Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2016, 18:55

autor: Entelarmer

Ruszyły testy produkcyjne Nintendo NX. Yves Guillemot zachwala konsolę

Strona Digitmes donosi o rozpoczęciu testowej produkcji konsoli Nintendo NX przez Foxconn. Według autorów serwisu firma wraz z dwoma pozostałymi producentami ma dostarczać rocznie około 10 milionów sztuk urządzenia. Co więcej, Yves Guillemot z Ubisoftu raz jeszcze wyraził swój entuzjazm w związku z tajemniczą platformą Nintendo.

Zapowiedziane 1,5 roku temu Nintendo NX to od dawna jeden z bardziej gorących tematów, jednak o nowej platformie japońskiego koncernu nadal nie wiemy praktycznie nic. Tu i ówdzie pojawiają się przeróżne doniesienia lub pogłoski, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnych konkretów, czy to odnośnie specyfikacji, czy też na temat wyglądu lub funkcjonalności konsoli. W tym kontekście rzekomo potwierdzony debiut urządzenia w marcu, a więc za zaledwie pół roku, zdawał się cokolwiek wątpliwy. Jednak niedawno Emily „arcadegirl64” Rogers – blogerka znana z przekazywania wiarygodnych pogłosek – donosiła, że NX podobno wchodzi we wczesną fazę produkcji, a szanse na opóźnienie premiery są zerowe. Dziś serwis Digitmes (podziękowania dla Nintendo Insider) podzielił się informacjami uzyskanymi z własnych źródeł, które miały potwierdzić rozpoczęcie testowego montażu przez firmę Foxconn, mającą być największym wytwórcą części do nowej konsoli Nintendo. Co więcej, w wiadomości podano, że Foxconn wraz z Misumi Electronics i Hosiden ma dostarczać ok. 10 milionów egzemplarzy NX-a rocznie.

Ponad 1,5 roku po ujawnienie Nintendo NX-a wciąż nic nie wiemy na temat tej tajemniczej konsoli. - Ruszyły testy produkcyjne Nintendo NX. Yves Guillemot zachwala konsolę - wiadomość - 2016-09-23
Ponad 1,5 roku po ujawnienie Nintendo NX-a wciąż nic nie wiemy na temat tej tajemniczej konsoli.

Start testów produkcyjnych sześć miesięcy przed planowanym debiutem może wydawać się nieco opóźniony. Trzeba jednak zaznaczyć, że firma we współpracy z Pegatronem rozpoczęła też realizację zamówienia Sony na PlayStation 4 Pro – odświeżonej wersji czwartej generacji konsol z rodziny PlayStation, mającej przecież ukazać się w listopadzie. Wygląda więc na to, że marcowy debiut NX-a jest przesądzony. Pozostaje jedynie pytanie, kiedy Nintendo zdecyduje się na ujawnienie konsoli, na co gracze czekają już od dłuższego czasu. Jak dotąd japoński koncern nie wykorzystał żadnej z nadarzających się okazji, takich jak tegoroczne edycje imprez E3 i gamescom, czy też niedawne Tokyo Game Show 2016. Dostęp do nowego urządzenia mieli jedynie niektórzy twórcy, na przykład Yves Guillemot z firmy Ubisoft, który w lipcu nie mógł się nachwalić konsoli. Prezes francuskiego koncernu ponownie wspomniał o NX w trakcie prezentacji, o czym donosi m.in. serwis IGN, który przeprowadził także wywiad z Guillemotem. Francuz ocenił interfejs urządzenia jako „bardzo atrakcyjny” i łatwy w użytkowaniu, a całość ma pozwolić na dostarczenie całkiem nowych doznań:

”Powtórzę, uważam interfejs [Nintendo NX – przyp. autora] za bardzo atrakcyjny. To urządzenie, które będzie łatwe w użyciu dla wszystkich graczy. [Twórcy konsoli] stworzyli coś, co da nam szansę na doświadczenie czegoś obecnie niespotykanego. To właśnie mi się podoba – że wymyślili coś nowego, a zarazem dostosowanego pod nasze obecne pragnienia”.

Prezes Ubisoftu ponownie nie szczędził słów zachwytu pod adresem nowej platformy Nintendo. - Ruszyły testy produkcyjne Nintendo NX. Yves Guillemot zachwala konsolę - wiadomość - 2016-09-23
Prezes Ubisoftu ponownie nie szczędził słów zachwytu pod adresem nowej platformy Nintendo.

Poniekąd może to być kolejne potwierdzenie pogłosek na temat hybrydowego charakteru urządzenia, mającego – jak wynika z niedawnych słów prezesa The Pokemon Company, Tsunekazy Ishihary – zatrzeć różnice między konsolami przenośnymi i stacjonarnymi. Jakkolwiek by nie było, miejmy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy NX-a na własne oczy.