Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 3 października 2015, 15:18

autor: Michał "Czarny Wilk" Grygorcewicz

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Pogromcy mitów w serii GTA - w poszukiwaniu wyimaginowanych sekretów

Seria Grand Theft Auto skrywa wiele tajemnic, fani zaś potrafią spędzić całe lata poszukując dowodów istnienia nawiedzonych miejsc bądź tajemniczych stworzeń zamieszkujących stworzone przez Rockstar North światy.

Twórcy serii Grand Theft Auto znani są z tego, że umieszczają w tworzonych przez siebie tytułach liczne sekrety i mrugnięcia okiem w kierunku graczy. Zakrwawiony apartament w GTA: Vice City czy serce Liberty City z Grand Theft Auto IV to jedne z licznych przykładów. Niektóre smaczki są ukryte tak głęboko, że ujawnić udaje się je po miesiącach, czasem nawet latach od premiery danego tytułu. Z tego powodu wykształciły się całe społeczności graczy poświęcających setki godzin na poszukiwania niespodzianek zawartych w Liberty City, Vice City i San Andreas, po forach dyskusyjnych krążą zaś legendy o nawiedzonych miejscach i niezwykłych stworzeniach, jakie rzekomo zamieszkują wykreowane przez Rockstar North światy.

Fani poświęcają miesiące na badanie tych doniesień tylko po to, by odkryć, że większość z opowieści okazuje się zmyślona bądź sfabrykowana za pomocą modów. Czasem jednak okazuje się, że mit jest czymś więcej i udaje się dowieść jego prawdziwości. Sami deweloperzy również śledzą zmagania graczy i aktywnie zachęcają fanów do poszukiwań, twierdząc, że wciąż nie odkryli oni wszystkiego bądź bezpośrednio nawiązując do popularnych mitów w kolejnych odsłonach swojej serii. Postanowiliśmy przyjrzeć się piętnastu najsłynniejszym legendom związanym z Grand Theft Auto i sprawdzić, ile kryje się w nich prawdy. Pod uwagę nie braliśmy jednak powszechnie znanych easter eggów, których istnienie zostało potwierdzone na długo, zanim zdążyły narosnąć wokół nich spekulacje.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III

Sekrety z gier, które odkryto po wielu latach
Sekrety z gier, które odkryto po wielu latach

Twórcy uwielbiają chować w swoich grach różne sekrety, następnie długo poszukiwane przez najwierniejszych fanów. Niektóre tajemnice potrzebowały wielu lat, nim udało się je rozwikłać.