Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

D&D Lords of Waterdeep iOS

Elektroniczna adaptacja popularnej gry planszowej firmy Wizards of the Coast. Zabawa przeznaczona jest dla maksymalnie 5 graczy, którzy wcielają się w rolę tytułowych lordów, rywalizujących o wpływy i władzę nad Waterdeep – miastem znanym z uniwersum Forgotten Realms.

Strategiczne, Dungeons & Dragons, fantasy, planszowe, turowe.

D&D Lords of Waterdeep - screen - 2015-05-13 - 299604D&D Lords of Waterdeep - screen - 2015-05-13 - 299603D&D Lords of Waterdeep - screen - 2015-05-13 - 299602

Playdek | producent

Playdek | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry D&D Lords of Waterdeep | iOS

21listopada2013

Apple iOS
Okładka D&D Lords of Waterdeep (iOS)
D&D Lords of Waterdeep

Lords of Waterdeep to osadzona w fantastycznym uniwersum Dungeons & Dragons strategiczna gra turowa, będąca adaptacją cenionej i nagradzanej gry planszowej pod tym samym tytułem. Oryginał autorstwa Petera Lee i Rodneya Thompsona pojawił się na rynku w 2012 roku nakładem firmy Wizards of the Coast. Za jego elektroniczną adaptację na system Apple iOS odpowiada zaś studio Playdek, mające na swoim koncie wiele udanych konwersji gier planszowych oraz karcianych czołowych światowych wydawców.

Akcja gry osadzona jest w tytułowym Waterdeep – fikcyjnym mieście świata Forgotten Realms, zwanym także Miastem Przepychu. Mimo swej świetności, miejsce to jest od dawna areną intryg politycznych oraz ciemnych interesów wpływowych obywateli. O panowanie nad miastem potajemnie walczą zaś tytułowi lordowie, w których role wcielają się gracze. Do ich zadań należeć będzie zdobycie jak największych wpływów i władzy, przy jednoczesnej dbałości o interesy miasta i jego mieszkańców.

Rozgrywka toczy się w turach i jest przeznaczona dla maksymalnie pięciu graczy, którzy reprezentują kolejne frakcje, znane z uniwersum Forgotten Realms. Drogą do osiągnięcia celu jest wysyłanie w różne zakątki miasta specjalnych agentów, którzy zajmą się gromadzeniem skarbów, rekrutowaniem poszukiwaczy przygód, a w razie potrzeby osłabią przeciwnika za pomocą zręcznej intrygi. Na początku rozgrywki zakres dostępnych możliwości jest stosunkowo niewielki, ale dzięki inwestycjom i stawianiu nowych budynków, gracze otwierają sobie sukcesywnie szereg niedostępnych wcześniej możliwości i sposobów działania. Dla niezaznajomionych z oryginalną, planszową wersją gry, twórcy przygotowali szczegółowy samouczek, który pozwoli szybko opanować tajniki rozgrywki.

W Lords of Waterdeep zagrać możemy w pojedynkę, rywalizując z przeciwnikami kierowanymi przez AI. Sednem rozgrywki jest jednak zabawa w trybie multiplayer, która może toczyć się w kilku różnych trybach. Autorzy udostępnili zarówno wariant offline'owy (w którym po każdym swoim ruchu przekazujemy tablet kolejnemu graczowi), jak i opcję rozgrywki przez Internet (w trybie asynchronicznym lub w czasie rzeczywistym). Dostęp do funkcji sieciowych, oprócz iOS-owego Game Center, wymaga także założenia specjalnego konta na stronie producenta – firmy Playdek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 5  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do D&D Lords of Waterdeep

Wymagania wiekowe D&D Lords of Waterdeep

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz