Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

9th Dawn II: Remnants of Caspartia Android

Kontynuacja udanej gry RPG z 2012 roku. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Caspartia, której muszą przywrócić dawny blask i chwałę. Na naszej drodze staje jednak groźny Dydrinil oraz szereg innych przeciwników. Produkcja łączy w sobie cechy klasycznych i nowoczesnych przedstawicieli gatunku.

RPG, 2D, indie, kooperacja.

9th Dawn II: Remnants of Caspartia - screen - 2016-05-13 - 3214409th Dawn II: Remnants of Caspartia - screen - 2016-05-13 - 3214399th Dawn II: Remnants of Caspartia - screen - 2016-05-13 - 3214389th Dawn II: Remnants of Caspartia - screen - 2016-05-13 - 3214379th Dawn II: Remnants of Caspartia - screen - 2016-05-13 - 3214369th Dawn II: Remnants of Caspartia - screen - 2016-05-13 - 321435

Valorware | producent

Valorware | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry 9th Dawn II: Remnants of Caspartia | AND

10stycznia2016

10stycznia2016

Google Play

Android
Okładka 9th Dawn II: Remnants of Caspartia (AND)
9th Dawn II: Remnants of Caspartia

9th Dawn II: Remnants of Caspartia na platformę Android to kontynuacja wydanej w 2012 roku gry RPG 9th Dawn autorstwa studia Valorware. Jest to aplikacja premium, za którą trzeba zapłacić, ale za to nie musimy się martwić o reklamy czy uciążliwe mikropłatności.

Fabuła

Akcja 9th Dawn II: Remnants of Caspartia ponownie rozgrywa się w fantastycznym świecie Vayle. Gracze stają przed trudną misją, która zaważy na dalszych losach ludzkości. Naszym zadaniem jest bowiem przywrócenie dawnej świetności królestwu Caspartii – kolebce niegdyś wielkiego narodu. Problem w tym, że obecnie władzę w niej sprawuje brutalny Dydrinil.

Mechanika

Produkcja studia Valorware inspirowana jest klasycznymi grami RPG, ale ma przy tym spore naleciałości współczesnych przedstawicieli gatunku. Tytuł posiada więc wszystkie najlepsze cechy – historia jest głęboka, postacie ciekawe i dobrze nakreślone, akcja szybka, ale jednocześnie przyjazna dla nowych graczy, a wszystko to uzupełnia międzyplatformowy tryb współpracy.

W 9th Dawn II: Remnants of Caspartia na platformę Android kierujemy bohaterem, którego umiejętności rozwijamy w trakcie zabawy. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji, w których czekają na nas rozmaici wrogowie, pułapki i sekrety. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, więc walka przypomina nieco hack-and-slashe, a eksploracja czasami wymaga zręczności, np. podczas skakania po ruchomych platformach. Dodatkową atrakcją jest rozbudowany system dialogów, crafting oraz konieczność rozwiązywania prostych łamigłówek.

Świat produkcji jest bardzo zróżnicowany. W trakcie wyprawy trafiamy do wielkich lasów, zwiedzamy antyczne ruiny, niebezpieczne jaskinie, miasta oraz udajemy się na skutą lodem północną część Caspartii. Duży obszar rozgrywki wypełniony jest rozmaitymi zadaniami głównymi i pobocznymi, dzięki czemu nigdy nie podróżuje się po nim bez żadnego zajęcia.

Kwestie techniczne

9th Dawn II: Remnants of Caspartia na platformę Android pod względem graficznym nie zachwyca. Akcja obserwowana jest z góry, kamery nie można przybliżać, a postacie i otoczenie nie grzeszą przywiązaniem do szczegółów. Niemniej w stosunku do pierwszej części gra z pewnością wypada pod tym względem dużo lepiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do 9th Dawn II: Remnants of Caspartia

Wymagania wiekowe 9th Dawn II: Remnants of Caspartia

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz