Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 stycznia 2023, 16:56

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Better Minecraft (Better MC). Najlepsze mody do Minecrafta

Minecraft cieszy się wielką popularnością już od wielu lat. Nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w 2023 roku. Gra nie nudzi się m.in. za sprawą tysięcy modów. Przeprowadziliśmy selekcję i w tym zestawieniu prezentujemy najlepsze modyfikacje.

Better Minecraft (Better MC)

Źródło: CurseForge/SHXRKIIIE - Najlepsze mody do Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta - dokument - 2023-01-16
Źródło: CurseForge/SHXRKIIIE

Czy Minecraft może być jeszcze lepszą grą? Paczka modów Better MC udowadnia, że jak najbardziej. Obecnie najświeższą wersją działającą na patchu 1.19.2 jest zbiór oznaczony jako BMC3. Pobranie i zainstalowanie całego pakietu modyfikacji to jedna z najprostszych i najszybszych dróg na ożywienie wersji vanilla. Autor Better MC zadbał o to, aby wszystkie mody bez problemu ze sobą działały, i tym samym oszczędził sporo czasu graczom, którzy normalnie musieliby sprawdzać to na własną rękę.

BMC1

Dostępna do pobrania w dalszym ciągu jest paczka BMC1. Jeśli z jakichś powodów wciąż gracie na patchu 1.16.5, gorąco zachęcamy do jej sprawdzenia. Pakiet został ściągnięty już grubo ponad 4 mln razy. Nie bez powodu – to jeden z najlepszych modpacków w historii.

Pack BMC3 wprowadza do kwadratowego świata całe mnóstwo nowości. W skład pakietu wchodzi przeszło 200 modyfikacji. Wszystkich zmian tu oczywiście nie wymienimy, ale z tych najbardziej istotnych warto wspomnieć o możliwości wyhodowania własnego smoka, który potem będzie mógł być latającym mountem; o nowych biomach i wymiarach; o obsłudze shaderów (OptiFine nie jest wymagane); mapie świata Xaero i całej masie nowych lochów, stworzeń oraz bossów. W zbiorze znalazły się także poprawki do oryginalnych mechanik.

  1. Pobierz modyfikację Better Minecraft (BMC3)
  2. Wersja Minecrafta: 1.19.2 (stan na styczeń 2023)
Źródło: YouTube/TheNeoCubest - Najlepsze mody do Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta - dokument - 2023-01-16
Źródło: YouTube/TheNeoCubest

Mateusz "rassi" Ługowik

TWOIM ZDANIEM

Który tryb Minecrafta wolisz?

Przetrwania
70,1%
Kreatywny
21%
Hardcore
8,9%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2022 rok
Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2022 rok

Cała seria Sims idealnie nadaje się do modowania. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. Oto jakie ciekawe mody do The Sims 4 warto pobrać.

Serwery Minecraft i jak je stworzyć
Serwery Minecraft i jak je stworzyć

Jak stworzyć serwer Minecrafta? Jak znaleźć najlepszy serwer? W tym tekście znajdziecie krótką i konkretną odpowiedź na te pytania.

Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry
Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry

Które gry najłatwiej modować? Stworzyliśmy listę produkcji, które pozwalają się łatwo modyfikować, czego efektem są liczne amatorskie dodatki.