Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 marca 2023, 15:09

autor: Michał "Pajdos" Pajda

We Were Here. Kupione chwalicie, a za darmo nie znacie

„Jak dają to bierz – uciekaj dopiero wtedy, gdy biją”. Bierzcie więc i wy z darmowych gier na Steamie, ale zajrzyjcie najpierw które gry brać się opłaca według użytkowników Steama.

We Were Here

Ciemno tu, ale w tym przypadku to zaleta. - Darmowe gry na Steam - 17 świetnych darmówek, których nie znasz - dokument - 2023-03-07
Ciemno tu, ale w tym przypadku to zaleta.
  1. W skrócie: wirtualny escape room dla dwóch graczy
  2. Pozytywne recenzje na Steamie: 91%
  3. Czas spędzony z grą: niby dwie godziny, ale prędzej mózg Ci eksploduje, niż uda się ukończyć We Were Here w tak krótkim czasie

O We Were Here może i nie było głośno, niemniej produkcja ta została zauważona przez świat w pierwszym kwartale 2017 roku – dzięki streamerom, dla których był to świetny tytuł do kooperacyjnego grania podczas transmisji na żywo.

Tylko pierwsza część serii jest gratis – ale i tak podczas zabawy mózg może zmienić Ci się w kisiel, a bezpłatna zawartość wystarcza na co najmniej dwie godziny. Jeśli zechcesz natomiast sprawdzić pozostałe epizody, będziesz zmuszony (niestety) zapłacić za dostęp do nich aż kilkadziesiąt złotych. Czy warto? Możesz się o tym przekonać, testując darmową pilotażową część gry.

Pod względem rozgrywki We Were Here przypomina wirtualny escape room. Dwóch graczy zostało uwięzionych w zamku – są oni rozdzieleni i nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu, ale mogą komunikować się za pomocą krótkofalówek. Aby uciec z mrocznej twierdzy, muszą ze są współpracować. Produkcja ta stawia na ogromną liczbę zagadek o abstrakcyjnie wysokim poziomie trudności, których nie sposób rozwikłać w pojedynkę. Mowa m.in. o odczytywaniu symboli przez jednego gracza, by drugi mógł wprowadzić właściwą ich kombinację na przeciwległym krańcu zamku. Szybkie sprostanie owym wyzwaniom logicznym wcale nie jest łatwym zadaniem. Ostrzegamy lojalnie – mózg może eksplodować od stopnia trudności niektórych łamigłówek.

Recenzje na Steamie

Marcia:

– Krótka, ale dobra. Zupełnie jak ta recenzja.

sebeK:

– Piękna gra, ale teraz nie wiem, co dalej robić ze swoim życiem, bo już ją przeszedłem, a była taka dobra.

Goatandsheep:

– Świetny sposób na ponowne nawiązanie kontaktu z ukochaną osobą podczas COVID-19.

TWOIM ZDANIEM

Polujesz na darmowe gry?

Jak pies gończy, żadnej nie pominę
3,8%
Staram się, ale bez przesady
31,7%
Jak coś zobaczę, to biorę
54,6%
Nie zwracam na to uwagi
7,5%
Nawet jak widzę, to nie biorę gier za darmo
2,3%
Zobacz inne ankiety
Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club

Deceit

Deceit

Everlasting Summer

Everlasting Summer

The Expendabros

The Expendabros

Shadow Warrior Classic Redux

Shadow Warrior Classic Redux

Marie's Room

Marie's Room

Waltz of the Wizard

Waltz of the Wizard

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności - odsłona druga
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności - odsłona druga

Przygotowaliśmy dla Was drugi zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych produkcji. Wśród nich znalazły się m.in. gry akcji, RPG, przygodówki, gry logiczne i wyścigowe.