Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

14. Unturned

UNTURNED W SKRÓCIE

  1. Producent: Smartly Dressed Games
  2. Wydawca: Smartly Dressed Games
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: lipiec 2017

Następna pozycja to jeden z czołowych przykładów niespodziewanych sukcesów gier indie. Unturned opracował bowiem jeden deweloper. Co więcej, w chwili wydania tego tytułu miał on raptem szesnaście lat.

Pomysł był genialny w swojej prostocie. Twórca połączył podstawowe mechanizmy rozgrywki z DayZ ze stylistyką przypominającą Minecrafta, a następnie udostępnił ten koktajl w modelu free-to-play. Mieszanka ta zainteresowała sporo osób, a gdy już wypróbowały tę produkcję, okazało się, że nie jest to jedynie ciekawostka i wiele z nich zostało z nią na lata.

Rozgrywka jest mocno sandboksowa. Gracze trafiają do klockowatego świata opanowanego przez zombiaki. Priorytetem jest przetrwanie, co ułatwia nie tylko bogaty wybór uzbrojenia, ale również możliwość konstruowania pułapek i wznoszenia budynków oraz korzystania z pojazdów. Oczywiście inni gracze mogą użyć tego wszystkiego przeciwko nam, więc wcale nie jest łatwo.

Po sukcesie gry (do dzisiaj tytuł ten został pobrany przez kilkadziesiąt milionów osób) autor nie próbował na szczęście rozwijać dalej Unturned solo. Zaangażował do projektu dodatkowych ludzi, dzięki czemu kolejne aktualizacje wychodzą w zadowalającym tempie, a ulepszanie i wzbogacanie rozgrywki trwa nadal. Twórcy szybko reagują na problemy i słuchają sugestii graczy. Wszystko wskazuje na to, że produkcja ta jeszcze przez wiele lat będzie dostarczać sporo zabawy.

Gra nadal bardzo dobrze się rozwija. Autorzy dbają o dodawanie nowej zawartości i rozwiązywanie problemów. Do tego bardzo aktywna jest społeczność graczy, którzy wręcz zasypują nas własnymi kreacjami.

  1. Więcej o grze Unturned

Unturned to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. lubisz survivalowe sandboksowe strzelanki;
  2. nie przeszkadza Ci dziecinna stylistyka i świat wyglądający jak zrobiony z klocków LEGO;
  3. Twoje zainteresowanie wzbudziło już DayZ, ale odstraszył Cię powolny rozwój tej gry.
TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Warface

Warface

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.