Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

MystCraft – stwórz swój świat

Jeżeli wcześniejsze modyfikacje z nowymi krainami Was nie zainteresowały, pora na inną propozycję. MystCraft pozwala bowiem tworzyć własne światy. Zostało to zrealizowane w bardzo prosty sposób – nowe tereny kreuje się za pomocą specjalnych symboli, które zdobywamy podczas eksploracji lub sami produkujemy. Każdy symbol coś oznacza – mogą być to jaskinie, plaże, lasy, morza czy wysokie góry. Oprócz samych biomów występują też inne opcje: czerwone niebo, pojedyncza wyspa, standardowy księżyc czy światło lub brak pogody. Po skompletowaniu kilku symboli można przejść do tworzenia nowego świata (trzeba tylko pamiętać, by zabrać ze sobą umożliwiającą powrót książkę).

Połączenia wychodzą naprawdę przeróżne i za każdym razem oglądamy coś innego. Da się nawet stworzyć całkowicie płaską krainę z wiecznym dniem i mnóstwem surowców – idealne miejsce do kopania rud. Warto jednak łączyć symbole z zachowaniem odrobiny logiki. Nietrzymanie się tej zasady może doprowadzić do powstania niestabilnego świata, który na naszych oczach dokona samozniszczenia (chyba nie muszę wspominać, co stanie się z naszą postacią).

  1. Pobierz modyfikację MystCraft

Overlord Mod – prywatna armia

Prywatna armia szkieletów? Brzmi nieźle! Overlord Mod pozwala tworzyć nieograniczoną liczbę wojowników czekających na nasze rozkazy. Modyfikacja ta wprowadza do gry kilka nowych obiektów, które udostępniają swego rodzaju kreator. W nim ustalamy podstawowe parametry naszych sługusów, jednak najważniejszy jest sprzęt – a ten musimy zorganizować sami, co oczywiście będzie kosztowało sporo zasobów i czasu.

PRZEPIS NA SZKIELETA

Jak stworzyć własnego kościanego sługę? Przepis jest prosty. Główne składniki to głowa, kości i mleko. Warto dodać jeszcze nieco uzbrojenia, by całość nabrała charakteru. Na koniec mieszamy wszystko magicznym pierścieniem i już – szkielet gotowy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć bardziej ludzkie postacie, ale szkielety wydają się ciekawszym wyborem.

Przywołane szkielety nie są całkowicie bezmyślne i potrafią wykonywać proste polecenia. Przykładowo możemy wydać im rozkaz atakowania wszystkich pobliskich przeciwników albo nakazać patrolowanie okolicy. Możliwy jest również podział na oddziały, a następnie sterowanie poszczególnymi grupami – urodzeni liderzy powinni być zadowoleni. Autor moda zawarł w nim również prosty system rozwoju. Im wyższy poziom posiada szkielet, tym więcej ma zdrowia. Doświadczenie zdobywane jest w trakcie walki albo podczas spożywania mleka. Tak, naszych wojowników możemy karmić mlekiem.

  1. Pobierz Overlord Mod

 

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.