Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2024, 09:20

autor: Kamil Kleszyk

Fallout 4 Next-Gen już dostępny dla użytkowników PS Plus. Tymczasem gracze PC robią wszystko, aby pozbyć się aktualizacji

Najnowsza aktualizacja do Fallouta 4 nie przypadła do gustu wszystkim graczom. Szczególnie użytkownicy pecetów robią, co mogą, aby cofnąć update, który popsuł mnóstwo modów do gry.

Źródło fot. Bethesda Softworks
i

Przed kilkoma dniami do Fallouta 4 trafiła zapowiadana, „next-genowa” aktualizacja. Jak to czasami bywa, premiera update’u nie obyła się bez kłopotów. Dotknęły one m.in. użytkowników usługi PlayStation Plus, którzy nie mogli pobrać niezbędnych plików. Na szczęście problem ten został rozwiązany minionej nocy.

Dziękujemy za poinformowanie nas, że niektórzy subskrybenci PS Plus nie mogli uzyskać dostępu do darmowej aktualizacji Fallout 4 na konsolach PlayStation. Problem ten został już rozwiązany. Subskrybenci, którzy wcześniej otrzymali Fallout 4 z Kolekcji PlayStation Plus, powinni teraz mieć dostęp do aktualizacji zgodnie z założeniem – czytamy w komunikacie Bethesdy na X.

I chociaż wielu konsolowców z otwartymi ramionami przyjęło ten update, użytkownicy pecetów chętnie by się go pozbyli. Aktualizacja nie dość, że nie wprowadza w komputerowej wersji Fallouta 4 zmian, jakich oczekiwali gracze, to dodatkowo psuje mnóstwo modów. W najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają grę w wersji z GOG.com. Mogą oni w bardzo prosty sposób cofnąć aktualizację (via PCGamer). Wystarczy tylko:

  1. przejść do menu ustawień gry na górze, obok przycisku odtwarzania;
  2. kliknąć: zarządzaj instalacją ( konfiguruj ( instalacja;
  3. odznaczyć opcję „Automatycznie aktualizuj do najnowszej wersji” i wybrać poprzednią łatkę.

W trudniejszym położeniu znajdują się użytkownicy Steama. Przywrócenie poprzedniej wersji Fallouta 4 na platformie Valve jest już bardziej skomplikowanym zadaniem. Gracze muszą:

  1. pobrać 22 GB plików ze SteamDB (więcej szczegółów nt. całego procesu znajdziecie w jednym z wątków w serwisie NexusMods);
  2. usunąć pliki dodane przez aktualizację;
  3. uruchamiać Steam w trybie offline, aby zagrać w Fallout 4 i pamiętać o odrzucaniu aktualizacji przy każdym przejściu do trybu online.

O tym, jak wielu graczy pragnie pozbyć się najnowszej aktualizacji, możemy się przekonać, odwiedzając stronę Nexus Mods. Aktualnie dwoma najpopularniejszymi modami do gry są tam projekty umożliwiające cofnięcie update’u. Fallout 4 Downgrader i Steam: Skip next gen update pobrano już łącznie ponad 30 tys. razy.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej