filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 kwietnia 2024, 09:14

autor: Pamela Jakiel

Fallout zaliczył drugi najlepszy debiut na Amazon Prime Video. Nie dorównał tylko Pierścieniom Władzy

Fallout odniósł ogromny sukces, czego dowodzą statystyki platformy Amazon Prime Video. Serialowa adaptacja to drugi najchętniej oglądany tytuł w ciągu dwóch tygodni od debiutu w serwisie.

Źródło fot. Fallout, Jonathan Nolan, Amazon, 2024
i

Fallout okazał się dla Amazona strzałem w dziesiątkę. Produkcja zebrała świetne recenzje i przypadła do gustu widzom, a to – jak dowodzą statystyki – przełożyło się na wyniki oglądalności w serwisie. Dzieło Jonathana Nolana i Lisy Joy zadebiutowało na platformie 10 kwietnia i w ciągu 16 dni od premiery obejrzało je 65 milionów widzów (via Variety).

Tym samym seria zaliczyła drugi najlepszy debiut na Amazon Prime Video – jest najchętniej oglądaną produkcją zaraz po Pierścieniach Władzy, które trafiły na platformę w 2022 roku. Nic więc dziwnego, że przedłużenie Fallouta o drugi sezon zostało ogłoszone krótko po premierze. Tak dobre wyniki idące w parze z pozytywnymi opiniami na temat adaptacji mogą sprawić, że Amazon postanowi kontynuować postapokaliptyczną produkcję jeszcze przez kolejne serie.

Co ciekawe, Fallout zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o oglądalność w pożądanej przez reklamodawców grupie wiekowej 18-34 lat. Dla Amazona jest to szczególnie ważne w związku z tym, że od stycznia serwis wyświetla reklamy. Warto dodać, że 60% widzów serii Jonathana Nolana pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że utrzymana w postapokaliptycznym klimacie produkcja opowiada o Lucy – mieszkance krypty, która pewnego dnia opuszcza bezpieczne lokum, aby odnaleźć porwanego ojca. Na swojej drodze spotyka członka Bractwa Stali oraz Ghoula i dowiaduje się, jak wygląda życie na zniszczonej wojną nuklearną powierzchni.

Serial Fallout znajdziecie na Amazon Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej