Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mushroom Men: Rise of the Fungi DS

Mushroom Men: The Spore Wars to gra akcji opracowana przez Red Fly Studios. Pracownicy tej firmy brali udział w tworzeniu tak uznanych tytułów jak Star Wars Galaxies, BloodRayne czy Deus Ex. Wydawcą pozycji jest Gamecock Media.

Akcji.

Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-11-21 - 124199Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-11-21 - 124198Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120100Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120099Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120098Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120097Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120096Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120095Mushroom Men: Rise of the Fungi - screen - 2008-10-17 - 120094

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Mushroom Men: Rise of the Fungi | NDS

2grudnia2008

Nintendo DS
Okładka Mushroom Men: Rise of the Fungi (NDS)
Mushroom Men: Rise of the Fungi

Mushroom Men: The Spore Wars to gra akcji opracowana przez Red Fly Studios. Pracownicy tej firmy brali udział w tworzeniu tak uznanych tytułów jak Star Wars Galaxies, BloodRayne czy Deus Ex. Wydawcą pozycji jest Gamecock Media. Fabuła tej stworzonej wyłącznie z myślą o konsolach marki Nintendo gry przedstawia przedziwne, alternatywne losy świata. Historia jest taka: uznany za nieszkodliwy, zielony pył, którego trochę dostało się na Ziemię z przelatującej nieopodal komety, zrewolucjonizował życie grzybów i różnych roślin żyjących w zakamarkach naszych lasów i domów. Nagle budzi się w nich świadomość, gatunki formują się w klany i frakcje, po czym – jak można się było spodziewać – wybucha wojna.

Całą tę nietypową sytuację obserwujemy z perspektywy 7-centymetrowego grzybka z klanu prymitywnych Boletów. Przeciwko jego frakcji stają: z jednej strony – agresywne Amanity, z drugiej – pomysłowi Morelowie. Jako bohater, naładowany radioaktywnym pyłem, gracz eksploruje fantastyczną krainę, pokonuje przeszkody, rozwiązuje proste zagadki oraz oczywiście walczy z napotkanymi przeciwnikami. Ciekawym elementem gry jest możliwość przemieniania znalezionych śmieci w narzędzia do walki. Wykorzystujemy elementy otoczenia, by stworzyć z nich broń białą lub palną. W potyczkach można formować drużyny, by razem z innymi grzybami i roślinami rozprawić się z napotkanymi insektami i członkami skłóconych klanów.

W sterowaniu postacią i wykonywaniu ataków pomocny jest dotykowy ekran konsoli Nintendo DS. Choć gra została wydana również na Wii, obie wersje różnią się nie tylko sterowaniem, grafiką i gameplayem, ale również historią i zadaniami, mimo że ich akcja toczy się w tym samym uniwersum, a zasady są mniej więcej takie same. Oprawa wizualna jest mocno psychodeliczna, a podczas gry wciąż czuć atmosferę niepokoju i jakiejś tajemnicy, co jest potęgowane przez chaotyczną muzykę.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mushroom Men: Rise of the Fungi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 listopada 2008)

wiadomość5 listopada 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: wcielamy się w prywatnego detektywa, Nintendo wyprzedaje DSi, beta World at War dostępna dla wszystkich, Trofea w Fallout 3, D&D Online ze wsparciem DirectX 10. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 lipca 2008)

wiadomość1 lipca 2008

We wtorkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: koreańskie MMO w natarciu, co nowego u Sonica, GamersGate podpisuje umowę z Vivendi, darmowy dodatek do Rainbow Six Vegas 2, The Who w Rock Band, Soul Calibur w XBLA i inne. Zapraszamy do lektury.

GOL na E3: Testujemy Insecticide, Mushroom Men, Sabotage i Legendary: The Box
GOL na E3: Testujemy Insecticide, Mushroom Men, Sabotage i Legendary: The Box

wiadomość12 lipca 2007

Spotkałem się z przedstawicielami czterech zespołów developerskich odpowiedzialnych kolejno za gry: Insecticide, Mushroom Men, Sabotage i Legendary: The Box.

Wojny grzybów lądują na konsolach od Nintendo
Wojny grzybów lądują na konsolach od Nintendo

wiadomość31 maja 2007

Pierwsze informacje na temat pozycji o tytule Mushroom Men przekazaliśmy Wam w połowie lutego, kiedy to dowiedzieliśmy się, że byli szefowie Gathering of Developers postanowili założyć własną firmę o nazwie Gamecock Media Group. Obecnie doszły nas słuchy, że zapowiedziana wówczas wyżej wymieniona gra trafi do posiadaczy konsol Wii i Nintendo DS.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz