Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

11. Splitgate

SPLITGATE W SKRÓCIE

  1. Producent: 1047 Games
  2. Wydawca: 1047 Games
  3. Platformy: PC, PS4, PS5, XOne, XSX
  4. Data premiery: 25 sierpnia 2021

Rzadko otrzymujemy popularne strzelanki free-to-play, które oferują świeże doznania. Zazwyczaj sukcesy odnoszą tytuły, które realizują sprawdzone pomysły w darmowej formule. Dlatego cieszymy się, gdy pojawia się jakiś wyjątek od tej reguły, a takim jest właśnie Splitgate.

Grę oparto na założeniach produkcji typu arena shooter. Ta kategoria w latach 90. święciła triumfy dzięki Unreal Tournamentowi oraz serii Quake, ale potem została zepchnięta w cień. W ostatnich latach wiele tytułów podejmowało próby wskrzeszenia tego typu rozgrywki, ale wszystkie poniosły porażkę – nawet nowym wersjom wspomnianych dwóch klasycznych marek nie udało się odnieść sukcesu. Splitgate powiodło się tylko dlatego, że gra, świetnie realizując standardy arena shooterów, dodała do nich coś nowego w postaci mechaniki portali.

System ten znany jest z serii pozycji logicznych studia Valve, ale okazuje się, że doskonale sprawdza się również w strzelance. Tworzenie portali otwiera zupełnie nowe możliwości nawigacji po mapach, flankowania wrogów czy zastawiania pułapek na nieprzyjaciół. Nie jest to prosty dodatek. Ta mechanika kompletnie zmienia przebieg rozgrywki, oferując doznania, których do tej pory nie było w arena shooterach, i tym samym czyniąc z gry coś więcej niż tylko upiększoną wersję Unreal Tournamenta czy Quake’a.

Trudno powiedzieć, czy Splitgate utrzyma zainteresowanie graczy przez lata. Obecnie jest to jednak świeża i ekscytująca produkcja, która zadowoli osoby szukające czegoś bardziej unikatowego w kategorii strzelanek free-to-play

  1. Więcej o grze Splitgate
  2. Zagraj w Splitgate

Splitgate to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. tęsknisz za FPS-ami z lat 90.;
  2. kochasz arena shootery;
  3. lubisz gry o zabójczym tempie, wymagające wysokiego poziomu umiejętności.
TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Warface

Warface

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.