Wolfenstein: Etap 16 - Zamek

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Etap 16 - Zamek

1 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Ruszaj prosto - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Ruszaj prosto. Na pierwszych przeciwników wpadniesz już za rogiem i do ich usunięcia proponuję użyć karabinu. Wyeliminuj wrogiego snajpera, jak również obsługę stanowiska maszynowego. Oszczędzaj jednak amunicję do tej broni, bliżej rozstawione cele likwidując z wykorzystaniem pistoletu maszynowego (ja proponuję MP43 z zamontowaną lunetą).

2 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Po zabezpieczeniu widocznych w oddali zabudowań ruszaj przed siebie - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu widocznych w oddali zabudowań ruszaj przed siebie. Uważaj na nowych wrogów, którzy ujawnią się w okolicy worków z piaskiem. Warto tu używać tarczy lub spowolnienia czasu. Za rogiem ponownie przygotuj sobie ponownie karabin. Tym razem jeszcze większą uwagę musisz przywiązywać do szybkiej eliminacji wrogich snajperów. Będzie ich co najmniej dwóch, a poznasz ich po nieco jaśniejszych strojach od reszty.

3 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Przy próbie podjęcia szturmu na pozycje wroga zaatakowany zostaniesz przez dwóch żołnierzy z plecakami odrzutowymi i wyrzutniami rakiet - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Przy próbie podjęcia szturmu na pozycje wroga zaatakowany zostaniesz przez dwóch żołnierzy z plecakami odrzutowymi i wyrzutniami rakiet. Za każdym razem załączaj spowolnienia czasu. Jedna celna seria z pistoletu maszynowego powinna wystarczyć. Po zbliżeniu się do wrogich pozycji tradycyjnie już przygotuj się do zlikwidowania kilku standardowych żołnierzy.

4 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Przejdź przez niewielkie pomieszczenie tak by znaleźć się na dziedzińcu - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Przejdź przez niewielkie pomieszczenie tak by znaleźć się na dziedzińcu. Tu czekają Cię naturalnie kolejne walki. W szczególności musisz uważać na wrogiego żołnierza otoczonego zieloną poświatą. Nie zbliżaj się do niego zbytnio, bo w okolicy znajduje się generator. Zamiast tego zaczekaj aż podbiegnie do Ciebie i pozbądź się go z wykorzystaniem najpotężniejszych broni oraz nabytych do tej pory mocy. Ważne jest to żeby wroga trzymać na dystans.

5 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Generator odnajdziesz na drugim końcu dziedzińca, za ścianą - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Generator odnajdziesz na drugim końcu dziedzińca, za ścianą. Urządzenie to musi zostać zniszczone. Dopiero teraz skieruj się w okolice głównej bramy. Obróć się tu w lewo i z pomocą Woalu zlokalizuj niewidzialne przejście. Z bramy tej musisz oczywiście skorzystać, wchodząc do niewielkiego pomieszczenia.

6 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Zlokalizuj drzwi prowadzące na nowy dziedziniec, a po dotarciu w to miejsce zacznij przemieszczać się ku górze - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Zlokalizuj drzwi prowadzące na nowy dziedziniec, a po dotarciu w to miejsce zacznij przemieszczać się ku górze. Na wrogów wpadniesz w okolicy pokazanych na pierwszym screenie schodów. Kolejnych przeciwników spotkasz kawałek dalej i w tym przypadku musisz uważać na stanowisko maszynowe.

7 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Zbliż się do podejścia, przy którym rozstawią się Twoi sojusznicy - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Zbliż się do podejścia, przy którym rozstawią się Twoi sojusznicy. Dobrze byłoby z tego miejsca ostrzelać skrywających się w oddali wrogów, zwłaszcza że dość łatwo będą wystawiali się na Twój ogień. Udaj się w to miejsce, po czym skręć w lewo. Tu musisz ponownie zrobić użytek z karabinu, eliminując nazistów okupujących górne balkoniki.

8 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Po wstępnym oczyszczeniu okolicy udaj się prosto, rozpraw się z niedobitkami i zlokalizuj pokazane na pierwszym screenie wejście do wieży - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Po wstępnym oczyszczeniu okolicy udaj się prosto, rozpraw się z niedobitkami i zlokalizuj pokazane na pierwszym screenie wejście do wieży. Tu musisz oczywiście wyjść na samą górę, ALE uważaj na pojedynczego przeciwnika, który przyczai się na klatce schodowej. Wybierz korytarz, przy którym stał zabity przeciwnik.

9 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Idź tu prosto, a po dotarciu na drugi koniec korytarza zlokalizuj niewidzialne przejście na prawej ścianie - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Idź tu prosto, a po dotarciu na drugi koniec korytarza zlokalizuj niewidzialne przejście na prawej ścianie. Uzupełnij tu moc z wykorzystaniem stojącego na ziemi zbiornika i ruszaj dalej. Po dotarciu do nowego pomieszczenia zabij stojących przed Tobą dwóch wartowników, a następnie przeskocz przez barierkę.

10 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Zbliż się do ogromnej maszyny i wciśnij klawisz akcji, dzięki czemu zdobędziesz jedną z najpotężniejszych pukawek dostępnych w grze - Leichenfausta 44 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Zbliż się do ogromnej maszyny i wciśnij klawisz akcji, dzięki czemu zdobędziesz jedną z najpotężniejszych pukawek dostępnych w grze - Leichenfausta 44. Broń tę dobrze będzie odkładać sobie na czarną godzinę, choć możesz ją przetestować na najbliższych wrogach, zwłaszcza że odnajdziesz też amunicję.

11 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Wybierz jedyne możliwe przejście i ruszaj dalej - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Wybierz jedyne możliwe przejście i ruszaj dalej. Po dotarciu do zamkniętej bramy musisz skorzystać z nowo pozyskanej pukawki, dzięki czemu doprowadzisz do jej podniesienia. Nie chowaj jeszcze tej broni, bo po znalezieniu się na placu dobrze będzie użyć jej do pozbycia się ogromnej bestii, podobnej do tej, z którą walczyłeś w szpitalu.

12 - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry
Rozpraw się z niedobitkami, a po zakończonych walkach koniecznie pozbieraj amunicję i granaty z ciał poległych przeciwników - Etap 16 - Zamek | Opis przejścia Wolfenstein - Wolfenstein - poradnik do gry

Rozpraw się z niedobitkami, a po zakończonych walkach koniecznie pozbieraj amunicję i granaty z ciał poległych przeciwników. Zbliż się teraz do drugiej bramy i ponownie użyj Leichenfausta, odblokowując sobie dalsze przejście. Po zbadaniu korytarza wybierz dziurę w lewej ścianie i kontynuuj eksplorację okolicy. Docelowo musisz dotrzeć do windy, dzięki której przeniesiesz się do strefy Szczyt zamku.

Wolfenstein

18 sierpnia 2009

PC PlayStation Xbox
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz...
K
Chorąży 20
2015-08-03 22:00

HAHHAHAHA ALE DYSMÓZGI UMYSŁOWE HAHAH NAWET ZA PORADNIK TRZEBA PŁACIĆ POZDRO...

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
😡
2012-12-28 19:09

Ten Poradnik jest do bani. Musze zapłacić żeby zobaczyć

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
2010-02-13 15:59

Kto mi powie czemu w misji "Szczyt zamku" gra wyłącza mi się, do tej pory wszystko chodziło bez zarzutów

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
G
Konsul 56
2009-09-27 15:47

Rozumiem, że osiągnięć w wersji na PC nie ma, tak?

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Stranger.
😁
Senator 218

GRYOnline.plTeam

2009-09-19 23:36

Daro_ufo --> Winę zrzucam na to, że wcześniej długo przechodziłem etap na farmie i że najpierw zmniejszyłem screen i dopiero potem podłożyłem opis. W każdym razie po zdjęciach można do niego dotrzeć. ;)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Daro_ufo
😃
Pretorianin 106
2009-09-18 11:58

hehe znalazłem mały błąd w poradniku.. mianowicie w etapie 13 sekret 2 nie jest pod żadnym kamieniem tylko pod basenem do sikania :P

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
F
Pretorianin 84
2009-09-16 07:55

Krondar --> Ciekawe rzeczy tu wypisujesz brachu. Szybko zapominasz o kumplach ze szkolnej ławy.
Jasne - jesteś tutaj anonimowy i pewnie oprócz mnie nikt ciebie nie zna. Niech ci będzie. Potem znowu
będziesz mnie przepraszał.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Krondar
😜
Generał 89
2009-09-12 12:06

maxfenix --> Primo, nie rozumiem aluzji, bo nie uważam abym się czymkolwiek chwalił. Nie krzyczę na prawo i lewo że skończyłem na Uber, a jedynie zwrazam uwagę że przez takie opinie jak ta w poradniku ludzie wolą nie ryzykować podejścia na najwyższym poziomie trudności, bo autor odradza. A szkoda, bo gra pod tym względem jest chyba opracowywana pod kątem Pada, a nie myszy.
Jeśli przez moją opinię tu na forum, choć jedna mała duszyczka porwała się na poziom Uber i ukończyła - to uważam że warto zwracać na to uwagę. Bo gra na wyższych poziomach trudności to dużo więcej radochy imo ;)
Secundo, nie przypominam sobie jakiejkolwiek konwersacji z Tobą, może z którymś z Twoich rodziców co najwyżej :P

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
👍
Legionista 10
2009-09-09 21:32

Wolfenstein
Gra warta swojej ceny , bardzo wciąga przerwałem Airborna w sieci więc musi być świetna.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
M
😍
Pretorianin 33
2009-09-09 08:27

a mam pytanie czemu mnie żadne świecące gó**o nie wyrzuca w górę??to pierwsze jakoś przeszedłem bo poszukałem trainera na wyższy skok (miałem nadzieję że będzie jakiś) a z tym drugim to porażka spycha mnie za Hansem więc HELP!! żaeby nie było to gra oryginalna w saturnie kupiona za 119.90 czy cuś bo nie pamiętam

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Stranger.
Senator 218

GRYOnline.plTeam

2009-09-08 14:08

GrzyB0T --> Osiągnięcia z Xboksa pokrywają się z trofeami na PS3.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
G
😉
Legionista 6
2009-09-07 12:59

czy te osiągnięcia to tylko dla xbox'a?

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
Pretorianin 0
2009-09-05 12:28

maxfenix-hah,racja

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
F
😃
Pretorianin 84
2009-09-05 10:23

Krondar ---> Co ty gadasz brachu? Powiedziałeś mi, że z trudem przechodzisz Wolfa na normalu,
a teraz wciskasz wszystkim jakiś kit o "uber".
Stary, ci co grają na najwyższych poziomach trudności tym się nie chwalą! To podobnie jak
z kobietami. Jak ktoś nie umie z babami, to twierdzi, że ma trzy kochanki na raz. Pozdrawiam!

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Nolifer
Legend 180
2009-09-04 14:54

gra nie wymaga przejscia z poradnikiem... latwy prosty i przyjemny fps

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
WheZY
Senator 39
2009-09-03 07:33

Niexle i przydatne ;] Dziękował^^

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
A
Senator 30
2009-08-31 13:29

Dzięki przyda się!

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
Legionista 5
2009-08-31 11:53

Ale żeś sie gość napracował! Każdy woreczek ze złotem opatrzony mapką i screenem ^.- Podziwiam że Ci sie chciało to robić (pewnie miałes dobrą motywacje ;p).

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Krondar
Generał 89
2009-08-29 23:48

Stranger. -> Mhm, do cząsteczkowego tak, ale np. Tesla jest imo mocno na siłę - do tego samego dużo wygodniej używało mi się miotacza płomieni, zwłaszcza że wydał mi się wręcz stworzony do kasowania tych małych 'zwierzakowatych' stworów ;) Zamiast tego mogli wrzucić np. odpowiednik 4tej broni z klasycznego Wolfa, czyli coś ala M61 Vulcan ;D No, ale nie ma co gdybać ;)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Stranger.
Senator 218

GRYOnline.plTeam

2009-08-29 23:13

Moim zdaniem z broniami energetycznymi nie jest tak źle, o ile się z nich z rozsądkiem korzysta. W szczególności do działka cząsteczkowego można łatwo uzupełniać amunicję, bo często po powrocie do miasta wpada się na opancerzonych żołnierzy.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Krondar
Generał 89
2009-08-29 22:34

Jakąś godzinę temu ukończyłem na Uber. Moje wrażenia poniżej

1) Mam wrażenie że autor jak widzę trochę demonizuje ten poziom trudności. Tak na dobrą sprawę cała gra idzie płynnie poza jednym jedynym miejscem gdzie zaciąłem się na długi czas - druga faza walki z Hansem... ten element gry jest tak wygięty że przyznam że po dwóch godzinach myślałem że się poddam. Po kolejnych dwóch zacząłem się wkurzać ;-) Ale do zrobienia! ;)
2) Nie korzystałem z broni energetycznych. Połączenie MP40 + MP43 + Kar98 dla mnie okazało się wystarczające. Do energetyków nie ma zbyt wielu bateryjek, nie zaprzątałem sobie nimi głowy. Dopiero na koniec gry w drugiej fazie z Hansem skorzystałem z "tej ostatniej" giwery ;)
3) Drobny bug gry, tudzież uchybienie autorów - na Uber nie ma celownika i jak podoba mi sie to rozwiązanie przy klasycznych giwerach, tak celowanie z energetyków jest tylko "na czuja", szkoda że przy drugim trybie celowania nie dodano go...
4) W grze można znaleźć kilka fajnych "smaczków" które wyłapią starsi gracze, katujący swego czasu Wolfa 3D. W zamku miałem naprawdę szeroki uśmiech słysząc znajome dźwięki :D

I to chyba wsio. Grę szczerze polecam i to nie tylko przez sentyment do Wolfa 3D, ale jako solidny singiel - wciąga! ;-)

Szkoda tylko drogi autorze ze nie wrzuciłeś tego ze trzy godziny wcześniej - nie musiałbym sam testować wszystkich broni w drugiej fazie z Hansem :P
I chyba prościej go pokonać w czwartej fazie w pełni dopakowanym MP43 z celownikiem optycznym - przy aktywnym wzmocnieniu zanim dojedzie na dół, to już jest martwy i tylko idziemy mu kryształ wbić ;)
Pozdrawiam,
K.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl