Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pogłoski 4 stycznia 2017, 10:52

autor: Entelarmer

Beyond Good & Evil 2 tytułem ekskluzywnym Nintendo Switch? Garść pogłosek na temat nowej konsoli

Laura Kate Dale ze strony Let's Play Video Games opublikowała kolejne doniesienia na temat konsoli Nintendo Switch. Według uzyskanych przez nią informacji nowa platforma Nintendo otrzyma Beyond Good & Evil 2 jako czasowy tytuł ekskluzywny. Gra zadebiutuje jakoby w 2018 roku, a po roku ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Do prezentacji Nintendo Switch – nowej platformy japońskiego giganta – pozostał jeszcze tydzień. Choć nie ma co liczyć na jakiekolwiek oficjalne informacje przed tym terminem, dziennikarka Laura Kate Dale ponownie podzieliła się doniesieniami na temat tej konsoli, tym ciekawszymi, że dotyczą one innej owianej tajemnicą kwestii. Mowa o grze Beyond Good & Evil 2, która według Dale ma być czasowym tytułem ekskluzywnym na Switcha i zadebiutuje w 2018 roku w wersji pudełkowej oraz cyfrowej. Rok później kontynuacja kultowej gry z 2003 roku, obecnie oznaczona kryptonimem „Odyssey”, ma ukazać się na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 w wydaniu cyfrowym. Produkcja ma zostać ujawniona pod koniec prezentacji.

Czyżby drugie Beyond Good & Evil miało ostatecznie zawitać na Switcha? - Beyond Good & Evil 2 tytułem ekskluzywnym Nintendo Switch? Garść pogłosek na temat nowej konsoli - wiadomość - 2017-01-04
Czyżby drugie Beyond Good & Evil miało ostatecznie zawitać na Switcha?

Oczywiście do tego typu sensacji trzeba podchodzić ze sporą dozą nieufności. Nie można jednak zapomnieć, że jak dotąd Dale okazała się wiarygodnym źródłem, donosząc m.in. o dacie ujawnienia, wyglądzie oraz nazwie konsoli. Na swoim blogu opublikowała raport dotyczący swoich przecieków na temat Switcha, łącznie z informacjami na temat poszczególnych źródeł (najnowszych wieści mieli dostarczyć pracownik firmy Ubisoft oraz bliżej niesprecyzowany informator). Trzeba też pamiętać, że prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, kilkakrotnie zachwalał Switcha, a francuski koncern już wcześniej wykazywał entuzjazm w kwestii konsol Nintendo (dość wspomnieć Rayman Szalone Kórliki, które na tle innych tytułów startowych Wii wyróżniało się dobrym wykorzystaniem unikatowych cech tej platformy). Przypomnijmy, że nie są to pierwsze doniesienia odnośnie możliwego wydania BG&E2 jako tytułu ekskluzywnego dla Switcha – podobne pogłoski pojawiły się jeszcze w październiku.

Dale zaznacza, że nie zamierza dzielić się wszystkimi doniesieniami, rzekomo by „zostawić jakieś niespodzianki” na oficjalną prezentację. Nie przeszkodziło jej to w podzieleniu się innymi intrygującymi informacjami. Nieco wcześniej wypowiedziała się na temat pogłosek o Mother 3, trzeciej odsłonie kultowej serii RPG (na Zachodzie znanej jako Earthbound), pierwotnie wydanej wyłącznie w Japonii na konsolkę GameBoy Advance w 2006 roku. Jak twierdzi, gra ma zadebiutować na Switchu w drugim kwartale bieżącego roku. W raporcie zaznacza, że zdaje sobie sprawę, jak wielu informatorów straciło na wiarygodności po przekazaniu szczegółów na temat rzekomego wyjścia tej produkcji na konsolę Wii U. Według niej nie była to kwestia fałszywych informacji – gra miała być gotowa do wydania, ale Nintendo zdecydowało się na przeniesienie jej na następną konsolę, gdy tylko stało się jasne, że Wii U nie zdoła odzyskać inicjatywy. Podkreśla też, że tytuł zostanie ujawniony na nadchodzącej prezentacji, ale bez daty premiery.

Szalone Kórliki mają zmierzyć się z Mario pod koniec roku. - Beyond Good & Evil 2 tytułem ekskluzywnym Nintendo Switch? Garść pogłosek na temat nowej konsoli - wiadomość - 2017-01-04
Szalone Kórliki mają zmierzyć się z Mario pod koniec roku.

Pozostałe informacje z raportu są nieco mniej interesujące, niemniej wypada o nich wspomnieć. Switch ma otrzymać port Rayman Legends, który również zadebiutuje w drugim kwartale 2017 roku. Ponadto doczekamy się turowego RPG łączącego licencję Szalonych Kórlików z serią Mario, zatytułowanego Rabbids Kingdom Battle. Plotki o tej produkcji (choć bez tytułu) słyszeliśmy jeszcze w listopadzie, aczkolwiek źródła Dale donoszą, że ukaże się ona dopiero we wrześniu (wcześniej twierdziła, że gra będzie tytułem startowym nowej konsoli). Czy i które z tych doniesień okażą się prawdziwe, dowiemy się już niedługo. Oficjalna prezentacja Nintendo Switch rozpocznie się 13 stycznia o godzinie 5:00 czasu polskiego.

Beyond Good & Evil 2 tytułem ekskluzywnym Nintendo Switch? Garść pogłosek na temat nowej konsoli - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.