Wyszukiwarka gier
The Bard's Tale (1987)

The Bard's Tale (1987)

PC
po premierze

Data wydania: 20 marca 1987

RPG, Klasyczne RPG, Singleplayer

The Bard’s Tale to pierwsza gra RPG z cyklu Tales of the Unknown, w której przygotowaniu maczała palce para legendarnych projektantów: Michael Cranford oraz Brian Fargo. Akcja programu przenosi nas do spokojnej osady Skara Brae, która jak to zwykle bywa, znalazła się w kręgu zainteresowań złego czarnoksiężnika – Mangara Mrocznego.

7.6

Gracze

OCEŃ
Oceny

The Bard’s Tale to pierwsza gra RPG z cyklu Tales of the Unknown, w której przygotowaniu maczała palce para legendarnych projektantów: Michael Cranford oraz Brian Fargo. Akcja programu przenosi nas do spokojnej osady Skara Brae, która jak to zwykle bywa, znalazła się w kręgu zainteresowań złego czarnoksiężnika – Mangara Mrocznego. Rzuciwszy czar Wiecznej Zimy, całkowicie odizolował on mieszkańców miasta od świata i z pomocą uległych mu potworów pozbył się jednej nocy wszystkich obrońców. Przyszłość Skara Brae wisi na włosku. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie powstrzymać czarnoksiężnika, mieszkańców czeka całkowita zagłada.

Przed rozpoczęciem przygody, gracz może skompletować drużynę składającą się z kilku śmiałków. Do wyboru mamy siedem ras (człowiek, elf, krasnolud, niziołek, pół-elf, pół-ork i gnom), sześć profesji tradycyjnych (wojownik, paladyn, rzezimieszek, bard, łowca i mnich) oraz cztery profesje związane z używaniem magii. Bohaterowie opisani są za pomocą pięciu współczynników (siła, inteligencja, zręczność, wytrzymałość i szczęście) – wzorem innych produkcji RPG, drużyna zdobywa doświadczenia w trakcie przygody, co pozwala poszczególnym jej członkom rozwinąć swoje umiejętności. Gra podzielona jest na szesnaście poziomów o wzrastającym poziomie trudności. W trakcie przygody odwiedzimy zarówno miasto Skara Brae, jak i liczne labirynty oraz lochy.

Czytaj więcej

Platformy:

PC Windows

PC WindowsAngielskie napisy i dialogi

Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń

Gry z serii

The Bard's Tale (1987)
The Bard's Tale (1987)
The Bard's Tale (1987)

8GIER

Gry z serii The Bard's Tale

Gry z serii The Bard's Tale

Publicystyka

Opinie

21 listopada 2016

RetroStrefa #2 - Tomb Raider, najlepsze i najgorsze gry 1996 roku

Wracamy do tego, co działo się trzydzieści i dwadzieścia lat temu w branży gier i z nostalgią wspominamy tamte czasy. Od Atari 2600 do Tomb Raidera, najważniejszej premiery listopada 1996 roku.

RetroStrefa #2 - Tomb Raider, najlepsze i najgorsze gry 1996 roku
RetroStrefa #2 - Tomb Raider, najlepsze i najgorsze gry 1996 roku

Wiadomości

Aktualizacja Frostpunk, Fuel Renegades za darmo i inne wieści

Dziś piszemy o aktualizacji i darmowym DLC do rodzimego Frostpunka, darmowej studenckiej grze Fuel Renegades, zapowiedzi DLC do RPG Battle Brothers, rychłej premierze remastera The Bard’s Tale i dalszym wsparciu fundacji zdrowia psychicznego przez deweloperów Hellblade: Senua's Sacrifice . Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

gry

Krzysztof Sobiepan

7 sierpnia 2018 15:25

Aktualizacja Frostpunk, Fuel Renegades za darmo i inne wieści

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale

Po wielu trudnościach, remaster pierwszych trzech odsłon klasycznych gier RPG spod znaku The Bard's Tale jest już w produkcji. Producenci podzielili się również pierwszymi screenami z gry.

gry

Radosław Kowalczyk

19 maja 2018 09:24

Pierwsze screeny z remastera klasycznej serii The Bard's Tale

Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji

Ciąg dalszy wczorajszego zamieszania wokół remasterów starej trylogii The Bard's Tale. Prezeska odpowiedzialnego za nie studia Olde Skuul twierdzi, że projekty zostaną ukończone, niezależnie od tego, co na ten temat myśli zespół inXile Entertainment.

gry

Krzysztof Sobiepan

15 lutego 2017 11:13

Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji

Obiecane remastery The Bard's Tale I-III jednak się nie ukażą

Studio inXile Entertainment po raz kolejny rozmija się z deklaracjami na Kickstarterze. Sprawa dotyczy projektu The Bard's Tale IV, a konkretniej obiecanych fanom unowocześnionych wersji starej trylogii Bard’s Tale, które raczej nie ujrzą światła dziennego. Powodem ma być finansowe nieporozumienie z podwykonawcą remasterów, zespołem Olde Skuul.

gry

Krzysztof Sobiepan

14 lutego 2017 09:22

Obiecane remastery The Bard's Tale I-III jednak się nie ukażą

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka.

gry

Krystian Smoszna

11 sierpnia 2005 14:29

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

Oceny gry

Średnie Oceny:

7.6

Ocena Graczy

Średnia z 344 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

Oceń Grę

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl