futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 15 września 2021, 14:50

Kryptowaluty – złe, dobre czy neutralne?. Jak BitCoin i inne kryptowaluty zmieniają świat?

Spis treści

Kryptowaluty – złe, dobre czy neutralne?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy kryptowaluty są złe? Dużo zależy do tego, jak je postrzegamy. Jeżeli wirtualne pieniądze traktujemy jedynie jako sposób na szybki zarobek dla spekulantów, jakikolwiek wysiłek poświęcony na ich wydobycie może być postrzegany jako strata zasobów i egoistyczne zachowanie. Prawda jest jednak dużo bardziej skomplikowana.

Bictoiny nie mają materialnej formy, ale za to mają ogromny wpływ na materialny świat. - Jak BitCoin i inne kryptowaluty zmieniają świat? Energetyka, ekologia i wielka polityka - dokument - 2021-09-15
Bictoiny nie mają materialnej formy, ale za to mają ogromny wpływ na materialny świat.

Przede wszystkim, sam rozwój technologii blockchain może nam pomóc w coraz bardziej cyfrowej rzeczywistości. Przenosimy do świata wirtualnego coraz więcej obszarów naszego życia, a blockchain oferuje świetny sposób na przechowywanie rosnącego rejestru transakcji, zdarzeń czy innych jednostek w praktycznie dowolnej sferze naszego życia. Kryptowaluty są najjaskrawszym przykładem zastosowania blockchaina, jednak może on pomóc w organizacji głosowania przez Internet, prowadzenia wrażliwej dokumentacji (np. księgi wieczyste, kartoteki medyczne, informacje podatkowe, rejestry typu PESEL, NIP czy REGON), czy codziennej działalności wielu sektorów, np. edukacji (rejestr ocen uczniów), handlu (transakcje bez pośredników) czy zabezpieczania dóbr luksusowych.

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej

Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?
Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?

O technologii blockchain słyszał już niemal każdy – kojarzy się ją z kryptowalutami. To jedna strona medalu, bowiem po drugiej są tokeny NFT, które mogą stać się przyszłością gier, zwłaszcza tych sieciowych. Kto bowiem nie chciałby zarabiać na graniu?