Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gremlins, Inc. (PC)
OkładkaGremlins, Inc. (PC)

Gremlins, Inc. PC

Osadzona w lekko steampunkowym klimacie turowa gra strategiczna, łącząca elementy gry planszowej oraz karcianki.

Strategiczne | steampunk | turowe | planszowe | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gremlins, Inc. Premiera PC

11marca2016

Steam

11marca2016

producent: Charlie Oscar wydawca: Yukitama Creative Industries Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gremlins, Inc. to osadzona w lekko steampunkowym klimacie strategia turowa, łącząca elementy gry planszowej oraz karcianki. Za powstanie tytułu odpowiada litewskie studio Charlie Oscar, na czele z Aleksiejem Bokulewem – współtwórcą ciepło przyjętej gry strategicznej Eador: Genesis.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w skorumpowanym, kapitalistycznym świecie, w którym tytułowe gremliny walczą między sobą o pieniądze, wpływy polityczne i prestiż. Mimo, że tytuł gry budzi skojarzenia z serią filmowych komedio-horrorów fantasy, nie ma ona nic wspólnego z obrazem Joe Dantego, ani jego kontynuacją, a wśród bohaterów nie spotykamy słynnego Gizmo oraz jego zwariowanych kompanów.

Mechanika

Rozgrywka w Gremlins, Inc. toczy się na specjalnie przygotowanej planszy, a gracze mają do dyspozycji dodatkowo talię 150 zróżnicowanych kart. Zabawa polega zaś na wytępieniu konkurentów poprzez zastosowanie swojej własnej, unikalnej strategii i udaremnianie poczynań innych graczy. Podczas gry możemy więc pozyskiwać surowce (lub kraść je innym uczestnikom zabawy), brać udział w wyborach, dawać i przyjmować łapówki, grać w kasynie oraz zastawiać pułapki i wrabiać naszych przeciwników, celem czasowego wyeliminowania ich z rozgrywki poprzez wsadzenie za kratki. Rozwój wydarzeń w grze jest wypadkową odwiedzanych lokacji, kart posiadanych przez graczy oraz elementu losowego.

Do dyspozycji grających oddano 12 zróżnicowanych postaci (rzecz jasna: gremlinów), z których każda charakteryzuje się specjalizacją oraz odmiennym stylem rozgrywki. Wśród dostępnych bohaterów pojawiają się: handlarz, bankier, kolekcjoner, potępiony, inżynier, menadżer, hazardzista, tajny agent, żebrak, biurokrata, polityk i złodziej. Rozgrywka trwa stosunkowo krótko i powinna zamykać się w przedziale od 30 minut do 1 godziny.

Tryby gry

Jak większość gier planszowych, także i Gremlins, Inc. przeznaczone jest głównie do zabawy w trybie wieloosobowym. W rozgrywce może brać udział jednorazowo do sześciu graczy, którzy rywalizują ze sobą każdy na własną rękę, bądź w trybie drużynowym (2 na 2, 3 na 3, a nawet 2 na 2 na 2 graczy). Ta forma zabawy pozwala na stosowanie odmiennych strategii, reprezentowanych przez poszczególnych członków drużyny. Dopełnieniem rozgrywki jest specjalna drabinka rankingowa, skupiająca wszystkich graczy na danym serwerze. Dzięki niej możemy np. rzucać wyzwania zawodnikom, plasującym się znacznie wyżej od nas.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy produkcja studia Charlie Oscar stoi na dobrym poziomie, nie odbiegającym od większości cyfrowych planszówek. Całość odznacza się steampunkowym klimatem oraz sporą dawką poczucia humoru.

Pozostałe informacje

Mimo, że Gremlins, Inc. projektowany był od początku jako elektroniczna gra planszowa, twórcy ze studia Charlie Oscar przygotowali także papierową wersję gry w postaci klasycznej karcianki. Rozgrywka przeznaczona jest tu także dla 2-6 osób, jednakże czas jednej sesji może wynieść od 30 do 180 minut.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 6  

Wymagania wiekowe Gremlins, Inc.: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gremlins, Inc. Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel Iris 4800 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows XP
 • Zalecane:
 • Dual Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 960 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8/10