Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

ComputerCraft – nauka programowania

Programowanie to w dzisiejszych czasach temat na tyle popularny, że trafił nawet do Minecrafta. Modyfikacja ComputerCraft pozwala stworzyć komputer wraz z jego komponentami – monitorami, stacjami dysków, modemami czy drukarkami – oraz pisać programy w języku Lua (a całą jednostką zarządza system CraftOS). Od początku dostępnych jest kilkadziesiąt komend do np. odtwarzania muzyki czy uruchamiania podstawowego Painta lub prostych gier, ale najlepsze efekty osiąga się poprzez samodzielne tworzenie aplikacji – oczywiście trzeba poświęcić trochę czasu na naukę języka.

W modyfikacji można znaleźć specjalne roboty (nazwane żółwiami), które będą za nas wydobywać surowce. Tutaj również potrzebne jest programowanie – robotom należy wydawać odpowiednie polecenia. Stwarza to spore pole do popisu, bo oprócz podstawowego rozkazu kopania czy ścinania drzew da się tworzyć trasy, jakimi żółw ma się poruszać. Co więcej, możliwe jest zaprogramowanie robota w taki sposób, że będzie on zbierać drewno, a potem sadzić nowe drzewa – dodajcie do tego modyfikację BuildCraft, a otrzymacie w pełni zautomatyzowanego Minecrafta.

  1. Pobierz modyfikację ComputerCraft

EyeMod – kwadratowy iPhone

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez smartfonów. Wydawałoby się jednak, że nie dotyczy to wirtualnego kwadratowego uniwersum – nic bardziej mylnego! EyeMod wprowadza do gry w pełni funkcjonalnego smartfona, wzorowanego na produktach Apple’a. Na telefonie da się zainstalować kilka różnych aplikacji – zaczynając od kalkulatora czy notatnika, a kończąc na radarze ułatwiającym odnalezienie się na mapie. Co więcej, wśród programów można odnaleźć nawet Cookie Clickera, przystosowanego do kanciastych klimatów.

KONTAKT ZE ŚWIATEM

Minecraftowy smartfon zawiera aplikację do wysyłania wiadomości. Jeśli grasz na serwerze z zainstalowaną modyfikacją EyeMod, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozmawiać z innymi graczami przy pomocy chatu w telefonie. A jeżeli wolisz bardziej formalny kontakt – możesz wysłać do kogoś e-maila.

Używanie smartfona wymaga spełnienia pewnych wymogów. Przede wszystkim, aby w pełni korzystać z możliwości telefonu, należy go najpierw podłączyć do sieci – tutaj przyda się serwer udostępniający internet. Trzeba również pamiętać o regularnym ładowaniu smartfona, gdyż bateria ma swoje limity. Na koniec warto wspomnieć, że aplikacje są... płatne! Telefon domyślnie zawiera podstawowe programy, ale dostęp do bardziej skomplikowanych narzędzi okazuje się możliwy tylko po spieniężeniu diamentów czy złota.

  1. Pobierz EyeMod

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.