Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

7. Apex Legends

APEX LEGENDS W SKRÓCIE
  1. Producent: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Platformy: PC, XOne, PS4
  4. Data premiery: 4 lutego 2019

Apex Legends to jedna z nowszych produkcji w zestawieniu – gra ukazała się na początku lutego 2019 roku i szybko podbiła serca graczy, co dało jej wysokie miejsce na naszej liście. Debiutu Apexa nie poprzedziła żadna kampania reklamowa ani miesiące oczekiwania wypełnione publikacją screenów i materiałów wideo. Zamiast tego autorzy ujawnili swe dzieło i od razu udostępnili je na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Takie podejście wcale nie zaszkodziło grze. Wręcz przeciwnie – gracze dosłownie rzucili się na Apex Legends. W ciągu kilku godzin od premiery produkcja ta mogła pochwalić się milionem zarejestrowanych użytkowników. Po 24 godzinach liczba ta wzrosła do 2,5 mln, a w ciągu pierwszego tygodnia tytuł przyciągnął aż 25 mln osób.

Apex Legends to strzelanka typu battle royale. Konkurencja w tej kategorii jest ogromna, ale autorom udało się osiągnąć sukces dzięki kilku kluczowym elementom. Starcia toczą ze sobą dwie- lub trzyosobowe drużyny, a nie samotne wilki, a gra bardzo ułatwia i premiuje współpracę z towarzyszami broni. Ponadto zamiast postaci różniących się jedynie wyglądem mamy tu unikatowych bohaterów, dysponujących specjalnymi zdolnościami i sprzętem.

Na dodatek produkcja ta jest niesamowicie miodna. Odpowiedzialne za nią studio Respawn Entertainment, założone przez ojców cyklu Call of Duty, ma na koncie wyśmienitą serię Titanfall. Deweloper posiada więc ogromne doświadczenie w tworzeniu strzelanek i to zaprocentowało w Apex Legends. System ruchu, działanie broni, balans rozgrywki i ogólne dopracowanie są tu na najwyższym poziomie, a po zakończeniu meczu trzeba dużej siły woli, by od razu nie rozpocząć kolejnego.

Apex Legends wystartowało bardzo mocno, ale potem emocje związane z tym tytułem opadły. Przez chwilę wydawało się nawet, że grę czekają już tylko spadki, na szczęście autorom udało się zatrzymać tę tendencję, a nawet zacząć odrabiać straty. Dzisiaj, pod koniec 2021 roku, jest to jedna z najmocniejszych strzelanek na rynku. Na PC dodatkowo posłużyła jej premiera na Steamie i produkcja ta praktycznie nie wypada z pierwszej piątki najpopularniejszych tytułów na tej platformie, a start 11. sezonu, wprowadzającego m.in. dodatkową postać, umożliwił temu projektowi ustanowienie nowych rekordów aktywności w serwisie studia Valve.

  1. Więcej o grze Apex Legends

Apex Legends to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. szukasz czegoś nowego w kategorii battle royale;
  2. intryguje Cię pomysł połączenia tego gatunku z elementami Overwatcha;
  3. lubisz grać drużynowo;
  4. interesują Cię przede wszystkim dopracowane mechanizmy zabawy.
TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Warface

Warface

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.