Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hearthstone Android

Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra logiczna przeznaczona do pojedynków online. Studio Blizzard, autorzy tego projektu, przenieśli realia świata Azeroth, znanego z serii Warcraft i World of Warcraft, do gry karcianej.

Logiczne, fantasy, zagraj za darmo, karciane, sieciowe, na 2 osoby.

Hearthstone - screen - 2013-03-27 - 258661Hearthstone - screen - 2013-03-27 - 258660Hearthstone - screen - 2013-03-27 - 258659

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Hearthstone | AND

17grudnia2014

17grudnia2014

Google Play

Android
Okładka Hearthstone (AND)
Hearthstone

Hearthstone (znane wcześniej jako Hearthstone: Heroes of Warcraft) to karciana gra logiczna od studia Blizzard Entertainment wydana na platformę Android. Tytuł korzysta z uniwersum stworzonego na potrzeby serii Warcraft oraz rozszerzonego w MMORPG World of Warcraft, sam będąc duchowym spadkobiercą kolekcjonerskiej gry karcianej World of Warcraft TCG.

Mechanika

Podstawowe zasady Hearthstone nie odbiegają znacząco od klasycznych gier typu CCG (Collectible Card Games – kolekcjonerskich gier karcianych), takich jak Magic: The Gathering czy Yu-Gi-Oh! TCG. Gracze rozgrywają pojedynki jeden na jednego przy pomocy liczącej 30 sztuk talii kart, starając się zredukować liczbę punktów zdrowia przeciwnika do zera. Do wyboru jest sześć klas bohaterów: Szaman, Wojownik, Paladyn, Kapłan, Łowca oraz Mag. Każda z nich wyróżnia się unikatowym portretem, kartami klasowymi oraz mocą specjalną, kształtującymi ich styl gry.

Karty można podzielić na dwie kategorie: stronników oraz zaklęcia. Ci pierwsi posiadają własne punkty zdrowia oraz ataku i służą do atakowania wrogich postaci, ale mogą też mieć jedną z kilku zdolności, opisanych przez takie słowa kluczowe jak Agonia (efekt aktywowany po zniszczeniu danego stronnika), Prowokacja (uniemożliwia zaatakowanie innych przyjaznych postaci) czy Okrzyk Bojowy (karta wykonuje akcję od razu po jej zagraniu). Natomiast zaklęcia mają jednorazowy efekt i znikają po ich użyciu. Wszystkie karty mają przypisany koszt w punktach many, zyskiwanych stopniowo na początku każdej tury gracza.

Gracze rozpoczynają przygodę z Hearthstone na platformie Android z podstawowym zestawem kart, a kolejne mogą pozyskiwać na kilka sposobów. Awansowanie bohaterów przez wygrywanie pojedynków pozwala na odblokowanie kart podstawowych danej klasy. W grze nie zabrakło też charakterystycznych dla gatunku pakietów, zawierających pięć kart o czterech stopniach rzadkości, reprezentowanych przez kolor kryształu pod grafiką na karcie: zwykłym (białe), rzadkim (niebieskie), epickim (fioletowe) oraz legendarnym (pomarańczowe). Ten ostatni jest zarezerwowany dla najsilniejszych kart, dlatego też każda talia może zawierać tylko pojedynczą kopię każdej „legendy” zamiast dwóch, jak w przypadku powszechniejszych kart. Ponadto wszystkie karty mają rzadszą złotą wersję, wyróżniającą się unikatową animacją oraz kolorem. Każda paczka zawiera co najmniej jedną rzadszą kartę, a zestawy można otrzymać poprzez wypełnianie zadań lub wydanie złota zdobytego w grze bądź zakupionego za prawdziwe pieniądze. Ostatnim sposobem jest własnoręczne tworzenie kart przy pomocy pyłu, który pozyskujemy, pozbywając się niepotrzebnych egzemplarzy.

Tryby gry

Hearthstone na platformę Android umożliwia zabawę na kilka sposób. Podstawę stanowi Pojedynek, pozwalający na zmierzenie się z innymi graczami w trybie swobodnym lub rankingowym. Ten ostatni sprowadza się do zdobywania kolejnych poziomów, poczynając od 25. aż do specjalnej rangi Legendarnej. Co ważne, od dodatku Hearthstone: Przedwieczni Bogowie w grze występują dwa formaty rozgrywki Pojedynku: uwzględniająca wszystkie wydane karty Dzicz oraz ograniczony do kart podstawowych i dodatków z ostatnich dwóch lat Standard. Rozgrywki rankingowe podzielone są na sezony, a po ich zakończeniu gracze otrzymują unikatowy rewers karty oraz specjalną skrzynię, przy czym jej zawartość jest uzależniona od najwyższej rangi osiągniętej w danym sezonie.

Oprócz tego twórcy udostępnili opcję Treningu, pozwalającą na zmierzenie się ze sztuczną inteligencją oraz odblokowanie wszystkich klas, jak również tryb Przygody, w którym gracze muszą podjąć wyzwania fabularne oferowane w ostatnim wydanym dodatku, by odblokować wprowadzone w nim karty. Z kolei Karczemna bójka co tydzień wprowadza nowe zasady, znacznie modyfikujące rozgrywkę, a pierwsza wygrana jest nagradzana darmowym pakietem kart. Ostatnim trybem jest Arena, wymagająca zapłacenia złotem lub realną walutą. W niej gracze kolejno wybierają jedną z trzech wylosowanych kart aż do zapełniania talii i starają się wygrać jak najwięcej starć z innymi graczami. Każde zwycięstwo ulepsza specjalny klucz, który po wygraniu dwunastu pojedynków lub przegraniu trzech odblokuje nagrodę w postaci pakietu kart z najnowszego dodatku oraz pewną sumę złota i pyłu (w zależności od liczby wygranych), a czasem również losową kartę.

Kwestie techniczne i inne

Twórcom Hearthstone na platformę Android zależało na oddaniu atmosfery klasycznych gier karcianych. Gra toczy się na wirtualnym stole, a niektórym zagraniom towarzyszą okrzyki gapiów, jak również efekty wizualne. Same plansze obfitują w rozmaite, często interaktywne szczegóły, a karty zdobią wysokiej jakości obrazki oraz motywy graficzne. Całość okraszono sporą dawką humoru oraz nawiązań do popkultury, w tym dzieł Blizzard Entertainment. Gra korzysta z modelu biznesowego free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Minirecenzja Hearthstone: Heroes of Warcraft – karcianka idealna na każdą porę

PLUSY:
  • Przystępne, intuicyjne reguły;
  • Duża strategiczna głębia;
  • Mnóstwo unikalnych kart;
  • Przystępny system mikrotransakcji;
  • Szybkie pojedynki – brak przestojów charakterystycznych dla innych karcianek;
  • Zróżnicowane tryby rozgrywki.
MINUSY:
  • Nie najlepiej zrealizowany system sezonów rankingowych;
  • Typowe dla karcianek problemy z balansem rozgrywki;
  • Brak rozbudowanych statystyk.

Blizzard po latach skupiania się na grach strategicznych, hack’n’slashach oraz MMORPG, coraz chętniej eksperymentuje z innymi gatunkami. Jedną z takich prób jest Hearthstone: Heroes of Warcraft – karcianka oparta o ogromne uniwersum Warcrafta, w której wcielając się w jednego z dostępnych bohaterów walczymy z innymi przy pomocy samodzielnie skonstruowanych talii. Gra już od samego początku urzeka swoim klimatem, a ogromna staranność jaką twórcy wykazali się przy projektowaniu każdego elementu sprawia, że trudno się od niej oderwać.

Zasady zabawy są stosunkowo proste – wybierając jednego z dziewięciu dostępnych bohaterów, tworzymy 30-elementową talię, z którą udajemy się następnie do stołu. W toczonym pojedynku na zmianę z przeciwnikiem zagrywamy kolejne karty – możemy przyzywać stronników, rzucać czary oraz atakować wrogie jednostki. Wszystko zrealizowane zostało w bardzo przystępny sposób, jednak im dłużej gramy, tym więcej głębi i strategii odkrywamy w całej rozgrywce. Zaczynamy uczyć się tego, jakie kombinacje kart działają najlepiej, które wykładać w pierwszej kolejności, jak kontrować działania przeciwnika i całej reszty zaawansowanych strategii. Wszystko to przebiega sprawnie i daje sporo frajdy, a niski próg wejścia pozwala na czerpanie satysfakcji nawet osobom, które do tej pory nie miały z karciankami wiele wspólnego.

Oprócz zwykłych pojedynków możemy brać udział także w rozgrywkach w ramach fabularnych kampanii (za dostęp trzeba zapłacić prawdziwą gotówką lub wirtualną walutą), starciach z AI, jak i tzw. trybie Areny, gdzie budujemy talię na bieżąco z losowo otrzymanych kart. W każdym przypadku zabawa jest wymagająca, ale jeśli zwyciężmy, oprócz satysfakcji otrzymujemy punkty doświadczenia, pozwalające na rozwój bohatera, a w przypadku starć z innymi graczami – również złoto. Te możemy pozyskać także wykonując codziennie aktualizowane zadania, a jeżeli zbierzemy go wystarczająco dużo możemy kupić dodatkowe pakiety kart. System wydaje się uczciwy, nie jest przesadnie nachalny i daje możliwość odblokowania wszystkiego w grze bez wydawania złotówki, choć nie jest to proste.

Wszystkie karty zaprojektowano w ciekawy i oryginalny sposób, jednak jak to w karciankach bywa – nie wszyscy grający będą nimi zachwyceni. Blizzard od momentu wydania nieustannie próbuje znaleźć idealne proporcje pomiędzy siłą poszczególnych talii, ale w sytuacji, w której dostępne są setki kart, jest to zadanie niezwykle trudne do osiągnięcia. Nie najlepiej prezentuje się także system rozgrywek rankingowych – tabele są resetowane co miesiąc zmuszając graczy do tego, aby co cztery tygodnie ponownie mozolnie wspinali się na należne im miejsce. Niemniej, nawet przy uwzględnieniu tych dwóch kwestii, Hearthstone prezentuje się fantastycznie i powinien przypaść do gustu zarówno nowicjuszom, jak i graczom, którzy zjedli na karciankach zęby. Biorąc pod uwagę, że tytuł można pobrać całkowicie za darmo, jest to pozycja po prostu obowiązkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.325 / 10 na podstawie 62 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.1 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hearthstone

12+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Hearthstone: Koboldy i katakumby - termin premiery i plany na 2018 rok
Hearthstone: Koboldy i katakumby - termin premiery i plany na 2018 rok

wiadomość29 listopada 2017

Poznaliśmy termin premiery dodatku Koboldy i katakumby do karcianki Hearthstone. Ponadto firma Blizzard Entertainment ujawniła plany na 2018 rok.

Koboldy i katakumby nowym dodatkiem do Hearthstone
Koboldy i katakumby nowym dodatkiem do Hearthstone

wiadomość3 listopada 2017

Firma Blizzard ujawniła Hearthstone: Kobolody i katakumby – kolejny dodatek do popularnej gry karcianej. Rozszerzenie zadebiutuje w grudniu i wprowadzi 135 nowych kart oraz nowy tryb dla jednego gracza.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4]
Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4]

wiadomość20 października 2017

Halloween można lubić albo i nie, ale nie zmienia to faktu, że co roku deweloperzy organizują w swoich grach rozmaite tymczasowe wydarzenia. Nie zabrakło ich też tym razem, więc sprawdzamy, co ciekawego znajdziemy w naszych ulubionych produkcjach.

Karczma Hearthstone ukazana w nowym filmiku animowanym
Karczma Hearthstone ukazana w nowym filmiku animowanym

wiadomość23 sierpnia 2017

Blizzard zaskoczył fanów swojej karcianki niespodziewaną animacją ze świata tej gry. „Przy kominku” ma być pierwszą z wielu krótkich historii animowanych i komiksów, w których dziewczynka Eva przeżywa przygody z gangiem rozpoznawalnych bohaterów

Premiera dodatku Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu
Premiera dodatku Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu

wiadomość11 sierpnia 2017

Rozszerzenie Hearthstone: Rycerze Mroźnego Tronu trafiło na europejskie serwery gry Hearthstone. Wraz z dodatkiem gracze otrzymują dostęp do 135 kart, nowego słowa kluczowego oraz pierwszej darmowej przygody, pozwalającej na zmierzenie się ze sługami Króla Lisza.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.09.2015 11:04
NiePitol
1
Junior

Witam Wszystkich!
Rozpocząłem swoją przygodę z Kartami i jest wyśmienicie.
Polecam obejrzeć poradnik dotyczący zarabiania Golda w grze:
[link]

23.10.2015 16:41
odpowiedz
yeeehaaaw
7
Konsul
0.0

Nie radzę w to grać.

14.01.2017 16:55
👎
odpowiedz
RobmalYetiowskiTheGracz
13
Centurion
1.0

Przez tą grę, ludzie których znam zamienili się z zombi.