Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 stycznia 2023, 16:56

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

OptiFine. Najlepsze mody do Minecrafta

Minecraft cieszy się wielką popularnością już od wielu lat. Nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w 2023 roku. Gra nie nudzi się m.in. za sprawą tysięcy modów. Przeprowadziliśmy selekcję i w tym zestawieniu prezentujemy najlepsze modyfikacje.

OptiFine

OptiFine to jeden z modów, które najlepiej pobrać na samym początku. Modyfikacja ta sprawia, że Minecraft działa z większą płynnością (nawet 2x więcej klatek na sekundę) i jednocześnie lepiej wygląda – OptiFine dodaje obsługę tekstur w wysokiej rozdzielczości. Ponadto mod otwiera dostęp do wielu opcji – grę da się skonfigurować wedle własnego uznania, m.in. w takich obszarach jak odległość renderowania, oświetlenie, cienie oraz wygładzanie krawędzi.

Źródło: Insider/Emma Witman - Najlepsze mody do Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta - dokument - 2023-01-16
Źródło: Insider/Emma Witman

Zmiany widać w jakości trawy, śniegu oraz wody. Przykładowo: woda jest przejrzysta i można zobaczyć, co znajduje się pod jej taflą. Wizualnych poprawek jest znacznie więcej. Pozostając przy elementach związanych z naturą, warto wspomnieć, że wiele z nich można wyłączyć lub zmienić ich działanie. Możliwe jest m.in. ustawienie wysokości chmur, wyłączenie mgły i gwiazd oraz wyłączenie animacji ognia czy kapiącej wody.

Mimo że OptiFine pozwala uzyskać większą liczbę klatek na sekundę, ustawienie wszystkiego na maksymalnym poziomie (wygładzanie krawędzi, szczegółowość cieni, zasięg rysowania, dynamiczne oświetlenie) wymaga dość mocnego peceta. Jeśli go nie posiadacie, lepiej zainteresujcie się modem Fabulously Optimized (1.19.2), który znacznie zwiększy płynność działania gry na starym sprzęcie.

  1. Pobierz modyfikację OptiFine
  2. Wersja Minecrafta: 1.19.2 (stan na styczeń 2023)
Źródło: optifine.net - Najlepsze mody do Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta - dokument - 2023-01-16
Źródło: optifine.net
TWOIM ZDANIEM

Który tryb Minecrafta wolisz?

Przetrwania
70,1%
Kreatywny
21%
Hardcore
8,9%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2022 rok
Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2022 rok

Cała seria Sims idealnie nadaje się do modowania. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. Oto jakie ciekawe mody do The Sims 4 warto pobrać.

Serwery Minecraft i jak je stworzyć
Serwery Minecraft i jak je stworzyć

Jak stworzyć serwer Minecrafta? Jak znaleźć najlepszy serwer? W tym tekście znajdziecie krótką i konkretną odpowiedź na te pytania.

Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry
Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry

Które gry najłatwiej modować? Stworzyliśmy listę produkcji, które pozwalają się łatwo modyfikować, czego efektem są liczne amatorskie dodatki.