Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Threes! iOS

Popularna gra logiczna dedykowana smartfonom i tabletom. Zabawa polega na łączeniu cyfr o tych samych wartościach, które sumują się, tworząc jeszcze wyższą liczbę. Celem rozgrywki jest zdobywanie możliwie jak najwyższych wyników punktowych.

Logiczne, 2D, indie.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Threes! | iOS

6lutego2014

6lutego2014

App Store

Apple iOS
Okładka Threes! (iOS)
Threes!

Threes! to jedna z popularniejszych gier na urządzenia mobilne. Projekt stworzony przez studio Sirvo LLC reprezentuje gatunek logicznych produkcji, które są łatwe do nauczenia, ale trudno osiągnąć w nich mistrzostwo.

Celem gry jest osiąganie jak najwyższych wyników punktowych, które zdobywa się łącząc ze sobą kafelki z liczbami. Zasady zabawy są następujące. Na niewielkiej planszy, o wymiarach 4 na 4 pola, znajdują się karty z losowymi liczbami. Najpierw pojawiają się cyfry 1 i 2, które po dodaniu dają 3. Tą z kolei trzeba połączyć z inną 3, by otrzymać 6. Ją łączymy z 6, 12 z 12, 24 z 24, itd. Największa ilość punktów wpada na nasze konto, gdy uda nam się wytworzyć w ten sposób duże liczby, jak np. 96. Jeszcze lepszy wynik uzyskamy jednak, gdy uda nam się uzyskać kilka takich sum, co jednak nie jest takie łatwe, gdyż z każdym kolejnym ruchem na planszy pojawiają się nowe karty. Po zapełnieniu wszystkich pól zabawa się kończy, a wynik przekazywany jest na światowe listy rankingowe.

Minirecenzja Threes! – matematyka królową gier

PLUSY:
  1. Prosty w założeniach i wciągający system rozgrywki, polegający na dodawaniu do siebie takich samych liczb;
  2. Gameplay zapewniający znakomitą zabawę zarówno casualowym jak i hardkorowym graczom;
  3. Rankingi i osiągnięcia jeszcze bardziej zachęcają do masterowania produkcji.
MINUSY:
  1. Na rynku istnieje spora ilość darmowych klonów, więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Kiedy na początku 2014 roku w App Store i Google Play zadebiutowało Threes!, raczej nikt nie podejrzewał, że niepozorna gra logiczna zawojuje rynek urządzeń mobilnych. Tytuł jednak z miejsca zawładnął sercami mnóstwa osób, a przy okazji doczekał się niezliczonej ilości klonów.

Podstawowe założenia rozgrywki są banalne. Oto bowiem na niewielkiej planszy o wymiarach 4 na 4 pola, znajdują się karty z losowo dobranymi liczbami, które należy łączyć w pary o tych samych wartościach, przy czym najpierw trzeba dodać dwie podstawowe cyfry – 1 i 2, dzięki którym uzyskuje się 3. Tą scalamy z kolejną 3, uzyskując 6 itd. W ten sposób należy tworzyć liczby o jak najwyższych wartościach, za co otrzymuje się największą ilość punktów. Następnie wyniki umieszczane są w rankingach, zachęcających do podejmowania kolejnych prób bicia rekordów.

Zabawa w rzeczywistości nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać, gdyż przesuwając jedną liczbę, poruszamy wszystkimi elementami znajdującymi się na planszy, dodając jednocześnie kolejną kartę, której wartość można przewidzieć dzięki kolorom wyświetlanym nad planszą. Zabawa kończy się w momencie, w którym nie możemy połączyć już żadnych liczb.

Wszystko to oznacza, że Threes! w idealny sposób łączy dwa światy – casulaowych i hardkorowych graczy. Ci pierwsi w kilka minut załapią zasady zabawy i będą się dobrze bawić łącząc liczby w byle jaki sposób. Ci drudzy natomiast skupią się na masterowaniu swoich wyników, dogłębnie zastanawiając się przed każdym ruchem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Threes!

Wymagania wiekowe Threes!

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Threes! - zadebiutowała darmowa wersja doskonałej gry logicznej
Threes! - zadebiutowała darmowa wersja doskonałej gry logicznej

wiadomość11 czerwca 2015

W ofertach platform Google Play, App Store i Windows Phone Store zadebiutowała darmowa wersja Threes! - jednej z najlepszych gier logicznych 2014 roku. Dzięki temu zabiegowi produkcja studia Sirvo ma szansę odzyskać nieco rynku, utraconego na rzecz licznych klonów pokroju 2048.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz