Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 marca 2021, 14:28

autor: Draug & PefriX

25 najlepszych gier hack’n’slash - diablo dobra lista

Wracamy do naszego zestawienia 25 najlepszych gier z podgatunku hack and slash. W 2021 roku nadszedł bowiem czas na aktualizację tej listy. A zatem siecz i rąb, zbieraj graty i nabijaj poziomy. Czego chcieć więcej?

15. Last Epoch

Last Epoch jest jak Wolcen, czyli hack’n’slash w Early Accessie, który potrzebuje czasu, aby rozwinąć skrzydła. Tytuł ten nie wszedł wprawdzie na rynek z podobnym impetem, ale cały czas zyskuje zarówno na popularności, jak i na jakości. Obecnie Last Epoch to jedna z tych produkcji, które można spokojnie polecić innym, mimo że nie jest to jeszcze ukończona gra z pełną zawartością.

W ramach fabuły przeniesieni zostajemy do krainy Eterra, pożeranej przez Pustkę. To mroczna siła, z którą przyjdzie nam walczyć. Aby jednak starcie było wyrównane, my – jako ocalały bohater – wybierzemy się w podróż w poszukiwaniu tytułowego artefaktu. Przyjdzie nam przemierzać różne epoki i ich alternatywne wersje. To zaś doprowadzi nas do Monolitu Losu, dzięki któremu możemy kontynuować zabawę w Last Epoch nawet po ukończeniu wątku fabularnego.

Poza wyborem klasy postaci mamy tu także do dyspozycji specjalizację mistrzowską, dającą szereg opcji prowadzenia oraz rozwoju naszego herosa. W Last Epoch również umiejętności możemy awansować na wyższe poziomy, w ramach czego wybieramy ich ewolucje. Pozwala to na dostosowanie zdolności do własnych preferencji, a do tego dodaje sporo różnorodności zabawie.

Warto również wspomnieć, że Last Epoch to produkcja oferująca możliwość grania w pojedynkę lub wspólnie z innymi osobami za pośrednictwem internetu. Sieciowy aspekt rozgrywki często wykorzystywany jest przed twórców do organizowania specjalnych wydarzeń, w ramach których można zdobyć unikatowe przedmioty.

WASZYM ZADANIEM

Czemu o tej grze tak mało się mówi? Wygląda na dużo bardziej dopracowaną grę niż Wolcen.

MewsoNs, forum GRYOnline.pl

TWOIM ZDANIEM

Którą z tych gier lubisz najbardziej?

42,1%
Diablo III
28,3%
Grim Dawn
19,7%
Path of Exile
9,9%
Wolcen
Zobacz inne ankiety
Path of Exile

Path of Exile

Diablo III

Diablo III

Grim Dawn

Grim Dawn

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Torchlight II

Torchlight II

Bastion

Bastion

Dungeon Siege

Dungeon Siege

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash
Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash

Miłośnicy sieczenia i rąbania monstrualnych hord dotąd zgrupowani byli głównie wokół dwóch tytułów, Diablo III oraz Path of Exile. Nadchodzący pretendenci do tronu hack’n’slash spróbują zmienić ten układ sił.