Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 marca 2021, 14:28

autor: Draug & PefriX

25 najlepszych gier hack’n’slash - diablo dobra lista

Wracamy do naszego zestawienia 25 najlepszych gier z podgatunku hack and slash. W 2021 roku nadszedł bowiem czas na aktualizację tej listy. A zatem siecz i rąb, zbieraj graty i nabijaj poziomy. Czego chcieć więcej?

21. Shadows: Heretic Kingdoms

Seria Diablo czy Titan Quest to nie jedyne produkcje z gatunku hack’n’slash, o których deweloperzy przypomnieli sobie po latach. Shadows: Heretic Kingdoms to kontynuacja gry z 2004 roku o tytule Kult: Heretic Kingdoms. Nowa część wydana została dziesięć lat później przez zupełnie inne studio. Czy zmiana ta wyszła grze na lepsze? Jednoznacznie ciężko na to odpowiedzieć, bo sequel nie przypomina pierwowzoru.

Wydarzenia z Cieni mają miejsce 20 lat po akcji pierwszej odsłony cyklu. Świat znalazł się na krawędzi katastrofy, gdy dusze czterech z pięciu członków sekretnego zakonu Penta Nera zostały pochłonięte przez pożerające dusze demony... Piąty z nich, chcąc ratować świat, przywołuje podobnego demona i to właśnie w niego wciela się gracz. Daje nam to niezwykłe możliwości wędrowania między światami i przemiany w przeciwników, których dusze pożarliśmy.

Ten ostatni element jest kluczowy dla mechaniki Shadows: Heretic Kingdoms. Podczas zabawy sterujemy bezpośrednio Pożeraczem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać pożartą duszę. Z puli pochłoniętych istot możemy wybrać tylko trzy, w które będziemy się zmieniać. Transformacji dokonujemy w dowolnej chwili i w ten sposób zyskujemy dostęp do zdolności danego bohatera. Dusze rozwijamy oddzielnie. Fantastycznie przedstawia się również możliwość wskoczenia w wymiar cienia – pozwala to zaskoczyć wroga lub uniknąć pułapek.

Największą bolączką gry jest natomiast kompletny brak dynamiki podczas walki. Niestety, potyczki sprowadzają się do zaklikiwania przeciwników. Gdyby nie ten element, całość zdecydowanie zasługiwałaby na większą uwagę.

TWOIM ZDANIEM

Którą z tych gier lubisz najbardziej?

42,1%
Diablo III
28,3%
Grim Dawn
19,7%
Path of Exile
9,9%
Wolcen
Zobacz inne ankiety
Path of Exile

Path of Exile

Diablo III

Diablo III

Grim Dawn

Grim Dawn

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Torchlight II

Torchlight II

Bastion

Bastion

Dungeon Siege

Dungeon Siege

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash
Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash

Miłośnicy sieczenia i rąbania monstrualnych hord dotąd zgrupowani byli głównie wokół dwóch tytułów, Diablo III oraz Path of Exile. Nadchodzący pretendenci do tronu hack’n’slash spróbują zmienić ten układ sił.