Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Soviet Strike PS1

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek lotniczych, w których akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. To pierwsza część cyklu wydana na 32-bitowej konsoli.

Akcji, widok izometryczny, helikoptery.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Soviet Strike | PS1

31października1996

Sony PlayStation 1
Okładka Soviet Strike (PS1)
Soviet Strike

Soviet Strike to kolejna odsłona cyklu zręcznościowych strzelanek lotniczych, którą zainaugurowała wydana w 1992 roku Desert Strike: Return to the Gulf. Produkcja opowiada o tajnej amerykańskiej jednostce wojskowej, która działając na terenie Europy Wschodniej, stara się zapobiec przejęciu władzy w regionie przez grupę szaleńców.

Fabuła

Po upadku Związku Radzieckiego w Europie Wschodniej rozpoczyna się walka o wpływy. Były szef KGB Uri Vatsiznov, znany też jako Shadowman, planuje dokonać przewrotu w Rosji i obalić obecny rząd. W tym celu łączy siły z liderem działającej na Kaukazie organizacji Sadissą Savakiem oraz naukowcem, doktorem Grymyenko, który jest w posiadaniu rakiet dalekiego zasięgu. By zapobiec wojnie, tajna jednostka wojskowa STRIKE podejmuje się szeregu misji, by zniweczyć plany byłego lidera służb specjalnych i jego kompanów.

Mechanika

Soviet Strike jest, podobnie jak poprzednie odsłony serii, zręcznościową strzelanką lotniczą z akcją w rzucie izometrycznym. Gracze zasiadają za sterami śmigłowca bojowego i wykonują kolejne misje polegające na niszczeniu wskazanych celów, ratowaniu szpiegów oraz cywilów czy wykradaniu konkretnych przedmiotów. Powstrzymać ich próbują dziesiątki wrogów, od żołnierzy, przez czołgi i wyrzutnie rakiet, aż po wielkie statki i helikoptery.

Produkcja studia Electronic Arts stawia na dynamiczne wymiany ognia i efektowne potyczki śmigłowca z przeważającymi siłami wroga. Mimo to tytuł wymaga też strategicznego planowania. Gracze muszą właściwie zarządzać posiadanymi zapasami rakiet, paliwa i stanem pancerza oraz zbierać uzupełniające je znaczniki na mapach. Przeciwnicy dynamicznie reagują na poczynania gracza: wykorzystując radary, potrafią ustalić pozycję bohatera i na przykład wzmocnić obronę celów, do których może zmierzać w kolejnych minutach na polu walki.

Kwestie techniczne

Soviet Strike jest pierwszą odsłoną cyklu wydaną na PlayStation 1. Tym samym oferuje znacznie usprawnioną w stosunku do poprzedniczek oprawę audiowizualną, z efektownymi wybuchami i bogatymi w detale planszami. Gra należy do gatunku political-fiction, zgrabnie mieszając prawdziwe postacie, organizacje i państwa z fikcyjnymi osobami i wydarzeniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Soviet Strike

Wymagania wiekowe Soviet Strike

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz