Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Warbands: Bushido (PC)
OkładkaWarbands: Bushido (PC)

Warbands: Bushido

Osadzona w realiach feudalnej Japonii wojenna gra planszowa, będąca debiutancką produkcją rosyjskiego Red Unit Studios.

Strategiczne | planszowe | średniowiecze | karciane | indie | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warbands: Bushido Premiera

15wrz2017

PC iOS

21lut2018

AND

Warbands: Bushido na PC, AND i iOS to gra strategiczna, której tematyka nawiązuje do feudalnej Japonii. Jest to debiutancki projekt rosyjskiego Red Unit Studios.

Fabuła

W toku rozgrywki przenosimy się do średniowiecznej Japonii w czasie burzliwego dla niej okresu – Sengoku Jidai, który zakończył się w chwili, gdy Oda Nobunaga został shogunem. Jako jeden z feudalnych władców stajemy do walki o wpływy i sławę. Żeby odnieść sukces należy wykazać się sprytem i zmysłem taktycznym. W potyczkach poza oddanymi wojownikami pomocni okażą się ninja i szpiedzy. Na naszej drodze stają samurajowie, ronini, klany ninja, piraci oraz najemnicy.

Mechanika

Akcja Warbands: Bushido na PC, AND i iOS ukazana jest w rzucie izometrycznym, a poszczególne mapy konstrukcją przypominają planszę do gry i są podzielone na heksagonalne pola. Walki odbywają się w systemie turowym z wykorzystaniem kart akcji, które oferują specjalne bonusy, jak dodatkowa szansa na obrażenia krytyczne czy większa liczba punktów akcji. O zadawanych obrażeniach decyduje rzut kośćmi. Istotnym czynnikiem w walce jest morale. Każdy atak czy użyta umiejętność specjalna zakończona sukcesem powoduje wzrost tego współczynnika wśród dowodzonych oddziałów. Im większe morale tym więcej kart specjalnych możemy użyć w obrębie jednej tury, a nasze jednostki mogą wykonać więcej rozkazów. Gra oferuje także system awansu i wzrostu doświadczenia jednostek.

Przed każdą potyczką musimy z listy dostępnych jednostek wybrać wojowników, których chcemy wystawić do walki. Dobieramy również karty, najlepiej pasujące do obranej przez nas strategii. W przerwie pomiędzy bitwami możemy też pomalować figurki ponad 100 dostępnych jednostek na rozmaite kolory, dzięki czemu nasz odział wyróżni się na polu bitwy.

Tryby gry

Gra oferuje kilka kampanii dla pojedynczego gracza, w których w zależności od podjętych działań rozegramy od 20 do 60 misji. W każdej z nich poznajemy unikalne historie, pełne historycznych postaci niezależnych. Dla przykładu, w jednej wcielimy się w postać ninja ściganego przez swój były klan, a w innej będziemy musieli pomóc portugalskiemu kupcowi rozstrzygnąć konflikt pomiędzy dwoma zwaśnionymi samurajami. Podstawowym modelem rozgrywki są jednak starcia w trybie dla wielu graczy, gdzie musimy pokonać innych użytkowników gry, żeby zdobyć punkty i należne nam miejsce w rankingu.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna gry wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek wyraźnie widoczny jest fakt, że Warbands: Bushido było projektowane z myślą o platformach mobilnych. Wiąże się z tym również uproszczony interfejs.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warbands: Bushido: 12+

Warbands: Bushido Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
iOS
AND