Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Book of Demons: Hellcard (PC)
OkładkaBook of Demons: Hellcard (PC)

Book of Demons: Hellcard PC

Połączenie produkcji typu roguelike i karcianki, opracowane przez polskie studio Thing Trunk. W Book of Demons: Hellcard toczymy starcia z hordami przeciwników, korzystając z umiejętności bojowych przypisanych do specjalnych kart, których talię poszerzamy w miarę postępów.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | taktyczne | karciane | polskie | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Book of Demons: Hellcard Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Thing Trunk wydawca: Thing Trunk

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Book of Demons: Hellcard

Hearthstone

Slay the Spire

Rogue Lords

Book of Demons: HELLCARD jest hybrydą roguelike'a i karcianki, opracowaną przez niezależne polskie studio Thing Trunk. Projekt narodził się jako dodatkowy tryb gry do debiutanckiego dzieła tych deweloperów, czyli hack'n'slasha pod tytułem Book of Demons. Z czasem jednak rozrósł się na tyle, że twórcy postanowili przekształcić go w osobną pozycję.

Fabuła

W Book of Demons: HELLCARD trafiamy do fantastycznego uniwersum wykreowanego na potrzeby gry Book of Demons. Podczas zabawy przemierzamy posępne lochy i stawiamy czoła czyhającym tam zagrożeniom. Wszystko po to, by w konsekwencji stawić czoła potężnemu Arcydemonowi rezydującemu na ostatnim poziomie podziemi.

Mechanika

Filarem gry Book of Demons: HELLCARD są toczone w trybie turowym starcia z przeciwnikami, Z uwagi na fakt, że adwersarze mają nad nami przewagę liczebną, sukces zapewnia przede wszystkim żonglowanie zdolnościami protagonisty. Poszczególne umiejętności przypisano przy tym do specjalnych kart. Choć początkowo ich ilość nie powala, z czasem wzbogacamy posiadaną talię o coraz potężniejsze egzemplarze, dzięki czemu w miarę postępów możemy stawiać czoła coraz silniejszym wrogom okupującym niższe poziomy podziemi. Podczas potyczek należy również zwracać uwagę na rozstawienie oponentów, gdyż zajmowana przez nich pozycja na polu walki może być wykorzystana na naszą korzyść (przykładowo, jeśli kilku wrogów znajduje się blisko siebie, warto wykorzystać przeciw nim jeden z ataków obszarowych).

Tryby gry

W Book of Demons: HELLCARD można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy dla maksymalnie trójki graczy. Osoby preferujące samotną zabawę mogą przy tym poprowadzić do boju pojedynczego bohatera lub zdecydować się na „zatrudnienie” sprzymierzeńców kontrolowanych przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy graficznej Book of Demons: HELLCARD nie odbiega znacząco od tego, do czego przyzwyczaiło nas pierwsze Book of Demons. Całość utrzymano więc w przyjemnej dla oka stylistyce, dzięki której wszystkie elementy świata przedstawionego wyglądają niczym wykonane z papieru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Book of Demons: Hellcard: 16+

Book of Demons: Hellcard Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10