Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

The Witcher 3 HD Reworked Project – grafika ostra jak żyleta

HD Reworked Project
  1. Język: – (mod bez tekstu)
  2. Twórca: HalkHogan
  3. Rozmiar: 361,8 MB
  4. Premiera: listopad 2015
  5. Obecna wersja: 4.1 (styczeń 2017)

A oto mod nad mody, aktualnie niekwestionowany faworyt społeczności serwisu Nexus Mods – flagowy przedstawiciel tak lubianej przez wszystkich kategorii projektów upiększających (i tak pięknego) Wiedźmina 3. Nie jest to jednak kolejna spośród wielu przeróbek, które podkręcają różnej maści efekty, pokroju oświetlenia, natężenia kolorów czy głębi ostrości. Tym razem mamy do czynienia z paczką importującą do gry tekstury i modele różnych obiektów w znacznie wyższej jakości.

Jako się rzekło, Wiedźmin 3 jest ładny sam z siebie, więc tak naprawdę na pierwszy rzut oka trudno zauważyć różnicę. Jednak wystarczy udać się do Novigradu, by doznać małego wstrząsu – błotniste podwórka, ceglane ściany, marmurowe posadzki oraz budynki kryte dachówką wyglądają ślicznie jak nigdy. Również bliższe przypatrzenie się skrzynkom, workom z ziarnem, skałom czy drewnianym stołom zdradza poddanie ich zabiegowi upiększającemu. Co zaś najlepsze, cała ta poprawa grafiki odbywa się bez spadku płynności animacji (a przynajmniej ja wcale takowego nie odczułem). Poza tym prace nad modem nie ustają, więc w przyszłości możemy oczekiwać dalszej poprawy różnych aspektów oprawy wizualnej Dzikiego Gonu.

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

  1. Pobierz plik „The Witcher 3 HD Reworked Project 4.1” i wypakuj zawartość archiwum do folderu „Mods” w katalogu z zainstalowaną grą. (Albo użyj Nexus Mod Managera).

O AUTORZE

Wiedźmin 3 i dodatki do niego wyjęły mi już w sumie ok. 200 godzin z życiorysu – a wciąż mam w nich trochę spraw do dokończenia. Twórczością Andrzeja Sapkowskiego i studia CD Projekt RED interesuję się od zarania dziejów – dowodem liczne teksty o Dzikim Gonie i nie tylko, które zdarzyło mi się opublikować na łamach GRYOnline.pl w ciągu kilku ostatnich lat.

Krzysztof Draug Mysiak

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.