Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 25 lutego 2013, 11:45

autor: Sarge

Udostępniono demo technologiczne symulatora wyścigowego Assetto Corsa

Na oficjalnej stronie internetowej gry wyścigowej Assetto Corsa pojawiło się jej grywalne demo technologiczne. Pozwala ono przejechać się Lotusem Elise SC na trasie zlokalizowanej we włoskiej miejscowości Magione.

Studio Kunos Simulazioni (netKar Pro, Ferrarri Virtual Academy) udostępniło demo technologiczne nadchodzącej gry wyścigowej Assetto Corsa. Tak naprawdę możemy jednak traktować je jako pełnoprawną wersję demonstracyjną, a nie tylko prezentację możliwości silnika graficznego.

Twórcy określają to demo technologiczne jako „grywalny, nielimitowany czasowo benchmark, który pozwala graczom wypróbować po raz pierwszy silnik gry Assetto Corsa”. Można w nim zasiąść za kierownicą samochodu Lotus Elise SC i przejechać się na trasie umiejscowionej we włoskiej miejscowości Magione. Do wyboru oddano dwa tryby rozgrywki: Free Practice (swobodna przejażdżka) oraz Time Attack (jazda na czas).

Demo technologiczne pobierzecie z tego adresu (wcześniej warto sprawdzić minimalne wymagania sprzętowe). Przetestują je jednak tylko nabywcy gry netKar Pro, którzy wykorzystają do tego celu jej kod aktywacyjny. Wszystkie osoby, które dopiero zamierzają zakupić netKar Pro, mają czas do 1 marca, by pobrać Assetto Corsa Tech Preview. Do tego dnia obowiązuje też specjalna promocja, w ramach której netKar Pro jest dostępny za 4,99 euro (ok. 21 złotych) – o 70% taniej niż zwykle.

Assetto Corsa to gra wyścigowa włoskiego studia Kunos Simulazioni, która ma ukazać się jeszcze w tym roku wyłącznie na PC. Twórcy chcą stworzyć jak najbardziej realistyczny symulator, korzystający z zaawansowanych technologii graficznych wykorzystujących potencjał bibliotek DirectX 11. W grze znajdziemy licencjonowane samochody i tory wyścigowe.

Assetto Corsa

Assetto Corsa