Get Even PC

Pierwszoosobowy dreszczowiec miksujący elementy strzelanki FPS i eksploracyjne aspekty gry przygodowej. Podczas gry nieustannie towarzyszy nam niepokojąca atmosfera grozy. Sama rozgrywka opiera się na badaniu kolejnych lokacji, stworzonych przy użyciu technologii fotogrametrii (skanowania rzeczywistych obiektów), oraz na okazjonalnych sekwencjach walki, w których do eliminacji przeciwników używamy współczesnego sprzętu bojowego.

Akcji, FPP, detektywistyczne, FPS, polskie, kooperacja, przygodowe gry akcji.

Get Even - screen - 2017-02-09 - 338655Get Even - screen - 2017-02-09 - 338654Get Even - screen - 2017-02-09 - 338653Get Even - screen - 2017-02-09 - 338652Get Even - screen - 2017-02-09 - 338651Get Even - screen - 2017-02-09 - 338650Get Even - screen - 2017-02-09 - 338649Get Even - screen - 2017-02-09 - 338648Get Even - screen - 2017-02-09 - 338647

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Get Even | PC

26maja20173dni

26maja2017

premiera PL

26maja2017

Steam

PC Windows
Okładka Get Even (PC)
Get Even

Get Even to wydana na komputery PC gra z perspektywą pierwszoosobową (FPP), łącząca elementy strzelanki, gry eksploracyjnej, przygodowej i psychologicznego horroru. Mimo że opisywany tytuł pozwala graczom na toczenie walk w konwencji shootera, to o wiele większy nacisk położony został na kwestie odkrywania złożonej, skomplikowanej fabuły.

Po raz pierwszy o Get Even mieliśmy okazję usłyszeć na przełomie lat 2013 i 2014, kiedy to gliwickie studio The Farm 51 (NecroVision, Deadfall Adventures) zapowiedziało swoją nową grę – strzelankę o fotorealistycznej grafice, uzyskanej dzięki technologii skanowania rzeczywistych obiektów i lokacji. Zapowiedzi towarzyszył entuzjastycznie przyjęty trailer, złożony zarówno ze scen aktorskich, jak i elementów grafiki komputerowej. Gra oryginalnie miała ukazać się w 2015 roku i przynieść ze sobą nową jakość w gatunku strzelanin.

Data premiery została jednak przesunięta, a w 2015 roku The Farm 51 ogłosiło, że wydawcą Get Even będzie firma Bandai Namco Entertainment Europe. Ujawnione rok później materiały pokazały, że element strzelankowy został nieco zmarginalizowany i gra, choć wciąż technicznie będąca FPS-em, ma więcej wspólnego z horrorami oraz grami przygodowymi.

Fabuła

W Get Even gracz wciela się w mężczyznę o nazwisku Cole Black – prywatnego detektywa i bezwzględnego najemnika. Pewnego dnia Black budzi się w starym, zdewastowanym szpitalu psychiatrycznym. Jego pamięć jest jak niezapisana karta – jedyne, co może sobie przypomnieć, to nieudana próba uratowania młodej dziewczyny, do której piersi przymocowano ładunek wybuchowy.

Aby odzyskać pamięć i zrozumieć tajemnice swojej przeszłości, Black musi wyruszyć w podróż w głąb własnego umysłu. Jest to możliwe dzięki urządzeniu przypominającemu hełm wirtualnej rzeczywistości, które może odczytać wspomnienia użytkownika i umożliwić mu przeżycie ich jeszcze raz. Instruowany przez swojego porywacza, tajemniczego Reda, nasz bohater zanurza się w przeszłość, starając się oddzielić prawdę od kłamstwa, a faktyczne wspomnienia od zwodniczych wizji. Black musi się spieszyć z rozwiązywaniem tajemnicy śmierci dziewczyny, zanim sam straci poczucie rzeczywistości i podzieli los innych więźniów Reda.

Mechanika

Wydana na platformę PC Windows gra Get Even często bywa kategoryzowana jako strzelanka, jednak wrzucenie jej do jednego worka z takimi seriami jak Battlefield czy Call of Duty byłoby błędem. Produkcja The Farm 51 ma o wiele więcej wspólnego z grami przygodowymi i horrorami, niż z popularnymi FPS-ami, w których lekką ręką eliminujemy całe kompanie przeciwników. Grając w Get Even nieraz napotkamy momenty, w których użycie broni jest nieodzowne, jednak o wiele większe znaczenie ma w tej produkcji odkrywanie tajemnic zagmatwanej, nieraz wręcz psychodelicznej fabuły, głównie poprzez uważną analizę dialogów oraz eksplorację interaktywnego otoczenia.

Podczas rozgrywki naszym najlepszym przyjacielem jest smartfon, będący o wiele więcej niż tylko nowoczesnym urządzeniem do komunikacji. Gadżet znajduje zastosowanie niemal na każdym kroku: nie tylko podpowiada nam, jakie elementy otoczenia warto przeskanować pod kątem poszlak, ale też np. bada pozostawione na przedmiocie ślady DNA i wyszukuje dane osobowe ich właściciela. Pozwala też znaleźć i zbadać poszlaki niezauważalne dla gołego oka: dzięki zintegrowanej lampie, oświetlającej otoczenie w ultrafiolecie, możemy podążyć śladami, których wcześniej kompletnie nie dało się dostrzec.

Wbrew pozorom, smartfon przydaje się nie tylko podczas detektywistycznych sekwencji gry, znajduje on też zastosowanie w tych momentach, które każą zaliczyć Get Even do kategorii first person shooter. Telefon jest integralną częścią specjalnej broni o nazwie CornerGun, na którą składa się również pistolet oraz wyginająca się na boki platforma, umożliwiająca ostrzeliwanie przeciwników zza węgła bez konieczności wystawiania się na ich kule. Podczas normalnego poruszania się smartfon pełni rolę minimapy, a po przycelowaniu – pozwala na obserwację otoczenia w podczerwieni i łatwą eliminację celów, nawet przy słabym oświetleniu. Zestaw militarnych zastosowań dopełnia tryb wykrywacza ludzi, nakładający pozycje przeciwników na małą mapkę.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Windows Get Even wykorzystuje silnik Unreal Engine 3 firmy Epic Games.

Podczas tworzenia oprawy wizualnej gry na ogromną skalę zastosowano technologię fotogrametrii, która polega na skanowaniu obiektów istniejących w rzeczywistości i dokładnym odtwarzaniu ich w przestrzeni wirtualnej. Technika ta rozwijana jest przez studio The Farm 51 we współpracy z niezależnymi ekspertami i placówkami naukowo-badawczymi w ramach projektu Reality 51, obejmującego także takie zagadnienia jak rzeczywistość wirtualna (VR) oraz rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality). Z praktycznym zastosowaniem fotogrametrii gracze mogli już spotkać się w takich tytułach jak Zaginięcie Ethana Cartera czy Star Wars: Battlefront.

W zakresie sfery audio, gra gliwickiego studia wykorzystuje technologię Auro-3D, zaprojektowaną z myślą o jak najlepszej immersyjności oprawy dźwiękowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 442 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Get Even

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe Get Even

Rekomendowane: Intel Core i7 3770 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 480 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG G752VS

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 6820HK | Procesor Intel® Core™ i7 6700HQ
Pamięć: GB DDR4 2400MHz SDRAM, do 64 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1070 z GDDR5, 8GB VRAM
Wyświetlacz: 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 100% Adobe, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 45% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync
Magazyn danych: SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD (RAID0)

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Nowa generacja grafiki, wirtualna rzeczywistość, narracja i ambitne strzelanie - oto Get Even

Nowa generacja grafiki, wirtualna rzeczywistość, narracja i ambitne strzelanie - oto Get Even [12:19]

Przyglądamy się nowej polskiej grze i skanujemy najprawdziwszy głaz! Get Even nie jest zwykłą strzelanką – zapewniają twórcy ze studia The Farm 51, znanego z NecroVision i Painkiller: Hell & Damnation. Po pierwsze, gra będzie wyglądała realistycznie dzięki skanom prawdziwych obiektów. Po drugie, chodzi w niej o fabułę. Po trzecie... zresztą, sprawdźcie zapowiedź gry, połączoną z prezentacją technologii skanowania.

0:40
Niezałatwione sprawy - zwiastun fabularny #1

PC | PS4 | XONE

0:4030 grudnia 1899

1:47
zwiastun fabularny - Różne światy

PC | PS4 | XONE

1:4730 grudnia 1899

2:01
teaser - what is real

PC | PS4 | XONE

2:0130 grudnia 1899

Graliśmy w Get Even – gatunkowy miks z naciskiem na odkrywanie historii

Przed premierą 24 lutego 2017, 13:28

Strona audio jest w tej produkcji po prostu fenomenalna. Zamiast tradycyjnego soundtracku mamy tutaj pojedyncze, narastające tony, którym towarzyszą odgłosy otoczenia. Do tego rozbrzmiewające gdzieś niedaleko okrzyki pacjentów szpitala i beznamiętny głos kierującego nami mężczyzny… Od czasu do czasu w tle pojawia się też muzyka i choć nie robi ona aż takiego wrażenia, całkiem przyjemnie się jej słucha. Lojalnie ostrzegam: grając w ten tytuł bez solidnych słuchawek czy naprawdę dobrych głośników, odbierzecie sobie sporo przyjemności z zabawy.

Komentarze Czytelników (56)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
10.03.2015 03:43
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

Dalej cicho. Firma milczy. Tymczasem zmieniło się nieco szefostwo firmy. Mają nowego wiceprezesa. Za to w zeszłym tygodniu firma The Farm 51 przedstawiała na "Game Developers Conference 2015" możliwości technologii Reality 51. Można się też dowiedzieć, że spotkali się tam ze swoim wydawcą "Get Even".

Co z tego wynika? Nie wiem, ale można zgadywać. The Farm 51 szuka pieniędzy, skoro promuje swoją technologię. Nie wiedziałem, że studio musi praktycznie zabiegać o spotkanie z wydawcą, który ma swoją siedzibę na Zachodnim Wybrzeżu. Stanów Zjednoczonych oczywiście.

Ponadto studio nadal ma ogłoszenie dotyczące rekrutacji nowych pracowników.

O samej grze "Get Even" nie ma żadnych nowości poza informacją o zarysie fabuły.

Oto on: "Get Even opowiada historię człowieka o imieniu Black, który zajmuje się usuwaniem informacji i "niewygodnej" prawdy na zlecenie rządu i VIP'ów tego świata. Z jego perspektywy "prawdą" jest to, co ujawni się, bądź ukryje przed ludźmi. W tej pracy czasem trafiają się ofiary. Sytuacja komplikuje się, gdy jedna z nich podejmuje walkę...".

22.03.2015 13:26
-1
odpowiedz
Mortalking
90
Senator

Widocznie brak funduszy sprawił że o grze jest strasznie cicho i mało co się zmieniło odnośnie postępów w samej produkcji gry. P.S a The Farm 51 ma podpisaną umowę z jakimkolwiek wydawcą ?

23.03.2015 12:41
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

@Mortalking :: Napisałem, że specjalnie pojechali do Stanów, aby tam spotkać się ze swoim wydawcą. Jest nim amerykańska firma TBA. O firmie wiadomo niewiele, jedynie tyle, że mają udziały na amerykańskim rynku technologii telefonii komórkowej.

04.04.2015 02:36
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

Niedługo pół roku od oficjalnej zapowiedzi studia.

03.05.2015 22:00
-1
odpowiedz
Meduzo
1
Junior

Czy ja chciałbym znać wymagania tej gry...? Czy lepiej o nie nie pytać?

05.05.2015 14:45
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

Na razie oni nie wiedzą, czy grę w ogóle zrobią. Skoro sami muszą jeździć do wydawcy, to znaczy, że żebrzą o kasę.

19.02.2016 19:01
-1
odpowiedz
Paulpolska
40
Centurion

No to już masa czasu od ostatnich wieści na temat tej gry. Czy coś nowego wiadomo ?

22.02.2016 20:01
-1
odpowiedz
Hydro2
106
Senator

Wiadomo, że będzie miała oprawę graficzną na poziomie Crysisa i będzie obsługiwać Rifta :)

24.02.2016 17:18
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Mortalking
90
Senator

Tak się zastanawiam, od przeszło roku o tej grze cisza jak makiem zasiał, a kilka tygodni temu The Farm 51 zapowiedziało kolejny swój projekt, więc jak oni mają zamiar ogarnąć dwa projekty z czego Get Even jest tytułem dość ambitnym skoro są małym studiem które ma zamiar wypłynąć na szerokie wody.

03.05.2016 04:18
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

Dzieje się chyba coś złego w The Farm 51. Ostatnie newsy dotyczące tej gry dawno przekroczyły rok. Żeby nie skończyło się anulowaniem projektu z braku środków albo wydaniem czegoś, co nie jest nawet w jednej dziesiątej tym, co obiecywano dwa lata temu. Przeglądając ich stronę można łatwo się zorientować, że prym wiedzie "Czarnobyl", czyli wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, a "Get Even" jest schowane głęboko na zapleczu. Wygląda to tak, jakby gra czekała na lepsze czasy, czyli na więcej pieniędzy i lepszy sprzęt.

Jedynie konto za Facebooku zawiera grafiki niskiej jakości. Natomiast trailer na YouTube, który zrobił taką furorę, liczy sobie już dwa i pół roku.

The Farm 51 chce chyba połączyć grę z technologią VR. Jak szumnie zapowiadają, w ten sposób zatrą granicę miedzy grą a światem rzeczywistym, między trybami single i multiplayer.

Tylko co z tego, skoro do tej pory nikt na świecie nie widział ani minuty z gry.

post wyedytowany przez yadin 2016-05-03 04:21:15
03.05.2016 14:47
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hydro2
106
Senator

Mylisz się. Get Even będzie kolejną grą zgodną z VR i wyjdzie ona w tym roku, tylko nie wiadomo, w którym miesiącu. Wiadome jest za to, że twórcy pracują nad Alice VR, tytułem, który mnie tak samo interesuje jak Get Even, o ile nie bardziej. Wejdź w temat o Alice VR, a nie będziesz się dziwił, dlaczego Get Even poszedł na drugi tor ;) Dla mnie to największy hit tego roku na VR i posiadacze HTC Vive mogą pluć sobie w twarz, że taki tytuł ich minie, tym bardziej, że wychodzi musowa aktualizacja programiku pozwalającego do tej pory cieszyć się grami z Rifta na Vivie :)

post wyedytowany przez Hydro2 2016-05-03 14:49:15
30.05.2016 11:14
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
-balrog-
4
Junior
18.11.2016 13:42
-2
odpowiedz
yadin
88
Senator

Studio przesunęło premierę na następny rok. Tak to jest jak biedacy mające firmę gdzieś na poddaszu biorą się za pisanie gry na światowym poziomie. Podejrzewam, że ich amerykański wydawca nie do końca pamięta, iż wydaje na coś takiego pieniądze.

11.01.2017 17:11
odpowiedz
1 odpowiedź
Mortalking
90
Senator

Pierwsze wzmianki o tym projekcie pojawiły się jakieś 3 lata temu, a do tej pory nie dostaliśmy nic konkretnego, żadnych materiałów prezentujących rozgrywkę, jakieś zajawki, nowe zdjecia z gry. Poprostu żal.

25.01.2017 10:28
odpowiedz
BardPL
3
Junior

Wieści z japoni mówią, że GetEven jest już tuż tuż za rogiem. Wierzycie w to? Jakiś dowód na to by się przydał... Chociażby porządny trailer czy coś.

31.01.2017 02:27
odpowiedz
yadin
88
Senator

Uhuhuhuhuhu!!! Teraz już maj. Datę premiery przesuwają od dwóch lat.

09.02.2017 02:04
odpowiedz
PanLateret
13
Pretorianin

Szkoda że wybrali ten dziadowski silnik. Rodzime studio to mogli z CDP pogadać.. Porządna mimika twarzy i animacja włosów by się przydała, jak i same animacje.. Najśmieszniejsze że w oparciu o najnowszy trailer doszedłem do wniosku, że te składnie kuleją, o pseudo realistycznej grafice nie mówiąc. No, ale klimacik mi się podoba, może fabularnie będzie cacy - bo od strony stricte horroru też nie liczyłbym na zbyt wiele.

17.02.2017 23:20
odpowiedz
elosidzej
46
Konsul
8.0

Ta gra przypomina mi grę i to bardzo Condemned: Criminal Origins

22.02.2017 12:19
odpowiedz
PanLateret
13
Pretorianin

Po obejrzeniu najnowszego zwiastuna i rozgrywki z gry, doszedłem do wniosku że grę kupie - i to na premierę, bo w zasadzie porwała mnie klimatem. To co rzuca się w oczy, być może to zabieg stworzony specjalnie pod marketing, and nierzeczywisty w grze - nie mniej, muzyka tworzy takie tempo... Napięcie.. No nic wrzucam zwiastun-gameplay i zalecam samemu obejrzeć, bo gra po prostu ma to coś w sobie. To coś co przyciąga.

https://www.youtube.com/watch?v=o9O8rJ-JCIU

22.02.2017 15:53
odpowiedz
Hydro2
106
Senator

Z każdym zwiastunem gra zapowiada się lepiej.

06.03.2017 17:00
odpowiedz
1 odpowiedź
BardPL
3
Junior
10

@yadin, ja widze, że twoim zadaniem jest hejtowanie produkcji od początku :) Jakiś były pracownik czy konkurencja? Bo aż smutno się czyta.

Czy przesuwają? Nie sądzę. Wcześniej nie było żadnej oficjalnej daty premiery, a teraz namco na trailerze dało datę, a oni raczej się wywiązują z nich (czy to wydanie dark soulsów czy innych).

07.03.2017 16:36
odpowiedz
4 odpowiedzi
Mortalking
90
Senator

Mam nieodparte wrażenie że gra przejdzie bez większego echa. W necie czy gdziekolwiek zainteresowanie tą gra jest znikome. Może to wina słabego marketingu który tak na dobra sprawę nie istniał i dalej nie istnieje tak samo jak wypuszczanie jakichkolwiek materiałów promocyjnych przez The Farm 51 jak i Namco Bandai.

post wyedytowany przez Mortalking 2017-03-07 16:38:17
13.04.2017 02:41
-1
odpowiedz
yadin
88
Senator

Koledzy mają rację. Dwa lata temu grafika rzucała na kolana, a od ponad roku robią tylko downgrade, aby tylko zmieścić to, co do tej pory wypocili. Gameplay, który jest na YouTube zwiastuje przeciętną rozgrywkę. Momentami wygląda to jeszcze gorzej, jak gra z czasów pierwszej części "Splinter Cell".

26.04.2017 08:34
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
elvis01071987
14
Legionista
5.0

Unreal engine 3 , więc grafika stara

26.04.2017 08:44
odpowiedz
sebogothic
95
Senator
6.0

Obstawiam, że Get Even czeka to samo co Snipera 3. Dotychczasowe gameplaye nie nastrajają optymistycznie, pal licho grafikę, ale gameplayowo zbyt dobrze to się nie prezentuje, ale kto wie może czeka mnie miłe zaskoczenie.

09.05.2017 17:07
odpowiedz
Hydraulik333
0
Junior

Czekam z niecierpliwością. Zapowiada sie BARDZO ciekawie.

12.05.2017 19:43
odpowiedz
Zalewany
30
Pretorianin

> Fotorealistyczna grafika
> Wydanie gry na 3 platformach

Kicha bo ścierają się różne architektury. Konsola będzie przymulać przy silniku PCtowym (prawie wszystko od UE po CryEngine), a PC nie da rady z silnikiem konsolowym (Naughty Dog Game Engine - stricte pod konsole).

post wyedytowany przez Zalewany 2017-05-12 20:05:26
15.05.2017 11:19
odpowiedz
DeadSpace12
64
Pretorianin

Wojciecha Pazdura, dyrektor produkcji bierze przykład z Kojimy. ------->

17.05.2017 15:02
odpowiedz
darden
7
Legionista

wow nawet nie wiedzialem ze studio z mojego miasta takie fajne gry wydae

20.05.2017 19:30
odpowiedz
Bucybuc
10
Pretorianin

Jak to będzie kolejne cudo jak Sniper Ghost Warrior 3 to ja podziękuję.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze