Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 marca 2021, 14:28

autor: Draug & PefriX

25 najlepszych gier hack’n’slash - diablo dobra lista

Wracamy do naszego zestawienia 25 najlepszych gier z podgatunku hack and slash. W 2021 roku nadszedł bowiem czas na aktualizację tej listy. A zatem siecz i rąb, zbieraj graty i nabijaj poziomy. Czego chcieć więcej?

13. Darksiders: Genesis

Seria Darksiders po raz kolejny postanowiła cofnąć się z fabułą, zamiast pójść naprzód. Tym razem w ramach Darksiders: Genesis poznajemy sam początek przygód jeźdźców apokalipsy. Przychodzi nam pokierować losami Waśni i Wojny, tylko w całkiem innej formie niż dotychczas – klasyczny slasher zyskał widok izometryczny oraz zmienił się w coś na kształt hack’n’slasha z elementami platformowymi. To nie jest kolejny klon Diablo i mieliśmy pewne wątpliwości, czy gra powinna trafić na tę listę, ale jest na tyle warta polecenia, że można przymknąć oko na pewne odstępstwa od gatunkowych ram.

Transformacja serii, o dziwo, wyszła znakomicie! Twórcom udało się zachować ducha oryginału, więc osoby zaznajomione z cyklem Darksiders odnajdą się tu bez problemów. Do tego wprowadzono sporo nowych elementów, a zmiana perspektywy okazała się dobrym pomysłem. Potyczki są bardziej dynamiczne, a walki z bossami wciąż robią wrażenie. Łamigłówki z kolei oraz etapy zręcznościowe nadal wymagają precyzji. Do tego Darksiders: Genesis oferuje rozwój postaci oraz budowanie jej z myślą o własnych preferencjach, więc w zasadzie nie ma na co narzekać.

Największą atrakcją tej części jest tryb kooperacyjny pozwalający przejść kampanię, moduł Arena oraz New Game+ z drugą osobą. Warto zaznaczyć, że układ map w co-opie zmienia się tak, aby zagadki wymuszały współpracę, co doskonale się sprawdza. Poziom trudności również wzrasta, więc o nudzie nie ma mowy.

TWOIM ZDANIEM

Którą z tych gier lubisz najbardziej?

42,1%
Diablo III
28,3%
Grim Dawn
19,7%
Path of Exile
9,9%
Wolcen
Zobacz inne ankiety
Path of Exile

Path of Exile

Diablo III

Diablo III

Grim Dawn

Grim Dawn

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Torchlight II

Torchlight II

Bastion

Bastion

Dungeon Siege

Dungeon Siege

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash
Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash

Miłośnicy sieczenia i rąbania monstrualnych hord dotąd zgrupowani byli głównie wokół dwóch tytułów, Diablo III oraz Path of Exile. Nadchodzący pretendenci do tronu hack’n’slash spróbują zmienić ten układ sił.