Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

Not Enough Items – receptury w jednym miejscu

Przeszukiwanie internetu w celu znalezienia kolejnego przepisu na stworzenie przedmiotu to ta mniej przyjemna strona rozgrywki w Minecrafcie. Co prawda podstawowa wersja gry zawiera niewiele receptur, ale po instalacji modów liczba przepisów mocno wzrasta – a wtedy trzeba szukać ich nie na jednej, a na kilku stronach. Modyfikacja Not Enough Items to rozbudowane narzędzie usprawniające grę – przede wszystkim zawiera wszelkie kombinacje tworzenia przedmiotów (obejmuje również te pochodzące z innych modów), a dostęp do nich jest zapewniony przez intuicyjne menu z wyszukiwarką. Można nawet sprawdzić, w jakich recepturach jest używany patyk czy żelazo, poprzez kliknięcie jednego przycisku.

Autor przygotował też kilka innych przydatnych funkcji. Mod umożliwia natychmiastową zmianę trybu gry (Survival na Creative i odwrotnie), leczenie postaci, umieszczenie w dowolnym miejscu spawnera potworów czy zmianę pory dnia. Oprócz tego oferuje kosz w menu ekwipunku – koniec z tworzeniem śmietników z lawy.

  1. Pobierz modyfikację Not Enough Items

Minecraft Comes Alive – żono moja!

Kolejna propozycja odmieniająca mieszkańców kwadratowego świata. Modyfikacja Minecraft Comes Alive ożywia osadników i nadaje im pewną unikatowość. Każdemu NPC zostaje przypisane imię, płeć oraz szereg różnych funkcji. Co za tym idzie, interakcje z osadnikami są teraz bardziej rozbudowane. Oprócz prowadzenia standardowego handlu można z nimi porozmawiać czy poprosić o towarzystwo i wspólnie przemierzać kanciaste podziemia.

A CO ZE MNĄ?

Modyfikacja dodaje do gry także kreator postaci, w którym da się wybrać płeć naszego bohatera, jak również rozpocząć rozgrywkę od pewnego etapu – np. mając już żonę oraz niewielki dom.

Wspomniana wyżej płeć to nie tylko kwestia wizualna. Częste kontakty z daną postacią pozytywnie wpływają na nasze z nią relacje i pogłębiają znajomość. Przyjaźń szybko może przerodzić się w miłość, a stąd już krótka droga do małżeństwa. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze potomstwa, ale bez obaw – mod wprowadza opcję wychowywania dziecka (gdy wyrośnie, da się mu zlecić wykonywanie prac domowych). Nie jest to moduł tak rozwinięty jak w serii The Sims, niemniej świetnie uzupełnia pozostałe atrakcje przeróbki.

  1. Pobierz modyfikację Minecraft Comes Alive
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.