Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 lipca 2020, 11:19

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

PUBG Lite

  1. Gatunek: battle royale
  2. Data premiery: 2019
  3. Liczba graczy: brak informacji

Playerunknown’s Battlegrounds może nie jest najpopularniejszym przedstawicielem gatunku battle royale, ale wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Tytuł ten dostępny jest w modelu buy-to-play i posiada również darmową wersję na urządzenia mobilne. Od niedawna można też grać w alternatywną, darmową pecetową edycję o nazwie PUBG Lite.

PUBG Lite to specjalne, okrojone wydanie Playerunknown’s Battlegrounds, pozbawione wielu ustawień graficznych, a do tego wymagania sprzętowe zostały tu mocno obniżone. Ta wersja dedykowana jest osobom, które nie mają odpowiednio mocnego sprzętu, aby oryginał chodził im w odpowiedniej jakości. Równocześnie PUBG Lite nie zawiera pełnej zawartości pierwowzoru – to wciąż ta sama gra, ale bez dostępu do wszystkich map czy trybów. Jej największym problemem okazuje się liczba botów, która potrafi skutecznie zniechęcić do zabawy.

MIKROPŁATNOŚCI

PUBG Lite pod względem mikrotransakcji od oryginalnego Playerunknown’s Battlegrounds nie różni się w zasadzie niczym. W sklepiku gry nie znajdziemy żadnych rzeczy, które dają przewagę w meczach. Możemy nabyć przedmioty kosmetyczne oraz przepustkę sezonową pozwalającą na wykonywanie misji, za które otrzymujemy nagrody.

Jedynym problemem tej wersji jest to, że przepustka nie pozwala już zarobić na kolejną przepustkę, która pojawi się w przyszłym sezonie. Jeśli zatem ktoś jest zainteresowany takim pakietem w PUBG Lite, musi go regularnie kupować za realne pieniądze.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z mikropłatności w grach?

Nigdy nie opłaciłem/łam żadnej mikropłatności
42,9%
Tak, ale rzadko
27,1%
Raptem parę razy
23,4%
Tak, nawet dość często
6,6%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.