Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

Twilight Forest – lasy, zamki, minotuary

Wykop dół o wymiarach dwa na dwa, zalej go wodą, zadbaj o roślinność wokół w postaci kwiatów i grzybów, a na koniec wrzuć do środka diament. W ten oto sposób rozpoczyna się przygoda z modyfikacją Twilight Forest, dodającą do gry tajemniczą krainę, obfitującą w nowe przedmioty i stworzenia. Opisany na początku portal przeniesie nas na sielankowe – ale tylko na pierwszy rzut oka – tereny. Pod nogami przebiegną nam słodkie króliczki, a w oddali ujrzymy dumnego jelenia i głupkowatą kozę.

Dalsza eksploracja lasu zatrze jednak owo idylliczne pierwsze wrażenie, a spotkanie z hydrą czy liczem szybko zmieni nasze zdanie o tej krainie. Przekonamy się, że wcale nie jest taka spokojna, przeciwnie – raczej śmiertelnie niebezpieczna. Warto się tu jednak wybrać i odwiedzić tutejsze podziemia oraz labirynty (w których można spotkać minotaury), bo w lokacjach znajdziemy nowe miecze, zbroje i inne przydatne przedmioty. W Twilight Forest natrafimy nawet na rozbudowane zamki, a w nich mnóstwo skrzyń ze skarbami.

  1. Pobierz modyfikację Twilight Forest

Biomes O’Plenty – Alpy, lasy bambusowe i inne cuda

Nie da się zaprzeczyć, że w Minecrafcie sporo czasu spędza się na eksploracji świata. Co prawda podstawowa gra oferuje kilkadziesiąt rodzajów biomów (czyli zróżnicowanych terenów, takich jak góry, łąki, dżungle czy plaże), ale czemu by nie mieć ich więcej? Modyfikacja Biomes O’Plenty wprowadza prawie 80 nowych biomów. I wierzcie mi, autor włożył w to mnóstwo pracy – każdy obszar jest unikatowy i nie przypomina innych.

Otrzymujemy tym samym naprawdę dużą różnorodność, począwszy od standardowych krain w postaci górzystych terenów, lasów bambusowych czy tropikalnych wysp, a skończywszy na rejonach w całości stworzonych z grzybów, przerażających puszczach czy pustkowiach rodem z gier postapokaliptycznych. Nowych biomów doczekał się nawet Nether oraz oceany, na pustyniach można znaleźć oazy, a góry czasami zamieniają się w lodowce. Krótko mówiąc – mod Biomes O’Plenty oferuje niesamowite zróżnicowanie świata, co prowadzi do ulepszenia całej rozgrywki.

  1. Pobierz modyfikację Biomes O’Plenty
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.