Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Witchaven PC

Witchaven to gra akcji wykorzystująca perspektywę pierwszej osoby, zbudowana na bazie silnika Build – tego samego, który został wykorzystany również do produkcji popularnej strzelaniny Duke Nukem 3D.

RPG, FPP, RPG akcji.

Capstone Software | producent

US Gold | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Witchaven | PC

11lipca1995

PC Windows
Okładka Witchaven (PC)
Witchaven

Wyspa Char nie bez powodu nazywana była „przystanią czarownic”. To właśnie tutaj, w opuszczonych wieki temu warowniach schronienie znalazły wiedźmy, służące plugawym bóstwom. Powołując do życia hordę żądnych krwi potworów, sukcesywnie powiększały swoje wpływy. Dzięki stosowaniu magicznych praktyk, bardzo szybko udało im się zamienić wyspę w niedostępną twierdzę, w której goście byli elementem niepożądanym i natychmiast likwidowanym. Do walki ze złem postanowił przystąpić jeden człowiek, imieniem Grondoval. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie Ty – drogi graczu – wcielisz się w jego rolę...

Witchaven to gra akcji wykorzystująca perspektywę pierwszej osoby, zbudowana na bazie silnika Build – tego samego, który został wykorzystany również do produkcji popularnej strzelaniny Duke Nukem 3D. W odróżnieniu od innych programów tego typu, autorzy zdecydowali się zaimplementować elementy charakterystyczne dla produkcji z gatunku RPG. Zabijając kolejne stwory, gracz otrzymuje punkty doświadczenia, które pozwalają osiągnąć wyższe poziomy (w sumie jest ich siedem). Dzięki rozwojowi postaci, wpływamy na siłę ciosów Grondovala, jego szybkość poruszania się, a także wytrzymałość. Osiągnięcie wysokiego poziomu doświadczenia jest również niezbędne, jeśli efektywnie chcemy wykorzystywać dostępne zaklęcia. Czary przydają się na każdym kroku i mimo ich niewielkiej liczby, są bardzo różnorodne. Przykładowo, gracz może wystraszyć i zmusić do ucieczki swoje ofiary, atakować je na odległość przy pomocy kul ognia, albo zdezintegrować potężnym uderzeniem energii magicznej. Dostępne są również zaklęcia pozwalające na widzenie w ciemnościach i latanie – oba znacznie ułatwiają rozgrywkę.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć też broni konwencjonalnych. Nóż, miecz, łuk, korbacz, ogromny topór czy wreszcie halabarda – te oraz inne narzędzia zagłady ułatwią wytyczanie sobie drogi poprzez ogromną ilość potworów, zróżnicowanych nie tylko pod względem wyglądu, ale również siły ataku. Oprócz tradycyjnych batalii w trybie dla jednego gracza, gdzie przemierzamy przygotowane przez autorów programu podziemia, Witchaven pozwala również na zmagania w sieci i to aż szesnastu osobom naraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 125 ocen czytelników.

Gry podobne do Witchaven

Wymagania wiekowe Witchaven

16+

8 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Corgan933

Vlad Tepes

Bulo82

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.05.2008 12:14
😊
Reendlerer
74
Konsul

Gra po prostu miód!

20.03.2010 10:47
👍
odpowiedz
Gieroczłek
30
Magiczny Bochenek Chleba

Klasyk !

21.06.2011 21:36
👍
odpowiedz
Czudowny
9
Skupiony DOS-owiec

Pierwsza moja gra trybie SVGA. Tryb 640x400 i tak robił sieczkę z mojego marnego sprzętu, ale i bez niego dawała radę. Muszę jednak napisać, że ma bardzo specyficzny klimat (a la Hexen), 10 broni do wyboru (wręcz i dystansowe), które się zużywają, bohater awansując na poziomy doświadczenia zyskuje nowe zdolności (głównie rzucania zaklęć i walkie dwiema broniami) a wszystko w rozległych labiryntach. Warto jednak wrócić, jeśli ktoś wtedy przegapił. Dla młodszej generacji graczy może być nie do przełknięcia.

14.10.2016 22:33
😐
odpowiedz
Bulo82
22
Centurion
9.5

ciekawe kiedy odświeżą tak jak Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour ? :-(