Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Metroid Prime 3: Corruption Wii

Metroid Prime 3: Corruption to trzecia odsłona popularnego cyklu z udziałem międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych dwóch odsłon, uszykowanych z myślą o GameCube, tym razem autorzy gry, Retro Studios, przygotowali ją na kolejną platformę Nintendo, Wii.

Przygodowe, FPP, przygodowe gry akcji, science fiction.

Metroid Prime 3: Corruption - screen - 2007-05-23 - 83261Metroid Prime 3: Corruption - screen - 2007-05-23 - 83260Metroid Prime 3: Corruption - screen - 2007-05-23 - 83259Metroid Prime 3: Corruption - screen - 2007-05-23 - 83258Metroid Prime 3: Corruption - screen - 2007-05-23 - 83257

Retro Studios | producent

Nintendo | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Metroid Prime 3: Corruption | Wii

27sierpnia2007

Nintendo Wii
Okładka Metroid Prime 3: Corruption (Wii)
Metroid Prime 3: Corruption

Metroid Prime 3: Corruption to trzecia odsłona popularnego cyklu z udziałem międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych dwóch odsłon, uszykowanych z myślą o GameCube, tym razem autorzy gry, Retro Studios, przygotowali ją na kolejną platformę Nintendo, Wii.

Schemat rozgrywki nie odbiega drastycznie od tego, z czym mieliśmy do czynienia przy okazji wcześniejszych części. Corruption to rozbudowany miks gry przygodowej ze strzelaniną FPP, gdzie niejednokrotnie od refleksu dużo istotniejsze jest solidne główkowanie. Także i w trzeciej części odnajdujemy konieczność skanowania terenu, zdobywania coraz to nowych części ekwipunku (przy czym, w odróżnieniu od Echeos, sprzęt zdobyty w pierwszej i drugiej edycji, posiadamy od początku gry), czy też wymagających walk z bossami. Nie zabrakło jednak również nowości, wśród których odnajdujemy między innymi możliwość odbywania podróży po całym kosmosie i wezwania na pomoc statku Samus, który z łatwością dziesiątkuje namierzonych wrogów, czy też oczyszcza drogę w zablokowanym przejściu. Sporym ułatwieniem w walkach jest również obecność specjalnej substancji Phazon, po użyciu której Aran atakuje ze znacznie większą siłą, choć stale musimy regenerować braki w spadającej energii.

Największą jednak nowością, którą przynosi Metroid Prime 3: Corruption, jest oczywiście rewolucyjne sterowanie z wykorzystaniem specjalnych możliwości nowego kontrolera. Z pomocą Nunchuka sterujemy ruchami bohaterki, natomiast posługując się pilotem namierzamy i strzelamy do oponentów. Na tym jednak zastosowanie pilota się nie kończy, gdyż przydaje się on również przy uruchamianiu mechanizmów, otwieraniu drzwi, czy chociażby bujaniu się na haku z liną – praktycznie wszędzie.

Mimo przesiadki na nową platformę, Metroid Prime 3 pod względem grafiki prezentuje się bardzo podobnie do edycji z GC. Owszem, strona wizualna nadal potrafi zachwycić niezwykłymi projektami lokacji czy też świetnymi efektami, jednak mowy o przełomowych zmianach być nie może. Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast ścieżka dźwiękowa, którą w końcu wzbogacono o, jakże potrzebny tej serii, voice acting.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 141 ocen czytelników.

Gry podobne do Metroid Prime 3: Corruption

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime 3: Corruption

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Metroid Prime 3: Corruption - przed premierą

Przed premierą 28 sierpnia 2007, 15:29

Do gry wchodzi Nunchuk. Gałką analogową operujemy krokami Samus. Szybki podgląd opcji i widzimy 3 stopnie czułości sterowania – dla każdego coś miłego, przy czym wybierając opcję „Advanced” jesteśmy już bardzo blisko wrażenia, które mamy używając kombinacji klawiatura + mysz w grach PC – steruje się wtedy prawie identycznie, naturalnie i wygodnie. Pamiętacie skanowanie obiektów obecnych w grze? Oczywiście, ten jakże klimatyczny motyw pozostał niezmieniony – wciąż z wyświetlacza HUD najwięcej dowiemy się o przedmiotach i wrogach. Tryb Scan-Visor pozwala przy okazji podziwiać odbijającą się w wizjerze twarz Samus; jej oczy podążają nawet za ruchami Remote Controllera; słodkie i jakże lubiane przez nas przywiązanie do szczegółów. Gdy zrobi się mroczno, uruchomimy Dark Visor, a więc znany z „dwójki” rodzaj noktowizora (widzimy wyraźniej w nocy i ciemnych miejscach).

17 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Aderas

rafi894

Shubnyggurath

Kubalive900

Dzior

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.05.2010 23:02
simonmaster
27
Centurion

Seria Metroid to najlepszy Fps exclusiv na Wii, i jeszcze nowy M wydany będzie w tym roku, prze japończyków !! W innym stylu, ale i tak gra kozak

26.11.2013 11:49
odpowiedz
Dzior
22
Chorąży

Najlepsza część, mega przyjemne sterowanie, jest przemyślane i konkretne. W Metroid na GC sterowanie było takie straszne, za każdym razem trza się było przyzwyczajać "nie porównuje pada do wiilota tylko tam sterowanie na padzie było nie wygodne w stosunku di innych podobnych gier". No i jest ciekawsza, intrygująca itd. Dopiero ta część mnie zachwyciła mówiąc że jednak podoba mi się Metroid.