Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 27 lutego 2018, 12:25

autor: AlexB

Zobacz 12 minut gameplayu z fanowskiego remake'u Fallouta 3

Grupa moderska Road To Liberty zaprezentowała dwunastominutowy gameplay z Fallout 4: The Capital Wasteland, czyli fanowskiego remake'u trzeciej odsłony kultowej serii, stworzonego na silniku „czwórki”. Filmik prezentuje walkę, eksplorację oraz jedną z misji.

Czas powoli szykować się do powrotu na Stołeczne Pustkowia. - Zobacz 12 minut gameplayu z fanowskiego remake'u Fallouta 3 - wiadomość - 2018-02-27
Czas powoli szykować się do powrotu na Stołeczne Pustkowia.

Początek tego roku przyniósł nowe informacje na temat Fallout 4: The Capital Wasteland, czyli remake'u trzeciej pełnoprawnej odsłony kultowej serii RPG-ów, stworzonego na silniku części czwartej. Odpowiedzialna za niego grupa moderska Road To Liberty, pracująca nad projektem od niemal dwóch lat, w styczniu zaprezentowała teaser swojego dzieła i masę screenów, na których można zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca znane z pierwszej gry firmy Bethesda osadzonej w uniwersum Fallouta. Na kolejne wiadomości nie trzeba było długo czekać. W sieci pojawił się bowiem ponad dwunastuminutowy film pokazujący Fallout 4: The Capital Wasteland w akcji. Można go obejrzeć poniżej.

Zobacz 12 minut gameplayu z fanowskiego remake'u Fallouta 3 - ilustracja #2

Fallout 4: The Capital Wasteland nie jest jedynym fanowskim remakiem gry z kultowej serii postapokaliptycznych RPG-ów znajdującym się obecnie w produkcji. Na początku grudnia ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że podjęto próbę odtworzenia za pomocą narzędzi moderskich Fallouta 4 całej zawartości Fallouta: New Vegas. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Na opublikowanym gameplayu znalazło się kilka elementów – eksploracja, walka, rozmowy z postaciami niezależnymi oraz fragment jednej z misji. Widać, że twórcy z Road To Liberty nie rzucali słów na wiatr i zgodnie z zapowiedziami, postarali się o jak najwierniejsze odtworzenie zawartości Fallouta 3 (i w późniejszym terminie również wszystkich jego DLC). Mamy zatem starannie przeniesione dialogi, bohaterów, zadania oraz otoczenie. Największe różnice widać w walce, która w The Capital Wasteland jest dużo bardziej dynamiczna, oraz rzecz jasna grafice – ładniejszej i pozbawionej charakterystycznego dla „trójki” zielonkawego filtru. Ma on zostać zastąpiony odpowiednimi efektami pogodowymi, z którymi obecnie eksperymentują moderzy. Atmosfera Stołecznych Pustkowi nie powinna zatem specjalnie odbiegać od tej znanej z oryginału.

W Fallout 4: The Capital Wasteland nie zabraknie dokładnie odwzorowanych charakterystycznych miejsc z „trójki” - Zobacz 12 minut gameplayu z fanowskiego remake'u Fallouta 3 - wiadomość - 2018-02-27
W Fallout 4: The Capital Wasteland nie zabraknie dokładnie odwzorowanych charakterystycznych miejsc z „trójki”

Takie przywiązanie do szczegółów raczej nie dziwi. Członkowie grupy Road To Liberty nie są bowiem amatorami. Osoba stojąca na czele całego przedsięwzięcia, ukrywająca się pod pseudonimem NafNaf95, współpracowała wcześniej przy takich projektach, jak Beyond Skyrim: Bruma, o którym możecie przeczytać chociażby tutaj, oraz Fallout: New California, będącym sporą kampanią stanowiącą prequel wydarzeń znanych z Fallout: New Vegas.

Nie wiadomo, kiedy Fallout 4: The Capital Wasteland ujrzy światło dzienne. Grupa Road To Liberty wciąż szuka programistów 2D i 3D, którzy pomogliby przyśpieszyć proces produkcyjny. Kolejne informacje przekazywane przez moderów mogą jednak napawać optymizmem. Przypominamy, że projekt ukaże się wyłącznie na PC.

Zobacz 12 minut gameplayu z fanowskiego remake'u Fallouta 3 - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.