Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 28 grudnia 2015, 16:28

27. Sorcery! 3. TOP 30 mobilnych gier 2015 roku

Nadszedł ten moment w roku, gdy tworzyć trzeba podsumowania ostatnich 12 miesięcy. Oto i ono – nasza lista 30 najlepszych gier mobilnych roku!

27. Sorcery! 3

. - 2015-12-28
.
Sorcery! 3
  1. Deweloper: inkle
  2. Platformy: iOS, Android

Na naszej liście nie mogło zabraknąć produkcji paragrafowej – dzięki popularności urządzeń mobilnych gatunek ten nabrał wiatru w żagle, co oznacza, że stale powstaje wiele świetnych gamebooków. 12 miesięcy temu wśród gier roku 2014 wymieniano 80 Days studia inkle – a tym razem nie można nie wspomnieć o innej produkcji tego zespołu. Sorcery! 3 to trzecia odsłona serii utrzymanej w klimatach fantasy. Oczywiście fabułę poprowadzono tak, żeby znajomość poprzednich części cyklu nie była wymagana.

Sorcery! 3 kontynuuje tradycje swojej serii – jest więc „tylko” grą paragrafową, ale za to bogato ilustrowaną klimatycznymi grafikami. Nie zabrakło także rozbudowanego systemu rozwoju postaci, ogromnego świata do zwiedzania i oczywiście masy decyzji do podjęcia. Fanów RPG ucieszy też rozbudowany i w pełni animowany system walki. Słowem, mamy do czynienia z jednym z najlepszych gamebooków w klimatach fantasy – szkoda tylko, że jak zdecydowana większość tego typu gier nie ma on polskiej wersji językowej, bo niezła znajomość języka angielskiego jest w tym przypadku po prostu niezbędna.

W Sorcery! 3 zadaniem graczy jest poprowadzenie ekspedycji do miasta Mampang, gdzie ukryty został magiczny przedmiot o ogromnej mocy – znany jako Korona Królów. Na drodze staje nam wielu przeciwników, z pięcioma wężowymi lordami na czele. Tylko od naszych decyzji zależy, jak potoczą się losy wyprawy.

  1. Więcej na temat Sorcery! 3 na Androida
  2. Więcej na temat Sorcery! 3 na iOS-a

Adam Zechenter

Adam Zechenter

W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play. Potem przez wiele lat prowadził publicystykę, a od 2018 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie szefuje działowi wideo i prowadzi podcast GRYOnline.pl. Studiował filologię klasyczną i historię (gdzie został szefem Koła Naukowego); wcześniej stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Uwielbia gry akcji, RPG-i, strzelanki i strategie. Kiedyś kochał Baldur’s Gate 1 i 2, dziś najczęściej zagrywa się na PS5 i od myszki woli pada. Najwięcej godzin (bo blisko 2000) nabił w World of Tanks. Miłośnik książek i historii, czasami grywa w squasha, stara się też nie jeść mięsa.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która z zaprezentowanych gier podoba Ci się najbardziej?

Lara Croft GO
8,1%
Prune
0,9%
Horizon Chase
1,1%
Fallout Shelter
40,2%
Her Story
1,3%
This War of Mine
21,8%
Space Marshals
0,7%
Dragon Quest V: Hand of the Heavenly Bride
0,7%
Alto's Adventure
0,6%
Puzzle Craft 2
2%
Downwell
0,9%
Implosion: Never Lose Hope
0,7%
Don't Starve: Pocket Edition
6,6%
Rebuild 3: Gangs of Deadsville
0,4%
Transistor
1,3%
The Room Three
1,7%
Dragon Hills
1,1%
Ultimate General: Gettysburg
0,7%
You Must Build A Boat
0,7%
The Executive
0,6%
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
0,6%
Earthcore: Shattered Elements
2%
Desktop Dungeons
0,6%
Star Wars Rebels: Recon Missions
0,9%
Door Kickers
2,6%
Does not Commute
0,7%
Sorcery! 3
0,6%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze mobilne gry roku 2016 – nasze TOP 30
Najlepsze mobilne gry roku 2016 – nasze TOP 30

Za sprawą Pokemon GO gry mobilne były w tym roku na ustach wszystkich, a pojawiło się przecież znaczenie więcej ciekawszych tytułów. Oto nasza lista 30 najlepszych gier mobilnych roku!