Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 20 lutego 2020, 16:12

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier – i to nawet w 2020 roku – trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc najciekawsze modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

Minecraft osiągnął niesamowity sukces. Pewna część jego społeczności jest (delikatnie mówiąc) nielubiana, ale nie należy obwiniać za to samego tytułu i na tej podstawie wyrabiać sobie opinii oraz zniechęcać się do zabawy – można przez to stracić okazję do poznania świetnej gry. Już na samym wstępie dwukrotnie chwalę dzieło Mojangu, ale też żadna inna produkcja nie oferuje aż tak wielkiego wyboru modyfikacji. Największy wpływ ma na to prostota graficzna – autorzy nie muszą przejmować się tworzeniem dobrze wyglądających tekstur czy modeli i mogą skupić się na dopieszczaniu mechaniki projektów.

Wszystkich dostępnych modów nie sposób wymienić – jest ich mnóstwo i obejmują przeróżne aspekty gry. Można spróbować podzielić je na kilka kategorii – modyfikacje techniczne, przygodowe, usprawniające rozgrywkę czy dorzucające nowe przedmioty lub stworzenia. Owych fanowskich dodatków jest naprawdę multum, ale niektóre wyróżniają się innowacyjnymi pomysłami i oferują grze drugie życie.

Niniejszy artykuł to zbiór 28 najlepszych modyfikacji do Minecrafta – zaczynając od ulepszeń w postaci mapy, a kończąc na ogromnych projektach zmieniających rozgrywkę. Na pewno pominęliśmy niejeden świetny mod (ich mnogość sprawia, że nie da się wspomnieć o wszystkich), więc koniecznie napiszcie w komentarzach o swoich ulubionych dodatkach. W tekście zamieściliśmy też najlepsze paczki modów – RLCraft czy SkyFactory 4 na nowo stworzą kwadratową przygodę.

JAK ZAINSTALOWAĆ MODY?

1. Pobierz i zainstaluj narzędzie Minecraft Forge (posiada instalator).

2. Teraz musisz odnaleźć główny folder Minecrafta – dysk C:/nazwa użytkownika/AppData/Roaming/.minecraft. Najprostszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarce windowsowej frazy %appdata%, a następnie przejście do folderu .minecraft.

3. Znajdziesz tu folder mods (jeśli nie istnieje, możesz stworzyć go samodzielnie). Umieść w nim modyfikację o rozszerzeniu .jar lub .zip.

4. Gotowe, mod powinien już działać.

Pamiętaj, że modyfikacje nie zawsze ze sobą współpracują, więc nie ma sensu instalować kilku jednocześnie. Lepiej robić to pojedynczo i na bieżąco sprawdzać, czy gra działa prawidłowo.

AKTUALIZACJA

W październiku 2018 roku artykuł został wzbogacony o 10 dodatkowych modyfikacji. Zachęcamy do sprawdzenia nowych propozycji – chyba nie przegapicie okazji do poznania minecraftowej drugiej połówki albo przejechania się kilkuwagonową kolejką?

We wrześniu 2019 roku tekst doczekał się kolejnej aktualizacji. Tym razem przygotowaliśmy dla Was nowe wierzchowce (w tym słodkiego kucyka Pony!), zestaw przerażających dinozaurów prosto z Parku Jurajskiego, a także możliwość wyhodowania niszczącej świat bakterii.

Z kolei w lutym 2020 roku artykuł został uzupełniony o kilka najlepszych modpacków (opisanych na ostatniej stronie), czyli paczek modyfikacji zawierających od kilku do nawet kilkuset modów. To najprostsza droga do całkowitej odmiany Minecrafta. Inżynierska przygoda, elementy RPG czy rozgrywka w przestworzach na zaledwie kilku klockach – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

SPIS TREŚCI

 1. Not Enough Items – receptury w jednym miejscu + Minecraft Comes Alive – żono moja! -> TUTAJ
 2. JourneyMap – już się nie zgubisz + The Lost Cities – postapokaliptyczny świat -> TUTAJ
 3. IndustrialCraft – wybuduj własną elektrownię atomową + Immersive Engineering – sprawa dla inżyniera -> TUTAJ
 4. BuildCraft – zautomatyzuj okolicę + RailCraft – nowe ciuchcie -> TUTAJ
 5. ComputerCraft – nauka programowania + EyeMod – kwadratowy iPhone -> TUTAJ
 6. GalactiCraft – podróż na księżyc + Carpenter’s Block – tnij i łącz -> TUTAJ
 7. Dungeon Pack Mod – szukając przygody + ViesCraft – minecraftowy odlot -> TUTAJ
 8. Aether 2 – niebiańska kraina z latającymi świniami + Smart Moving Mod – skaczę, pływam: pełny serwis! -> TUTAJ
 9. Twilight Forest – lasy, zamki, minotaury + Biomes O’Plenty – Alpy, lasy bambusowe i inne cuda -> TUTAJ
 10. MystCraft – stwórz swój świat + Overlord Mod – prywatna armia -> TUTAJ
 11. HarvestCraft – coś dla smakoszy + JurassiCraft – it’s a dinosaur! -> TUTAJ
 12. DecoCraft – zostań dekoratorem wnętrz + Animal Bikes – na grzbiecie kucyka -> TUTAJ
 13. ThaumCraft – dodaj do gry trochę magii + Bacteria Mod – osobista śmiercionośna bakteria -> TUTAJ
 14. Mo’Creatures – czy to jest ent + Millenaire – wysoka kultura? -> TUTAJ
 15. Najlepsze paczki modów do Minecrafta -> TUTAJ
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry
Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry

Które gry najłatwiej modować? Stworzyliśmy listę produkcji, które pozwalają się łatwo modyfikować, czego efektem są liczne amatorskie dodatki.

Serwery Minecraft i jak je stworzyć
Serwery Minecraft i jak je stworzyć

Jak stworzyć serwer Minecrafta? Jak znaleźć najlepszy serwer? W tym tekście znajdziecie krótką i konkretną odpowiedź na te pytania.

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2020
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2020

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2020 roku znowu przyjrzeliśmy się temu artykułowi i dodaliśmy nowe mody.