Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 września 2017, 15:00

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Podróż do Westeros. Najlepsze gry i mody z Grą o tron

Gra o tron to jeden z najpopularniejszych seriali, oparty na cyklu powieści autorstwa George’a R. R. Martina. Co ciekawe, uniwersum to nie doczekało się jeszcze swojej wielkiej gry, co nie znaczy, że wirtualnego Westeros nie da się już teraz odwiedzić.

Uniwersum Gry o tron, a bardziej konkretnie – serii powieści fantasy Pieśń lodu i ognia, przyciągnęło ogromną rzeszę fanów. Stało się to głównie za sprawą niezwykle popularnego serialu, oglądanego przez miliony widzów na całym świecie – w Polsce finał siódmego sezonu był nawet odtwarzany w kinach. Taki rozgłos często prowadzi do masowej produkcji gier, próbujących osiągnąć sukces z wykorzystaniem znanej marki. Pomimo wielkiej grupy odbiorców świat wykreowany przez George’a R. R. Martina doczekał się jedynie kilku adaptacji komputerowych i sporej liczby modyfikacji do różnych tytułów. Niestety, tylko niewielka część modów to całkowite konwersje, przenoszące oryginalną rozgrywkę do Westeros i starające się oddać mroczny klimat uniwersum.

W niniejszym tekście postanowiliśmy przyjrzeć się produkcjom czerpiącym ze świata Gry o tron. Choć owe dzieła nie są idealne, sympatycy uniwersum powinni znaleźć tu coś dla siebie. Trudno jednak powstrzymać się od uwagi, że fanowskie modyfikacje przewyższają oficjalne gry i oferują ciekawszą rozgrywkę. Kwestia najlepszych modów była już poruszana w tym artykule, ale wiele dodatków doczekało się aktualizacji, więc warto jeszcze raz poświęcić im trochę uwagi.

Czy oglądasz Grę o tron?

71.5%

Tak, jestem na bieżąco.

15.8%

Nie, nigdy nie oglądałem/oglądałam.

6.7%

Tak, ale dopiero nadrabiam zaległości.

6.1%

Nie, odpadłem/opadłam w jednym z poprzednich sezonów.

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

Gra o tron

Gra o tron

Gra o tron: Początek

Gra o tron: Początek

Systemy RPG, które chcielibyśmy ujrzeć w postaci gier wideo – część II
Systemy RPG, które chcielibyśmy ujrzeć w postaci gier wideo – część II

W poprzedniej odsłonie zestawienia wymieniliśmy systemy RPG, które jeszcze nie pojawiły się na naszych monitorach i telewizorach. Tym razem idziemy dalej – obok systemów niezbadanych przypominamy te dawno nieodwiedzane.

Co po Wiedźminie? Inne światy z polskiej fantastyki godne własnych gier
Co po Wiedźminie? Inne światy z polskiej fantastyki godne własnych gier

Wiedźmin jest numerem jeden w polskiej literaturze fantastycznej, nic zatem dziwnego, że nasz RPG-owy megahit oparto właśnie na tej marce. Puszczamy wodze fantazji i wybieramy inne książki, które też mogłyby doczekać się własnych gier.

Westeros domowej roboty – najciekawsze mody na kanwie Gry o tron
Westeros domowej roboty – najciekawsze mody na kanwie Gry o tron

Mimo szalonej popularności książek i serialu Gra o tron (lub Pieśń Lodu i Ognia) nie jest częstym gościem w grach wideo. Na szczęście pecetowcy mają moderów – dziś przyglądamy się najciekawszym przeróbkom zmieniającym interaktywne światy w Westeros.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.09.2017 15:13
😉
7
metamatematyka
26
Centurion

Do serialu dopiero niedawno dodano funkcję szybkiej podróży.

05.09.2017 19:52
1
odpowiedz
Dzienciou
84
Konsul

@up hehe dobre :)
jeszcze jest niezły 7 Kingdoms do Atilla.

07.09.2017 01:10
odpowiedz
pipidupka
6
Legionista

Seven kingdoms total war w mojej opinii raczej nigdy nie będzie mega popularnym modem ponieważ nie zawiera kampanii. Możemy jedynie stoczyć customowe albo historyczne bitwy z GoT a jednak przynajmniej dla mnie, bitwy w total warach to może 1/3 zabawy. Wiecie o co chodzi, szkolicie wojsko, toczycie nim bitwy, nabierają doświadczenia i przywiązujecie się do tej konkretnej armii. Tu tego nie ma. Wina stoi po stronie attili na którego bazie powstał mod. Nie ma bowiem póki co możliwości stworzenia kampanii i chyba nigdy takiej nie będzie. Niestety.

20.09.2017 19:23
odpowiedz
Gorn221
37
Łowca Demonów

GoT od Telltale najlepszy