Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

Aether 2 – niebiańska kraina z latającymi świniami

W Minecrafcie można dostać się do Netheru – piekielnej krainy pokrytej lawą i zamieszkanej przez niebezpieczne stworzenia. Pewien moder postanowił stworzyć jej przeciwieństwo i tak oto powstała modyfikacja Aether 2 – niebiański świat umieszczony w chmurach. Chociaż większość graczy pewnie najbardziej zainteresuje się latającym świniami. Fruwająca wieprzowina to jednak akurat nie najciekawsza zawartość projektu, bo autor umieścił w grze mnóstwo nowych przedmiotów, minerałów, podziemi czy stworzeń. Będąc przy kreaturach, warto napomknąć o wspominanym wcześniej przeciwieństwie Netheru – w Aether spotkamy stworzenia podobne do ghastów, z tą różnicą, że ich pociski nie zadają obrażeń, ale mogą za to zepchnąć gracza w przepaść.

Ponadto modyfikacja świetnie nadaje się do zabawy ze znajomymi, dzięki rozbudowanym lochom, które da się eksplorować razem z drużyną. Wymusza to nawet elementy współpracy, bo w podziemiach pojawiają się trudni do pokonania bossowie. Zakończenie podróży jest oczywiście nagradzane odpowiednią ilością przedmiotów.

  1. Pobierz modyfikację Aether 2

Smart Moving Mod – skaczę, pływam: pełny serwis!

Nie da się ukryć, że zakres animacji w Minecrafcie jest ograniczony. To i tak łagodne określenie, bo nie ma znaczenia, czy nasza postać pływa, skacze, czy wchodzi po drabinie – kwadratowy bohater w każdej z wymienionych sytuacji wykonuje identyczne ruchy. Nie odbiega to od stylistyki produkcji, więc koślawe animacje nie kłują w oczy. Poza tym niewiele osób gra z kamerą przesuniętą za plecy naszego kanciastego ludzika. Nie zmienia to jednak faktu, że większa liczba ruchów, jakie możemy wykonać, stanowi ciekawe urozmaicenie rozgrywki.

Dowodzi tego popularność niniejszej modyfikacji. Smart Moving Mod wprowadza do gry kilkanaście nowych trybów ruchu – czołganie, wspinanie się po górach czy szybszy sprint. Wejście na podwójny blok nie jest już problemem, a przez jednokratkową szczelinę można przecisnąć się niczym pająk. Autor pomyślał również o dodatkowym pasku kondycji, która ogranicza ciągłe używanie nowych animacji.

JAK UŻYWAĆ MODYFIKACJI?

Działanie moda jest bardzo proste i polega na użyciu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Przykładowo czołganie się to SHIFT + CTRL, a wejście na wzniesienie odbywa się przy pomocy przycisków W + CTRL.

  1. Pobierz Smart Moving Mod
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.