Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Battlefield V Publicystyka

Publicystyka 26 maja 2018, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V

W zwiastunie Battlefielda V trudno odnaleźć klimat II wojny światowej, jaką znamy. Pod tą kolorową i przesadzoną akcją kryją się natomiast liczne i bardzo istotne zmiany w rozgrywce, dzięki którym może jednak bardzo polubimy nowego Battlefielda?

„Masz tylko jedną szansę, by zrobić dobre pierwsze wrażenie” czy może „nie ocenia się książki po okładce”? Obecnie Battlefield V jest chyba zawieszony gdzieś pomiędzy tymi dwoma podejściami. Wybuchowy zwiastun w stylu filmów o Indianie Jonesie i Mad Maxie, który dziś pewnie odbija się czkawką kierownictwu Electronic Arts, mógł być czymś rewelacyjnym w kontekście nowego Bad Company czy próby wskrzeszenia Battlefield Heroes w realistycznej oprawie graficznej. Niestety, przy zapewnieniach o chęci powrotu do korzeni, do początków serii i Battlefielda 1942 wzbudził głównie niesmak i wrażenie przesady – według wielu fanów seria wędruje w złym kierunku.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że ten krótki zwiastun to tylko reklama – czasem lepsza, czasem gorsza – ale zwykle nieoddająca w pełni walorów produktu. Zobaczyliśmy wyreżyserowany fragment, który podczas typowej rozgrywki multiplayerowej nie ma szans na odtworzenie. Twórcy trailera chcieli w kilkudziesięciu sekundach zawrzeć całą esencję gry oraz kilka istotnych nowości, jakie zawitają do serii Battlefield, i choć efekt końcowy wyszedł im średnio, lista zmian zapowiada się naprawdę ciekawie. Warto zatem przyjrzeć się jej na chłodno, bez emocji wywołanych dziwnym wyglądem bohaterów wspominanego filmiku.

W grze na pewno nie zabraknie lotniczych bitew z najbardziej ikonicznymi samolotami tamtej epoki: Spitfire’em i Messerschmittem Bf 109. - 2018-05-26
W grze na pewno nie zabraknie lotniczych bitew z najbardziej ikonicznymi samolotami tamtej epoki: Spitfire’em i Messerschmittem Bf 109.

O szczegółach wprowadzanych nowości poinformowali nas sami twórcy na specjalnym, osobnym streamie dla prasy, zaproszonych gości i youtuberów. Pokaz trwał bite trzy godziny i w odróżnieniu od tego oficjalnego zamiast żartów zawierał więcej fachowych szczegółów z procesu tworzenia gry.

Mnóstwo niestandardowych dodatków w wyglądzie postaci ma nas poinformować o bogatych możliwościach personalizacji naszych postaci.

Skąd ten Braveheart i pani Kapitan Hak?

Co wiemy o Battlefieldzie V:
  1. ma pokazać mniej znane rozdziały II wojny światowej, np. norweski ruch oporu;
  2. powraca singlowa kampania w formie wojennych opowieści;
  3. powracają misje w kooperacji, tym razem generowane proceduralnie;
  4. gra zaoferuje system budowania fortyfikacji w trakcie zabawy wieloosobowej;
  5. pojawi się opcja holowania armat czy działek przeciwlotniczych;
  6. nastąpi mnóstwo zmian w rozgrywce, np. przewidywalny odrzut broni, czasochłonne leczenie, niewielkie zapasy amunicji;
  7. położony zostanie nacisk na działanie w zespołach;
  8. otrzymamy ogromne możliwości personalizacji żołnierzy, broni i pojazdów;
  9. powróci tryb operacji w ulepszonej, bardziej urozmaiconej formie;
  10. zabraknie przepustki sezonowej, nowe mapy będą udostępniane za darmo.

Skoro jednak wywołaliśmy już do tablicy niezwykle barwnych żołnierzy ze zwiastuna, zacznijmy od ich nietypowego wyposażenia. Brytyjski komandos z kataną na plecach, rudowłosa supermodelka w płaszczu ze snajperką i protezą ręki czy szczupły Kratos bez koszulki – to istotnie ekipa wyróżniająca się na tle chociażby odzianej w te same mundury kompani E 506 Regimentu 101 Dywizji – czyli serialowej „kompanii braci”. Czy to oznacza, że w Battlefieldzie V każda drużyna będzie wyglądać aż tak barwnie? Niekoniecznie, zwłaszcza w ciągu pierwszych miesięcy po premierze.

Ów obrazek to zaserwowany w pigułce przegląd dużych możliwości personalizacji prezencji naszych żołnierzy, ściśle powiązany z progresją i czasem spędzonym w grze. Przypomnijmy sobie, jak mocno ten element kulał w Battlefieldzie 1, gdzie wielogodzinny grind jedną klasą oznaczał jedynie odblokowanie bliźniaczo podobnej broni, jakiegoś fikuśnego szkiełka zamiast celownika czy kolejnej złotej skórki. „Piątka” chce to naprawić, oferując naprawdę ogrom rzeczy do zdobycia i użycia, a co za tym idzie – powody, by pozostać z grą jak najdłużej. Zmienimy nakrycie głowy, kurtkę, spodnie czy barwy wojenne na twarzy, a także po kilka elementów wyglądu broni, czołgu lub samolotu, np. artystyczny malunek na jego nosie.

Wszystkie te dodatki mają być kosmetyczne i nie wpływać na rozgrywkę, poza tym z pewnością wiele z nich będzie wymagać włożenia sporego wysiłku w ich zdobycie, a tym samym nie okażą się aż tak powszechne na wirtualnym polu bitwy. Warto też wiedzieć, iż autorzy nie wzięli ich tak całkiem z powietrza. Jeśli przestudiujemy te najbardziej niesamowite historie z czasów II wojny światowej, dowiemy się, że młoda waleczna kobieta z protezą czy Brytyjczyk z samurajskim mieczem to wcale nic takiego niezwykłego. Musimy też pogodzić się z faktem, iż te duże, najgłośniejsze tytuły idą z duchem czasu i raz – chcą dać różnym graczom szansę stworzenia postaci wedle swego gustu i oczekiwań, a dwa – wykorzystać możliwość dodatkowych zarobków na elementach kosmetycznych. Być może z czasem barwnych postaci na serwerach zacznie przybywać, a może pojawią się też takie, w przypadku których trzeba będzie zachować właściwy „dresscode”?

Prawdziwi bohaterowie II wojny światowej. Twarzy nie da się rozpoznać, ale na zdjęciu od razu widać brytyjskiego komandosa Johna Churchilla – do boju zawsze ruszał uzbrojony w szkocki miecz. - 2018-05-26
Prawdziwi bohaterowie II wojny światowej. Twarzy nie da się rozpoznać, ale na zdjęciu od razu widać brytyjskiego komandosa Johna Churchilla – do boju zawsze ruszał uzbrojony w szkocki miecz.

Dziwi Was proteza ręki czy katana? A co powiecie na łuk Robin Hooda?

Z archiwalnych zdjęć znamy doskonale amerykańskich spadochroniarzy, którzy przed inwazją na Europę malowali sobie twarze, a głowy golili w stylu „na Irokeza”. W filmie Szeregowiec Ryan jeden z bohaterów ma ozdobioną przez siebie kurtkę, na której widać, że pochodzi z Nowego Jorku. Podobne elementy znajdziemy u bohaterów zwiastuna Battlefielda V, ale to wspominana proteza ręki czy katana wydają się dziwne. Dziwne, dopóki nie przeczytacie o prawdziwym bohaterze wojennym, który nazywał się John Malcolm Thorpe Fleming „Jack” Churchill – i istniał naprawdę!

Skróćmy ten przydługi zestaw imion do ksywki „Mad Jack”. Jack był komandosem brytyjskiej armii i wyróżniał się tym, że do boju biegł uzbrojony w długi łuk, strzały oraz szkocki miecz, tzw. pałasz claymore. Mawiał, iż „każdy oficer udający się w bój bez miecza jest nieodpowiednio ubrany”. Wsławił się tym, że był jedynym brytyjskim żołnierzem, który naprawdę zabił nazistę z łuku, razem z pięcioma innymi komandosami pojmał 300 żołnierzy wroga, a do ataku często maszerował, grając głośno na dudach.

Gdy został schwytany w 1944 roku, uciekł rurą ściekową, zamierzając dotrzeć do Bałtyku, ale złapano go ponownie. Gdy w końcu został oswobodzony, wysłano go do Birmy, by walczył z Japończykami. Zanim jednak tam dotarł, zrzucono bombę na Hiroszimę. To ponoć rozwścieczyło Mad Jacka, który skwitował ten fakt słowami: „Gdyby nie ci przeklęci Jankesi, moglibyśmy pociągnąć tę wojnę przez następne dziesięć lat”.

Jeśli więc otrzymacie w Battlefieldzie V możliwość biegania z łukiem, mieczem czy buczącymi dudami – pamiętajcie, że to naprawdę jest nawiązanie do II wojny światowej, a nie Far Crya 5 czy Sea of Thieves!

Battlefield V

Battlefield V

Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze

Niedawna prezentacja trybu sieciowego Call of Duty: Modern Warfare pokazała, jak bardzo COD staje się podobny do Battlefielda – i to w momencie, gdy seria DICE przechodzi mały kryzys. Czy Battlefield ma jeszcze siłę, by przyjąć takie wyzwanie?

Konflikt pokoleń – dla kogo Blizzard robi mobilne Diablo, a Ubisoft gry dla „dorosłych” dzieci?
Konflikt pokoleń – dla kogo Blizzard robi mobilne Diablo, a Ubisoft gry dla „dorosłych” dzieci?

Kiedy jakaś seria gier zbiera wiernych fanów od 20 lat, w końcu nadchodzi moment, gdy jej formułą nie da się już zadowolić wszystkich. Dla kogo powinno się tworzyć nowe odsłony kultowych cyklów?

Uzależnienie od kosmetyków - czy Battlefield 5 przegra II wojnę światową?
Uzależnienie od kosmetyków - czy Battlefield 5 przegra II wojnę światową?

Battlefield 5 wygląda świetnie, ma rewelacyjną mechanikę strzelania, ale nie ma tego, co miały wszystkie poprzednie odsłony – klimatu konfliktu, który chce pokazać. Czy to po części wina graczy, uwielbiających kosmetyczne dodatki dla swoich postaci?

Komentarze Czytelników (125)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.05.2018 11:55
Kierba88
17
Kierba88
16
Centurion

Przykre że tematyka II wojny światowej stała się marketingowym lepem na muchy. Naprawdę przykre.

CO do gier FPS osadzonych w tej tematyce to z ostatnich lat jedyną godną polecenia imo może być tylko Red Orchestra 2.

26.05.2018 12:45
13
odpowiedz
3 odpowiedzi
Heinrich07
2
Generał

A sobie przekleję komentarz, bo nadal aktualne:

Trailer Battlefield 1:

Walka wręcz w okopowym błocie, piaski pustyni, lot dwupłatowcem nad polem bitwy gdzie szaleje rozpierducha, walki powietrzne, więcej rozpierduchy, szarża, samoloty, wybuchy, gaz, maska przeciwgazowa na twarz, czołg przetacza się przez okop, pociąg pancerny mknie wśród wydm, pancerniki, bateria artylerii prowadzi ostrzał, kulisz się z przerażenia, rozpierducha totalna a na koniec stajesz do walki sam z wielkim Zeppelinem, epicka muzyka

10/10

Trailer Battlefield V:

Krawiący łeb z konia, pada trup, murzyn z Braveheart, brodacz z God of War i pani Mech robią rozpierduchę w budynku, strzały przez ściany, rzut oka na jadące czołgi, heroiczny skok przez okno z panem z SAS, pani snajper czołga się tyłem wśród czołgów i strzela z przyłożenia, siup na motocykl, działko flak na przyczepce dołączonej do czołgu prowadzi ostrzał w ruchu, samolot, spada na ciebie ciężarówka i obok ląduje uszkodzony bf109, bierzesz leżące na ziemi MG42, dzięki za amunicję ziomuś, wypadasz zza górki i naparzasz w Niemców, zestrzeliwujesz samolot 3 strzałami z biodra, czołgasz się z MG cały czas strzelając, p38 sieje spustoszenie, Mosquito, V1 robi rozpizdziel, gość z FarCry cię poddusza i zaraz zacznie mówić o definicji szaleństwa, pani Mech ratuje ci dupę i naparza gościa kijem, desant z powietrza.

xD/10

26.05.2018 13:28
Laston
12
odpowiedz
6 odpowiedzi
Laston
116
Chaos Lord
Image

Sądząc po tym zdjęciu (wyglądającym jak kadr z cinematica) ta jednoręka kobita będzie w kampanii, więc proszę nie mydlić oczu personalizacją multiplayera. Mam wrażenie, że od czasu prezentacji BFV dziennikarze growi robią za adwokatów diabła. Publice się nie podoba to co pokazało DICE, a media widząc grę z szerszej perspektywy za zamkniętymi drzwiami wygłaszają nad nią peany twierdząc, że zwiastun to nieprawda. Z tym, że jakie dziennikarze mają moralne prawo żeby to robić będąc imiennie zaproszeni i mając opłaconą wycieczkę do Londynu przez EA. Na dzień dzisiejszy wygląda to jak przekupstwo i opłacona reklama.

Swoją drogą w oficjalnym trailerze nie ma za grosz klimatu drugiej wojny światowej. Gdzie brud, dym i krew? To serio wygląda jak fortnite. Na CoD: WWII pluto, że nie ma klimatu - to co powiedzieć o tym? Będą chociaż naziści czy znowu fikcyjna wojna?

post wyedytowany przez Laston 2018-05-26 13:29:21
26.05.2018 11:58
Rumcykcyk
11
odpowiedz
5 odpowiedzi
Rumcykcyk
61
Głębinowiec

Do dzisiaj mam przed sobą trailery jakie miała MoH, CoD, United Offensive, CoD 2, Brothers in Arms to były gry gdzie II WŚ była zaprezentowana w idealny sposób. Ciężki klimat, na wysokim poziomie trudności ciężkie bitwy w okopach. Można by godzinami pisać jakie te gry były rewelacyjne w tamtym okresie. W 2018 roku powstał jakiś nowy trend, wojna była bardziej śmieszna i nastawiona na fajne kolorki, ciuszki, kolorowe bronie. WTF ja się pytam. Mam nadzieje że jakiś weteran II WŚ pójdzie do szefa DICE i da mu po pysku za to jak chcą zmieniać przeszłość.

W obozach koncentracyjnych ludzie trzymali się za ręce i śpiewali w kółku "kumbaya". Żal na to patrzeć co się dzieje w branży gier.

post wyedytowany przez Rumcykcyk 2018-05-26 12:01:08
26.05.2018 16:57
Electric_Wizard
10
odpowiedz
1 odpowiedź
Electric_Wizard
39
Pretorianin

Wiadomo że w każdym wojsku były wyjątki. Wiadomo że służyli różni ludzie z różnych szerokości geograficznych którzy nie byli biali, tylko to dalej nic nie zmienia. Problemem nie jest sztuczna ręka, miecz czy łuk. Problemem jest brak tożsamości pokazanych postaci na zwiastunie i brak spójności całego tła z historią. Postacie wyglądają jak z obecnych filmów akcji, są całkowicie obce jakiemukolwiek stylowi i rzeczywistości IIWŚ. Równie dobrze można by wstawić do zwiastuna jakiegoś muzyka z gitarą, ewentualnie jakiegoś rapera z full capem i niewiele by się zmieniło. Tło też wcale nie lepsze. Niemieckie myśliwce latające 3 metry nad ziemią, postać podnosząca się po wyrzuceniu z kabiny samolotu i ruszajaca do walki.... no i jeszcze ta wisienka pod postacią walenia do wszystkiego z karabinu maszynowego jak w Vietnamie (20 lat później)..... dla kogo ten zwiastun? Dla 15latków? Jeśli tematem jest wojna, wojna historyczna, to niech ona taka będzie chociaż w jakimś stopniu. Nadchodzący BF wygląda jak alternatywna historia IIWŚ.

post wyedytowany przez Electric_Wizard 2018-05-26 16:58:50
26.05.2018 12:01
9
odpowiedz
6 odpowiedzi
zanonimizowany1245119
7
Legionista

Wiedziałem że się to skończy w ten sposób kiedy powiedzieli ze pogramy Francuską z Ruchu Oporu..
Really?
-Francuska
-Ruch Oporu
Drugie tak oczywiste połączenie to chyba pornhub i porno... Oczywiście nie ma co liczyć na "resistance" z Jugosławii który zadał Niemcom największe straty, o Polskim PAŃSTWIE (!!!) podziemnym nie wspominając.

26.05.2018 14:24
odpowiedz
3 odpowiedzi
openforu0
17
Legionista

Tja pokazali na trailerze pojedyncza misję i każdy uważa wszystkie będą kolorowe.

26.05.2018 14:37
Miodowy
👎
1
odpowiedz
Miodowy
37
Nigdy nie był młody

Analitycznie i dogłębnie można wytłumaczyć każdy kicz i głupotę i nie wiem w czyim interesie stoi bronienie tej gry. Niby to tylko gra... ale gry i filmy kształtują wiedzę o świecie młodych ludzi lepiej niż książki akademickie oparte na sensownej metodologi. Przykładem tego jest tak często przywoływany "francuski ruch oporu" - głupoty jakie w tym temacie nakładły filmy i gry ludziom do głowy są przerażające.

post wyedytowany przez Miodowy 2018-05-26 14:37:12
26.05.2018 14:41
odpowiedz
3 odpowiedzi
mareczeklubigry
42
Pretorianin

Chyba jako jednemu z niewielu ludzi na świecie nie przeszkadza mi że na trailerze jest kobieta a to dlatego że sporo czytałem np o kobietach-snajperach czy kobietach-pilotkach w Armii Czerwonej... wreszcie nawet w Armii Krajowej mieliśmy przykłady kobiet walczących z bronią w ręku ( Wanda Traczyk Stawska ). Mam tylko pretensje o to co my gracze dostaliśmy czy naprawdę nie można było nam graczom pokazać czegoś w stylu tego co najwidoczniej pokazano dziennikarzom? Pokazano nam jakąś pstrokaciznę przepełnioną absurdami a dodatku trzeba było się domyślić że to nie kampania tylko multi.... Mega minus dla ludzi odpowiedzialnych za produkcję trailera.

26.05.2018 14:54
odpowiedz
Doniczkapl
28
Pretorianin

Eh a wystarczylo zremasterowac BF1944, wyszloby o niebo lepiej.

26.05.2018 15:01
3
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1218931
20
Konsul

Chętnie bym zagrał w dobry AAA, który przenosi gracza w czasy wojny koreańskiej, jak do tej pory mogę sobie jedynie M.A.S.H pooglądać.

26.05.2018 15:09
Sebo1020
26.05.2018 16:57
Electric_Wizard
10
odpowiedz
1 odpowiedź
Electric_Wizard
39
Pretorianin

Wiadomo że w każdym wojsku były wyjątki. Wiadomo że służyli różni ludzie z różnych szerokości geograficznych którzy nie byli biali, tylko to dalej nic nie zmienia. Problemem nie jest sztuczna ręka, miecz czy łuk. Problemem jest brak tożsamości pokazanych postaci na zwiastunie i brak spójności całego tła z historią. Postacie wyglądają jak z obecnych filmów akcji, są całkowicie obce jakiemukolwiek stylowi i rzeczywistości IIWŚ. Równie dobrze można by wstawić do zwiastuna jakiegoś muzyka z gitarą, ewentualnie jakiegoś rapera z full capem i niewiele by się zmieniło. Tło też wcale nie lepsze. Niemieckie myśliwce latające 3 metry nad ziemią, postać podnosząca się po wyrzuceniu z kabiny samolotu i ruszajaca do walki.... no i jeszcze ta wisienka pod postacią walenia do wszystkiego z karabinu maszynowego jak w Vietnamie (20 lat później)..... dla kogo ten zwiastun? Dla 15latków? Jeśli tematem jest wojna, wojna historyczna, to niech ona taka będzie chociaż w jakimś stopniu. Nadchodzący BF wygląda jak alternatywna historia IIWŚ.

post wyedytowany przez Electric_Wizard 2018-05-26 16:58:50
26.05.2018 17:15
yadin
1
odpowiedz
yadin
102
Legend

Moim zdaniem nie trzeba w grze cudaczyć, aby zrobić "coś nowego". Jest tyle motywów, tyle tematów II wojny światowej, że twórcy gry mieliby w czym wybierać. Już kultowy "Medal of Honor: Allied Assault" jest pełen ciekawych pomysłów. Norwegia, zrzut na tyłach w Normandii, dywersja.

26.05.2018 18:17
3
odpowiedz
lajosz
84
Pretorianin

Wszystko jest "Super" , "Mega" i "Hiper", ale ..... wśród arsenału zabrakło mi gimbala, kijka do selfie i wyboru kamerki, np. GoPro Hero 6.

Jak wprowadzą powyższe "usprawnienia" i "atrakcje", to wreszcie wojna będzie wyglądać realistycznie.

26.05.2018 21:37
odpowiedz
1 odpowiedź
ZimnyLeszek
12
Legionista

GOL jak zawsze i jego opinie na teamt gier EA ciekawe ile wam zaplacili za ten artykul i obrone tego shitu...

27.05.2018 09:42
Wielki Gracz od 2000 roku
odpowiedz
11 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
125
El Kwako

Swoją drogą - kiedy niby obiecywano, że Battlefield będzie realistycznym symulatorem pola bitwy? Bo ja nigdy tego nie słyszałem. Może coś tam, że mają powrócić do korzeni serii, ale to byłoby po prostu głupie. Świat poszedł do przodu, a rozwiązania z tamtych czasów byłyby po prostu nudne dla graczy. Zresztą, to już nudne to wasze czepianie się dla samego czepiania.

27.05.2018 09:58
JESTEM5ASSASIN
odpowiedz
JESTEM5ASSASIN
7
Legionista

Jeśli chodzi o batllefield'a 5 to no cóż: nie wiem co powiedzieć. Moim zdaniem jest za dużo akcji w bf 1 było wręcz idealnie! . A jeśli chodzi o bf 5 trochę się martwię że ta cześć będzie jak najnowszy cod. Na początku cieszyłem się że będzie II wś ale tego się nie spodziewałem że tak to zrobią. Wolałbym żeby tą grę zrobili realistycznie (tak jak poprzednika) a na razie gra mi do gustu nie przypada.

27.05.2018 12:40
👎
3
odpowiedz
queky
10
Legionista

Miała być II WŚ a mamy bękartów wojny. Zwiastun beznadziejny...

27.05.2018 14:17
2
odpowiedz
premium125503825
1
Junior

Dlaczego wy ich ciągle tak bronicie, aż momentami ciężko nie odnieść wrażenia że wam za to płacą xD
Zrobili z wojny zabawę i przebieranki, ja rozumiem że gra ma sprawiać przyjemność, ale to wcale nie wyklucza się z poważnym podejściem do tematu, a to co nam zaprezentowano to jakaś kpina.

27.05.2018 14:38
MANOLITO
odpowiedz
MANOLITO
171
Legend

tytuł tego artykułu powinien być inny:

losu, losu, losu "Pięć najbardziej poprawnych politycznie gier".

27.05.2018 16:42
odpowiedz
joe1chip
37
Konsul

Kampania i tak będzie marna, COD WW 2 miał daleką od ideału a i tak dużo lepszą od Batleffielda 1.

27.05.2018 17:56
dj_sasek
😁
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
dj_sasek
100
Freelancer
Wideo

Hitlerowi się też nie za bardzo podoba: https://www.youtube.com/watch?v=kIGYY7H2lGs

W mojej opinii gdyby nazwali grę Bad Company WWII albo Bad Company 3 i umiejscowili tych 4-ch bohaterów w kampanii co było widać na obrazku squadu to nie byłoby takiego problemu i gównoburzy w sieci. Skoro mają nam opowiedzieć historie wojenne jak sami założyli, to nie może być tak kreowanych bohaterów nawet w multi.

post wyedytowany przez dj_sasek 2018-05-27 17:59:19
27.05.2018 18:00
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
orginal
58
Centurion

Ta gra będzie totalnym gównem, niestety.

27.05.2018 18:18
odpowiedz
1 odpowiedź
uziel1973
2
Junior

"a kule trafią dokładnie tam, gdzie skierowana zostanie lufa" - czyli strzelamy laserami, a balistyka nie będzie istnieć. dziękuję. nowy Bat to słabiusieńki, ale marketing zrobi swoje.

27.05.2018 20:05
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
boy3
55
Generał

Dla mnie trailer ma jedno proste zadanie, zachęcić do grania w daną grą, i pokazać że prezentuję się świetnie, choćby taki trailer asassyn creed origins czy wiedźmina3, albo dragon age inkwizycja

Jeśli otrzymujemy taki trailer, to pokazuje że to będzie beznadziejna gra

27.05.2018 22:19
masterpolska1994
4
odpowiedz
1 odpowiedź
masterpolska1994
48
Pretorianin
Wideo

Ja pozostawię tylko to na dowód, że coś z grami dzisiaj jest nie tak.
https://www.youtube.com/watch?v=KRjoPgsL8fo

28.05.2018 07:16
klimek77
odpowiedz
4 odpowiedzi
klimek77
4
Junior

hahah już się zaczął ból dupy widzę, specjaliści nosacze już w natarciu, a sprawa jest banalna, ea osiągnęło sukces po zwiastunie. Jest takie powiedzenie, że nieważne co, byle było głośno na ten temat, to jedna sprawa. Druga natomiast to takie polskie narzekanie na wszystko, nie podoba się to nie kupuj proste. :D a jak boli dupa bo somsiod kupi preorder to proponuje kupić maść, teraz w nowej większej tubie.
Gdyby ktoś jednak dostał ostrego i nieoczekiwanego napadu bólu dupki a nie miał pod ręką maści to zawsze może zagrać w Post Scriptum.
Pozdrawiam

post wyedytowany przez klimek77 2018-05-28 07:21:35
28.05.2018 07:53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1204223
22
Generał

Wypowiedź została przeniesiona do wątku https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14435399

post wyedytowany przez Admina 2018-05-28 09:55:55
28.05.2018 11:24
odpowiedz
10 odpowiedzi
Jango Kane
31
Konsul

Mi też się nie podoba Pani Kapitan Hak, w dodatku Norweżka w ruchu oporu (:D) i spadające ciężarówki z nieba, ale to jest tylko trailer i to z kampanii dla jednego gracza. Ona będzie za pewne w góra kilku misjach w singlu, który kupujących BF'a mało obchodzi, bo zdecydowana większość graczy kupuje tą grę dla trybu multiplayer a kampania dla jednego gracza służy jako samouczek do zapoznania się z nowościami bądź dla początkujących. Singleplayer nigdy nie był podstawową w pełnoprawnych Battlefieldach poczynając od BF1942 a jedynie nieobowiązkowym dodatkiem.

W Battlefield 1 było znacznie więcej głupot jeżeli chodzi o zakłamanie realiów technologicznych z tamtego okresu i jakoś nikt nie płakał z tego powodu - a naprawdę było o co - większość broni była automatyczna, opancerzeni kawalerzyści, terminatorzy w zbrojach itd. Kampania dla jednego gracza była zupełnie odjechana - skakanie po płonących Zeppelinach itd.

Mnie osobiście najbardziej irytowały w BF1 rosyjskie snajperki - niektórych map z DLC w ogóle niegrałem, bo mnie po prostu drażnił fakt, że połowa żołnierzy na polu bitwy to kobiety chociaż snajper camper ma coś z kobiety. I tutaj pojawia się moja obawa odnośnie zapowiedzi dotyczącej możliwości personalizacji naszego żołdaka - bo jak pozwolą wybrać płeć, to 99% pryszczatych gnojków będzie grało kobietą co przy takich wymiarach jak ma model z trailera kompletnie zabije klimat gry (podobnie jak czarni naziści). Mam nadzieję, że będzie to zrobione ze smakiem i dlatego będzie to pierwszy BF bez pre-order dla mnie.

28.05.2018 15:17
ajax34
odpowiedz
ajax34
57
Porucznik
28.05.2018 17:24
SpecShadow
1
odpowiedz
SpecShadow
73
Silence of the LAMs

https://www.reddit.com/r/Battlefield/comments/8mhkld/bfv_it_appears_eadice_are_the_ones_who_are/dzntoso/

@Demize99, DICE Design Director -283 punktów 23 godziny temu
I knew this was going to be a fight when i pushed for female soldiers in Battlefield. I have a daughter, and I don’t want to ever have to answer her question of “why can’t I make a character that looks like me” with “because you’re a girl.”

I fundamentally feel to my core this is the right way and I will find myself on the right side of history.

And I think many people will play the game despite their reservations. And maybe learn something about either history or themselves. That is part of the making games art.

Zważywszy na to że jego córka ma rok a gra ma oznaczenie M takie tłumaczenie nie ma sensu...
Mogli dać postacie żeńskie w multiku, szczególnie jeśli byłyby to np. Werhmaht vs francuski ruch oporu... ale nie, lepiej przerabiać historię i pisać ją na nowo.

28.05.2018 22:45
odpowiedz
bullgod
45
Centurion

Mowa o grze sieciowej, której rozgrywka, np w części, której akcja umiejscowiona jest niby w czasie I wojny światowej, wygląda identycznie z innymi grami tego typu - gracze biegają w kółko, skaczą i strzelają do siebie w locie, zdobywając jakieś flagi. Co za różnica nagle, że trailer tej części jest przedstawiony w formie komiksowo przerysowanej wojny? Efekt będzie właśnie taki. Tak będzie wyglądała ta gra.
Fakt, że gracze będą mieli mniej lub bardziej historycznie wyglądające avatary lub bronie to tylko kosmetyka.
O co wam chodzi? Spodziewaliście się realizmu???

Mówię to jako osoba, która tego rodzaju gry ogląda z boku, bo nie lubi sieciowych nawalanek.

29.05.2018 22:21
Marder
👎
1
odpowiedz
Marder
196
Generał

Faktycznie koledzy z GOL-a robią za adwokata diabła. Powiedzmy sobie to otwarcie że wszyscy czekali na poważny, brutalny i tragiczny obraz II WŚ a dostaną kolorowe gówno z poprawnością polityczną. To nie jest II WŚ to jest II WŚ wg DICE.

30.05.2018 23:27
Zalewany
odpowiedz
Zalewany
58
Konsul

Nie wiem czy określenie "marksizm kulturowy" wobec tego zwiastuna nie byłoby tu jak najbardziej na miejscu.

10.11.2018 17:49
leaven
odpowiedz
leaven
86
Pretorianin

Będą swastyki czy tej prawdy historycznej dzisiejsza poprawność nie dopuszcza?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze