Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 stycznia 2023, 16:56

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Litematica. Najlepsze mody do Minecrafta

Minecraft cieszy się wielką popularnością już od wielu lat. Nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w 2023 roku. Gra nie nudzi się m.in. za sprawą tysięcy modów. Przeprowadziliśmy selekcję i w tym zestawieniu prezentujemy najlepsze modyfikacje.

Litematica

Źródło: CurseForge/masady - Najlepsze mody do Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta - dokument - 2023-01-16
Źródło: CurseForge/masady

Zbudowanie podstawowego schronienia, które pozwoli przetrwać pierwszą noc, nie stanowi wielkiego wyzwania. Inaczej jest w przypadku bardziej ambitnych projektów. Olbrzymie budowle są łatwiejsze do zbudowania po zainstalowaniu modyfikacji Litematica. Umożliwia ona bowiem wyświetlenie gotowego holograficznego wzoru, który trzeba tylko wypełnić odpowiednimi blokami. I w tym aspekcie mod okazuje się pomocny, bo informuje, jakie materiały będą potrzebne i ile trzeba ich mieć.

Skąd biorą się schematy? Tworzą je sami gracze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby własnoręcznie przygotować plany, z których skorzystają potem inne osoby. W tym celu należy najpierw coś wybudować, a potem skopiować obiekt i wysłać plik do sieci. Ze schematu może skorzystać także sam jego autor – w łatwy sposób da się zachować wyjątkowo udaną konstrukcję i szybko ją odtworzyć w innym miejscu na mapie bądź w innym świecie.

Do poprawnego działania moda Litematica niezbędne jest pobranie i zainstalowanie innego moda – biblioteczki MaLiLib.

W sieci dostępnych jest wiele schematów do pobrania. Wśród najchętniej ściąganych projektów znajdują się wszelkiego rodzaju wille i domy, ale można też znaleźć ogromne hotele, smoka ze Skyrima oraz zamki. W odtworzeniu olbrzymich konstrukcji pomoże opcja easyPlaceMode. Po jej włączeniu model automatycznie zostanie wypełniony blokami – wystarczy tylko wskazać pożądany obszar kursorem.

  1. Pobierz modyfikację Litematica
  2. Wersja Minecrafta: 1.19.3 (stan na styczeń 2023)
Źródło: YouTube/MaxeyMp - Najlepsze mody do Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta - dokument - 2023-01-16
Źródło: YouTube/MaxeyMp
TWOIM ZDANIEM

Który tryb Minecrafta wolisz?

Przetrwania
70,1%
Kreatywny
21%
Hardcore
8,9%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2022 rok
Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2022 rok

Cała seria Sims idealnie nadaje się do modowania. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. Oto jakie ciekawe mody do The Sims 4 warto pobrać.

Serwery Minecraft i jak je stworzyć
Serwery Minecraft i jak je stworzyć

Jak stworzyć serwer Minecrafta? Jak znaleźć najlepszy serwer? W tym tekście znajdziecie krótką i konkretną odpowiedź na te pytania.

Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry
Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry

Które gry najłatwiej modować? Stworzyliśmy listę produkcji, które pozwalają się łatwo modyfikować, czego efektem są liczne amatorskie dodatki.