Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

D&D Lords of Waterdeep iOS

Elektroniczna adaptacja popularnej gry planszowej firmy Wizards of the Coast. Zabawa przeznaczona jest dla maksymalnie 5 graczy, którzy wcielają się w rolę tytułowych lordów, rywalizujących o wpływy i władzę w Waterdeep – mieście znanym z uniwersum Forgotten Realms.

Strategiczne, Dungeons & Dragons, fantasy, planszowe, turowe.

D&D Lords of Waterdeep - screen - 2015-05-13 - 299604D&D Lords of Waterdeep - screen - 2015-05-13 - 299603D&D Lords of Waterdeep - screen - 2015-05-13 - 299602

Playdek | producent

Playdek | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry D&D Lords of Waterdeep | iOS

21listopada2013

Apple iOS
Okładka D&D Lords of Waterdeep (iOS)
D&D Lords of Waterdeep

Lords of Waterdeep to osadzona w fantastycznym uniwersum Dungeons & Dragons strategiczna gra turowa, będąca adaptacją cenionej i nagradzanej gry planszowej pod tym samym tytułem. Oryginał autorstwa Petera Lee i Rodneya Thompsona pojawił się na rynku w 2012 roku nakładem firmy Wizards of the Coast. Za jego elektroniczną adaptację na system PC, AND i iOS odpowiada zaś studio Playdek, mające na swoim koncie wiele udanych konwersji gier planszowych oraz karcianych czołowych światowych wydawców.

Akcja gry osadzona jest w tytułowym Waterdeep – fikcyjnym mieście świata Forgotten Realms, zwanym także Miastem Przepychu. Mimo swej świetności, miejsce to jest od dawna areną intryg politycznych oraz ciemnych interesów wpływowych obywateli. O panowanie nad miastem potajemnie walczą zaś tytułowi lordowie, w których role wcielają się gracze. Do ich zadań należeć będzie zdobycie jak największych wpływów i władzy, przy jednoczesnej dbałości o interesy miasta i jego mieszkańców.

Rozgrywka toczy się w turach i jest przeznaczona dla maksymalnie pięciu graczy, którzy reprezentują kolejne frakcje, znane z uniwersum Forgotten Realms. Drogą do osiągnięcia celu jest wysyłanie w różne zakątki miasta specjalnych agentów, którzy zajmą się gromadzeniem skarbów, rekrutowaniem poszukiwaczy przygód, a w razie potrzeby osłabią przeciwnika za pomocą zręcznej intrygi. Na początku rozgrywki zakres dostępnych możliwości jest stosunkowo niewielki, ale dzięki inwestycjom i stawianiu nowych budynków, gracze otwierają sobie sukcesywnie szereg niedostępnych wcześniej możliwości i sposobów działania. Dla niezaznajomionych z oryginalną, planszową wersją gry, twórcy przygotowali szczegółowy samouczek, który pozwoli szybko opanować tajniki rozgrywki.

W Lords of Waterdeep zagrać możemy w pojedynkę, rywalizując z przeciwnikami kierowanymi przez AI. Sednem rozgrywki jest jednak zabawa w trybie multiplayer, która może toczyć się w kilku różnych trybach. Autorzy udostępnili zarówno wariant offline'owy (w którym po każdym swoim ruchu przekazujemy tablet kolejnemu graczowi), jak i opcję rozgrywki przez Internet (w trybie asynchronicznym lub w czasie rzeczywistym). Dostęp do funkcji sieciowych, oprócz iOS-owego Game Center, wymaga także założenia specjalnego konta na stronie producenta – firmy Playdek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 5  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe D&D Lords of Waterdeep

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz