filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źródło fot. Kiler, reż. Juliusz Machulski, Studio Filmowe „Zebra”, 1997 / Parks and Recreation, Michael Schur, Greg Daniels, NBC, 2009.
i
Filmy i seriale 23 lipca 2023, 11:00

autor: Jan Tracz

Mistrzowie drugiego planu. Ci drugoplanowi bohaterowie przyćmili protagonistów

Dziś prezentujemy dziesięć postaci, które udowodniły, że nawet trzymając się drugiego planu, można zapisać się w annałach kina lub telewizji.

Spis treści

Saul Goodman – Breaking Bad

Zadzwoń do Saula, Vince Gilligan, Peter Gould AMC, 2015. - Mistrzowie drugiego planu. Ci drugoplanowi bohaterowie przyćmili protagonistów - dokument - 2023-07-23
Zadzwoń do Saula, Vince Gilligan, Peter Gould AMC, 2015.

Odtwórca roli: Bob Odenkirk

Gdzie obejrzeć: Netflix

To prawdopodobnie pierwsza z dwóch najbardziej złożonych postaci tego zestawienia. Walter White w Breaking Bad był wielki, ale doskonale wiemy, że nie zawsze dawał się lubić. W sumie można stwierdzić, że mało kogo dało się darzyć sympatią w tym serialu. Był jednak pewien osobnik, o którym wiedzieliśmy tak mało, że pokochaliśmy go nieoceniającą miłością – mowa oczywiście o Saulu Goodmanie (Bob Odenkirk). Goodman jawił się jako absolutnie przesadzony, komicznie wyglądający prawnik, który chodził w kiczowatych garniturach (tym samym wyróżniał się), ale był niezwykle uzdolnionym i bystrym obrońcą (nie)winnych. Chwilami przypominał pieska, który zasługuje na pogłaskanie, niemniej jego zabawna postać miała w sobie coś nieopisywalnego i złowieszczego.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej