Wolfenstein: Etap 9 - Pieczary (cz.1)
Aktualizacja:
Etap 9 - Pieczary
![]() | ![]() |
Spokojnie zaczekaj aż winda dotrze na miejsce, bo nie musisz się śpieszyć z eliminowaniem żołnierzy wroga. Wybierz sobie karabin, ostrożnie wychyl się i przystąp do eliminacji nazistów. Celuj w miarę możliwości w znajdujące się obok nich wybuchowe beczki. Oprócz tego samego poziomu musisz także zabezpieczyć górne i dolne balkoniki.
![]() | ![]() |
Po wstępnym oczyszczeniu okolicy wyjdź z ukrycia i ruszaj prosto. Może się zdarzyć tak, że mniej więcej w połowie drogi pod Tobą pojawi się kilku nowych wrogów. Musisz się z nimi w miarę możliwości szybko rozprawić, szczególnie jeśli jesteś odsłonięty na ich ostrzał. Odszukaj teraz schody prowadzące na niższy poziom.
![]() | ![]() |
Przygotuj się do wyeliminowania drugiej grupy, która również wybiegnie na zewnętrze balkoniki. Z racji mniejszego dystansu możesz tu już używać pistoletu maszynowego. Zejdź na dół i wybierz przejście, z którego wybiegli zabici niedawno przeciwnicy. Po znalezieniu się w środku obrzuć nowych wrogów granatami, zabezpieczając pomieszczenie znajdujące się po prawej stronie.
![]() | ![]() |
Upewnij się, że okolica została zabezpieczona i podejdź do więzionego mężczyzny. Musisz tu przytrzymać klawisz akcji, dzięki czemu zostanie on oswobodzony. Zaczekaj teraz aż sojusznik odblokuje Ci przejście, wyłączając na chwilę pole siłowe. Wybierz korytarz ze schodami, a wkrótce dotrzesz do drugiej windy. Użyj przełącznika i uzbrój się w cierpliwość.
![]() | ![]() |
Stopniowo przebijaj się przez korytarze okupowane przez nazistów. Nie powinno się to okazać zbyt trudne, o ile będziesz pilnował się co do eksplodujących w Twoim otoczeniu granatów. Zatrzymaj się dopiero po dotarciu do pokazanego na drugim screenie narożnika, czyli tuż po minięciu zamkniętych drzwi laboratorium.
![]() | ![]() |
Okoliczny korytarz monitorowany jest przez stanowisko maszynowe, które nie możesz niestety zlikwidować w klasyczny sposób. Załącz spowolnienie czasu. Biegnij prosto i następnie skręć w lewo, odnajdując niewidzialną bramę. Możesz teraz śmiało zakraść się do operatora stanowiska maszynowego i go wyeliminować.
![]() | ![]() |
Powróć do głównego korytarza tą samą drogą i ruszaj dalej. Po znalezieniu się w pomieszczeniu z generatorem zabij stojącego tyłem do Ciebie przeciwnika. Możesz także zniszczyć (krótka seria z pistoletu maszynowego) samo urządzenie, dzięki czemu przywrócisz sobie możliwość używania medalionu. Ruszaj w stronę lewego przejścia.
![]() | ![]() |
Wkrótce dotrzesz do wyjścia z tego budynku, ale nie wybieraj od razu karabinu, gdyż po obu stronach wyjścia mogą się ukryć przeciwnicy. Musisz ich zabić tak by później nie próbowali Cię zaskoczyć. Dopiero teraz skorzystaj z karabinu, eliminując stojących w oddali wrogów (także tych na innych poziomach). Zignoruj schody po prawej stronie i ruszaj prosto.
![]() | ![]() |
Wejdź do nowego budynku gdzie napadnięty zostaniesz przez kolejnych żołnierzy wroga. Nie śpiesz się tylko sukcesywnie ich eliminuj. Uważaj ponieważ za jednym z narożników znajduje się stanowisko maszynowe. Najpierw musisz przebiec w prawo, a następnie rozejrzeć się za niewidzialną ścianą po lewej stronie. Przez cały czas korzystaj oczywiście ze spowolnienia czasu.
- Wolfenstein - poradnik do gry
- Wolfenstein: Poradnik do gry
- Wolfenstein: Opis przejścia
- Wolfenstein: Etap 1 - Stacja kolejowa (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 1 - Stacja kolejowa (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 2 - Zachodnie śródmieście
- Wolfenstein: Etap 3 - Obszar wykopalisk (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 3 - Obszar wykopalisk (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 2 - Zachodnie śródmieście #2
- Wolfenstein: Etap 4 - Magazyn
- Wolfenstein: Etap 5 - Dom oficera
- Wolfenstein: Etap 6 - Wschodnie śródmieście
- Wolfenstein: Etap 7 - Tawerna
- Wolfenstein: Etap 8 - Farma
- Wolfenstein: Etap 9 - Pieczary (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 9 - Pieczary (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 9 - Pieczary (cz.3)
- Wolfenstein: Etap 10 - Kościół (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 10 - Kościół (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 6 - Wschodnie śródmieście #2
- Wolfenstein: Etap 11 - Sztab SS
- Wolfenstein: Etap 12 - Baza badań paranormalnych
- Wolfenstein: Etap 13 - Szpital (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 13 - Szpital (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 13 - Szpital (cz.3)
- Wolfenstein: Etap 14 - Fabryka konserw (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 14 - Fabryka konserw (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 14 - Fabryka konserw (cz.3)
- Wolfenstein: Etap 15 - Centrum
- Wolfenstein: Etap 16 - Zamek
- Wolfenstein: Etap 17 - Szczyt zamku (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 17 - Szczyt zamku (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 15 - Centrum #2
- Wolfenstein: Etap 18 - Zachodnie centrum
- Wolfenstein: Etap 19 - Radiostacja
- Wolfenstein: Etap 20 - Zachodnie lotnisko
- Wolfenstein: Etap 21 - Wschodnie lotnisko
- Wolfenstein: Etap 22 - Zeppelin (cz.1)
- Wolfenstein: Etap 22 - Zeppelin (cz.2)
- Wolfenstein: Etap 23 - Czarne Słońce
- Wolfenstein: Opis przejścia
- Wolfenstein: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
HAHHAHAHA ALE DYSMÓZGI UMYSŁOWE HAHAH NAWET ZA PORADNIK TRZEBA PŁACIĆ POZDRO...
Ten Poradnik jest do bani. Musze zapłacić żeby zobaczyć
Kto mi powie czemu w misji "Szczyt zamku" gra wyłącza mi się, do tej pory wszystko chodziło bez zarzutów
Rozumiem, że osiągnięć w wersji na PC nie ma, tak?
Daro_ufo --> Winę zrzucam na to, że wcześniej długo przechodziłem etap na farmie i że najpierw zmniejszyłem screen i dopiero potem podłożyłem opis. W każdym razie po zdjęciach można do niego dotrzeć. ;)
hehe znalazłem mały błąd w poradniku.. mianowicie w etapie 13 sekret 2 nie jest pod żadnym kamieniem tylko pod basenem do sikania :P
Krondar --> Ciekawe rzeczy tu wypisujesz brachu. Szybko zapominasz o kumplach ze szkolnej ławy.
Jasne - jesteś tutaj anonimowy i pewnie oprócz mnie nikt ciebie nie zna. Niech ci będzie. Potem znowu
będziesz mnie przepraszał.
maxfenix --> Primo, nie rozumiem aluzji, bo nie uważam abym się czymkolwiek chwalił. Nie krzyczę na prawo i lewo że skończyłem na Uber, a jedynie zwrazam uwagę że przez takie opinie jak ta w poradniku ludzie wolą nie ryzykować podejścia na najwyższym poziomie trudności, bo autor odradza. A szkoda, bo gra pod tym względem jest chyba opracowywana pod kątem Pada, a nie myszy.
Jeśli przez moją opinię tu na forum, choć jedna mała duszyczka porwała się na poziom Uber i ukończyła - to uważam że warto zwracać na to uwagę. Bo gra na wyższych poziomach trudności to dużo więcej radochy imo ;)
Secundo, nie przypominam sobie jakiejkolwiek konwersacji z Tobą, może z którymś z Twoich rodziców co najwyżej :P
Wolfenstein
Gra warta swojej ceny , bardzo wciąga przerwałem Airborna w sieci więc musi być świetna.
a mam pytanie czemu mnie żadne świecące gó**o nie wyrzuca w górę??to pierwsze jakoś przeszedłem bo poszukałem trainera na wyższy skok (miałem nadzieję że będzie jakiś) a z tym drugim to porażka spycha mnie za Hansem więc HELP!! żaeby nie było to gra oryginalna w saturnie kupiona za 119.90 czy cuś bo nie pamiętam
maxfenix-hah,racja
Krondar ---> Co ty gadasz brachu? Powiedziałeś mi, że z trudem przechodzisz Wolfa na normalu,
a teraz wciskasz wszystkim jakiś kit o "uber".
Stary, ci co grają na najwyższych poziomach trudności tym się nie chwalą! To podobnie jak
z kobietami. Jak ktoś nie umie z babami, to twierdzi, że ma trzy kochanki na raz. Pozdrawiam!
Ale żeś sie gość napracował! Każdy woreczek ze złotem opatrzony mapką i screenem ^.- Podziwiam że Ci sie chciało to robić (pewnie miałes dobrą motywacje ;p).
Stranger. -> Mhm, do cząsteczkowego tak, ale np. Tesla jest imo mocno na siłę - do tego samego dużo wygodniej używało mi się miotacza płomieni, zwłaszcza że wydał mi się wręcz stworzony do kasowania tych małych 'zwierzakowatych' stworów ;) Zamiast tego mogli wrzucić np. odpowiednik 4tej broni z klasycznego Wolfa, czyli coś ala M61 Vulcan ;D No, ale nie ma co gdybać ;)
Moim zdaniem z broniami energetycznymi nie jest tak źle, o ile się z nich z rozsądkiem korzysta. W szczególności do działka cząsteczkowego można łatwo uzupełniać amunicję, bo często po powrocie do miasta wpada się na opancerzonych żołnierzy.
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.


















