji, a teraz, po premierze gry, nie brakuje chętnych do zabawy. Zwłaszcza że najnowsze dzieło twórców League of Legends łączy CSGO z Overwatchem i Rainbow Six: Siege – z jednej strony mamy tu taktyczną zabawę, w której wystający piksel ramienia może doprowadzić nas do przegranej, z drugiej postacie posługują się zdolnościami specjalnymi, często fantastycznymi.

Ta specyficzna mieszanka sprawia, że pomiędzy unikaniem wrogich pocisków trzeba również uważać na lecące w naszą stronę kule ognia. Riot Games cały czas pracuje nad Valorantem, poprawiając i testując niektóre elementy – wszystko wskazuje na to, że tę produkcji czeka świetlana przyszłość!

MIKROPŁATNOŚCI

Valorant dostępny jest za darmo, ale nie jest pozbawiony item shopu. Znajdziemy w nim przede wszystkim przedmioty kosmetyczne w postaci skórek na broń. Poza nimi możemy nabyć przepustkę bitewną z własnymi nagrodami czy poziomami, ale również zaopatrzyć się w kontrakty z agentami. Kontrakt możemy kupić za realne pieniądze, od razu zdobywając dostęp do nowej postaci, lub za walutę z gry i wówczas, aby na stałe odblokować herosa, trzeba nieco pogrindować. W ramach kontraktu gracze odblokowują również inne przedmioty kosmetyczne związane z wybranym agentem.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z mikropłatności w grach?

Nigdy nie opłaciłem/łam żadnej mikropłatności
42,9%
Tak, ale rzadko
27,1%
Raptem parę razy
23,4%
Tak, nawet dość często
6,6%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.