Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2014, 14:47

autor: Góral

Assetto Corsa - zadebiutowała pełna wersja wyścigowego symulatora

Assetto Corsa, wyczekiwana gra wyścigowa z gatunku symulatorów, ukazała się w pełnej wersji. Produkcja dostępna jest w sklepie Steam w cenie 31,49 euro (około 134 zł; cena promocyjna, obowiązuje do 2 stycznia).

Studio Kunos Simulazioni, poinformowało, że gra wyścigowa Assetto Corsa opuściła Early Access i doczekała się wersji 1.0, czyli została po prostu ukończona. Nie oznacza to jednak, że twórcy zaprzestają dalszych prac i biorą się za coś innego. W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że deweloperzy tworzą już nowe pojazdy, trasy oraz pozostałą zawartość, która uczyni z Assetto Corsy jeszcze lepszą grę. Stosowne dodatki będą udostępniane w przyszłym roku za darmo, a także w ramach płatnych DLC. Produkcję możecie już nabyć (o ile nie skusiliście się na wcześniejsze wersje) w sklepie Steam za 31,49 euro (około 134 zł; cena promocyjna, obowiązuje do 2 stycznia).

Assetto Corsa wyjechało z wczesnego dostępu. - Assetto Corsa - zadebiutowała pełna wersja wyścigowego symulatora - wiadomość - 2014-12-19
Assetto Corsa wyjechało z wczesnego dostępu.
Assetto Corsa w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Kunos Simulazioni
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 19 grudnia 2014 roku

Wraz z wersją 1.0 ukazał się szereg poprawek, w tym rozszerzony tryb kariery, ulepszona rozgrywka, poprawiona sztuczna inteligencja, nowe efekty dźwiękowe, kolejne opony, usprawnienia w grafice i fizyce, force feedback, czy też samochód Alfa Romeo Giulietta 2014 Launch Edition. Szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Jeżeli zaliczacie się do grona miłośników symulatorów samochodowych, to zdecydowanie powinniście dać szansę grze Assetto Corsa. Tytuł niemal rok temu prezentował wysoki poziom, a teraz jest jeszcze lepiej.

Assetto Corsa - zadebiutowała pełna wersja wyścigowego symulatora - ilustracja #2Assetto Corsa to wymagająca gra wyścigowa należąca do gatunku symulatorów. Podczas zabawy mamy możliwość pokierowania szeregiem samochodów z różnych kategorii – od tych produkowanych seryjnie, aż po egzemplarze koncepcyjne. Za produkcję odpowiada założone w 2005 roku niezależne studio Kunos Simulazioni.