Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Carmageddon Android

Port słynnej gry wyścigowej z 1997 roku. Wersja na urządzenia mobilne jest nieco usprawnionym wydaniem oryginalnej produkcji. Zabawa polega na braniu udziału w morderczych wyścigach, w których nie tylko trzeba dojechać do mety, najlepiej na pierwszym miejscu, ale także walczyć z innymi kierowcami i rozjeżdżać przechodniów.

Wyścigi, samochodowe.

Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300157Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300156Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300155Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300154Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300153Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300152Carmageddon - screen - 2015-05-25 - 300151

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Carmageddon | AND

10maja2013

10maja2013

Google Play

Android
Okładka Carmageddon (AND)
Carmageddon

Carmageddon na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android to słynna produkcja, która pierwotnie ukazała się w 1997 roku na komputerach PC. Za tytuł odpowiada założone w 1993 roku studio Stainless Games, znane głównie z serii Carmageddon oraz karcianek Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers.

Zabawa w grze polega na rozgrywaniu brutalnych zawodów, w których zasiadamy za kierownicą samochodów przerobionych na mordercze pojazdy. Celem rozgrywki jest nie tylko dojechanie do mety na pierwszym miejscu, ale także walka z innymi zawodnikami. Podczas każdego wyścigu mamy bowiem określoną ilość czasu na dotarcie do celu, a dodatkowe sekundy zdobywamy poprzez potrącanie innych kierowców oraz przejeżdżanie postronnych osób. Rozgrywka odbywa się na rozmaitych trasach, umiejscowionych w jedenastu środowiskach (miasto, pustynia, boisko futbolowe i nie tylko).

Jeżeli chodzi o wachlarz pojazdu, to z biegiem czasu odblokowujemy kolejne z trzydziestu przygotowanych maszyn. Każda z nich posiada unikalną broń, a dodatkowo podczas zmagań trafiamy na rozmaite power-upy, ułatwiające walkę.

Wersja na urządzenia mobilne nie różni się niczym, jeżeli chodzi o same założenia. Tytuł został jednak przystosowany do działania na ekranach dotykowych, w związku z czym mamy różne możliwości sterowania pojazdami, dodano system osiągnięć, rankingi i nie tylko.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Carmageddon

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Oryginalny deweloper Carmageddona zapowiada Carmageddon: Reincarnation

wiadomość1 czerwca 2011

Od kilku dni w sieci sporo mówiło się o możliwości powrotu serii Carmageddon na rynek. Okazuje się, że nie były to plotki bez pokrycia, bo właśnie oficjalnie zapowiedziano Carmageddon: Reincarnation.

Pseudo Interacive pracowało nad nową odsłoną cyklu Carmageddon

wiadomość8 kwietnia 2008

Zamknięcie studia deweloperskiego Pseudo Interactive przeszło bez echa. Producent serii Full Auto nie mógł się pochwalić efektownym dorobkiem, w związku z czym znało go niewielu miłośników elektronicznej rozrywki. Informacja ta zyskuje jednak na znaczeniu w obliczu nowych faktów, ujawnionych serwisowi Next-Gen.biz przez anonimowe źródło.

2K Games wyda Carmageddon IV oraz inne gry SCi

wiadomość11 lutego 2005

Co mają ze sobą wspólnego takie tytuły jak Civilization IV, The Elder Scrolls IV: Oblivion czy Call of Cthulhu? Na pierwszy rzut oka nic, ale to tylko pozory. Wszystkie te programy zostaną opublikowane przez firmę 2K Games, nowy oddział wydawniczy koncernu Take-Two Interactive. Wczoraj do tego atrakcyjnego zestawu dodano kolejne smaczne kąski.

Czwarta część Carmageddon niczym telewizyjny show?

wiadomość10 listopada 2004

Cisza panowała w temacie czwartej części Carmageddon od 11 marca bieżącego roku, kiedy przedstawiliśmy Wam ostatnią wiadomość w tej materii. Świeżych i interesujących informacji nt. kolejnej odsłony samochodowej apokalipsy dostarczyła baza danych Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, podobnie zresztą jak swego czasu w kontekście cyklu GTA (vide news z 10 stycznia 2004).

Novadrome - mordercze wyścigi samochodowe twórców Carmageddon
Novadrome - mordercze wyścigi samochodowe twórców Carmageddon

wiadomość25 marca 2004

Studio Stainless Games, fanom gier komputerowych znane dotychczas z wyprodukowania dwóch odsłon legendarnego Carmageddon, zapowiedziało nowy program zrealizowany w podobnym klimacie, zatytułowany Novadrome. Ukaże się on najprawdopodobniej w tym roku, równocześnie na PC, Xbox i PlayStation 2.

5 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

BoroXpompA

luc_as

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz