Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rock Band PS3

Rock Band jest grą muzyczną, stworzoną przez autorów Guitar Hero. Pozwala nam zostać gwiazdami zespołu rockowego składającego się z gitarzystów: prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty.

Towarzyskie, kooperacja, multiplayer, muzyczne, podzielony/wspólny ekran.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Rock Band | PS3

20listopada2007

Sony PlayStation 3
Okładka Rock Band (PS3)
Rock Band

Rock Band jest grą muzyczną, stworzoną przez autorów Guitar Hero. Pozwala nam zostać gwiazdami zespołu rockowego składającego się z gitarzystów: prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty. Deweloperzy skoncentrowali się głównie na trybie multiplayer dla maksymalnie czterech graczy (przy jednej konsoli lub online). Osoby preferujące grę w pojedynkę mogą natomiast zająć się robieniem wirtualnej kariery scenicznej. Warto zaznaczyć, że bawiąc się wieloosobowo poszczególni uczestnicy wybierają sobie indywidualne stopnie trudności.

Każdemu muzykowi z kapeli został przyporządkowany, przypominający prawdziwy instrument kontroler. Nieco wbrew rzeczywistości, obaj gitarzyści robią użytek z tego samego wiosła, powstałego w oparciu o legendarny model Fender Stratocaster. Replika jest o 1/4 mniejsza od swojego pierwowzoru i posiada łącznie dziesięć przycisków, zintegrowanych kolorystycznie z gryfem.

Ogólna zasada obsługi kontrolera jest identyczna jak w przypadku Guitar Hero. Standardowo używa się przycisków w sąsiedztwie główki, a dodatkowa piątka po przeciwległej stronie gryfu przydaje się do solówek. Do tego dochodzi jeszcze m.in. pięciozakresowy przełącznik efektów gitarowych. Z kolei perkusiści grają na czterech "garach" przy pomocy drewnianych pałeczek. Bębny zostały wyposażone w pedał i umieszczone na statywie o regulowanej wysokości. Natomiast wokalista otrzymał do dyspozycji wysokiej jakości mikrofon, podłączany do konsoli poprzez USB.

Interfejs użytkownika jest stworzony na podobnej zasadzie, jak w przypadku cyklu GH. Po lewej i prawej stronie ekranu pojawiają się sekwencje do zagrania dla pary gitarzystów, w środku biegnie ścieżka perkusisty, a na górze wyświetla się linia melodyczna i tekst dla wokalisty. W tle oglądamy natomiast nasz zespół z jego charakterystycznymi cechami. Można bowiem nie tylko nadać kapeli nazwę, ale też zaprojektować dla niej znak graficzny i ustalić wygląd każdego muzyka. Tworząc postaci wybieramy ich płeć, aparycję, a nawet temperament sceniczny. Do tego dochodzą jeszcze licencjonowane instrumenty i rozmaite dodatki (ubrania, biżuteria, tatuaże etc.) w czterech stylach – klasycznym, gotyckim, punkowym i metalowym.

Zaimplementowany repertuar muzyczny obejmuje właściwie całą dotychczasową historię rocka, czyli od przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych do początku XXI wieku. Na liście utworów znajdujemy np. Say It Ain't So (Weezer), Paranoid (Black Sabbath), In Bloom (Nirvana) i Won't Get Fooled Again (The Who). Ludzie z Harmonix Music Systems położyli spory nacisk na płatne dodatki, więc udostępnili w Internecie liczne bonusowe kawałki – zarówno pojedyncze, jak i skupione w pełnoprawne albumy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena gry 7.765 / 10 na podstawie 23 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rock Band

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
Rock Band - recenzja gry

Recenzja 21 lipca 2008, 11:36

Przed premierą gry Harmonix w wywiadach często akcentowało, że grając na rock bandowej perkusji będziemy mogli opanować podstawy grania na prawdziwym instrumencie. Z własnego-„muzyczno-zespołowego” doświadczenia mogę zapewnić, że – niestety – nie jest to prawda. Granie na zabawce z Rock Band co najwyżej ułatwia naukę na prawdziwej perkusji, ale na pewno samo z siebie niczego nas nie nauczy. Na podobnej zasadzie można stwierdzić, że gra na gitarze z Guitar Hero pozwala opanować prawdziwy instrument. Niestety, są to dwa różne światy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
29.01.2008 22:20
VinEze
121
Hasta la victoria siempre!

mam pytanie. czy wiadomo czy do wersji na ps3 będzie dodawany (lub do kupienia oddzielnie) hub usb? czy na wersji 40 gb będzie jakis sposób gry na 4 osoby(jeśli nie hubem)

17.04.2008 08:03
😒
odpowiedz
zanonimizowany510802
1
Junior

Sprowadzam z USA! Nie mam zamiaru czekać do Sierpnia :(

21.07.2008 20:24
😃
odpowiedz
Heaton16
50
Pretorianin

Za drogo , lepsze Guitar Hero :D:)

22.07.2008 19:15
odpowiedz
se7e
29
Pretorianin

Moze byc super ;)
Raczej kupie.

03.08.2011 20:01
odpowiedz
Ozzy83
22
Legionista

Czy ktoś wie jak można skorzystać ze sklepu Rock Band Store?