Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2016, 10:42

autor: Michał "moir" Marian

Żyjące Guild Wars 2 i panie rządzą w Pokemon GO – Wieści MMO (1/08/2016)

Dzisiaj omawiamy m.in. statystyki graczy Pokemon GO, dodatek Shadow of the Hist do The Elder Scrolls Online, dużą aktualizację do DC Universe Online, wprowadzenie europejskich serwerów w Naruto Online i eliminację problemu z zawrotami głowy podczas beta-testów World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Tym razem przyjrzymy się debiutowi trzeciego sezonu Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, najnowszej aktualizacji The Elder Scrolls Online oraz kolejnej klasy postaci zasilającej świat World of Warcraft: Legion. Sprawdzimy także co nowego słychać w DC Universe Online i Naruto Online.

CIEKAWOSTKA

Jedna z amerykańskich firm ankietowych przedstawiła nader interesujące statystyki dotyczące Pokemon GO. Według analityków SurveyMonkey znakomitą większość graczy stanowią kobiety (63%). Co ciekawe, trenerzy najczęściej są w kwiecie wieku, tj. mają 18–29 lat (46% ogółu). Jakby tego było mało, przeszło 1/3 z nich (34,6%) może pochwalić się rocznymi zarobkami przekraczającymi 100 tysięcy dolarów. Chyba jednak warto udać się na spacer w poszukiwaniu żony… znaczy pokemonów.

Żyjące Guild Wars 2 i panie rządzą w Pokemon GO – Wieści MMO (1/08/2016) - ilustracja #1

Guild Wars 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w świecie Guild Wars 2 zadebiutował pierwszy epizod trzeciej odsłony tzw. Żyjącej Opowieści. Odcinek zatytułowany Out of the Shadows wprowadza m.in. nową mapę przeznaczoną do trybu PvP, dodatkową instancję we Fractals of the Mists, a także szereg usprawnień w balansie i mechanice rozgrywki.

Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun pilotu 3. sezonu, zaś szczegółowe informacje dotyczące wprowadzonych przezeń zmiań dostępny są tu.

The Elder Scrolls Online

Począwszy od dziś, tj. 1 sierpnia, pecetowi gracze The Elder Scrolls Online mogą cieszyć się najnowszym rozszerzeniem zatytułowanym Shadows of the Hist – graczom konsolowym przyjdzie poczekać na debiut ich wersji do 16 sierpnia. Dodatek jest częścią znacznie większego rozszerzenia znanego jako Update 11, który wprowadza do świata tytułu wiele zmian. Gracze dostaną w swoje ręce nie tylko nowe instancje, lecz także poprawiony balans niektórych umiejętności, więcej opcji rzemiosła oraz dodatkowe funkcje kosmetyczne – fryzury, ozdoby, możliwość zmiany imienia, rasy, wyglądu bohatera, a także ubarwienia kostiumów.

Szczegółowy opis zawartości całej paczki znajdziecie pod tym adresem.

World of Warcraft

Przedstawiciele Blizzard Entertainment oficjalnie ogłosili, że wszyscy ci, którzy nabyli zawczasu najnowsze rozszerzenie ich sztandarowej produkcji, otrzymają dostęp do debiutującej w nim klasy Demon Huntera już 9 sierpnia. Postać ta, podobnie jak Death Knight kilka rozszerzeń wstecz, należeć będzie do tzw. grupy Hero Class, co znaczy, że zabawę nią rozpoczniemy od razu na 98. poziomie doświadczenia.

Przy okazji warto wspomnieć, że deweloperzy uporali się już z nader często zgłaszanymi nudnościami i zawrotami głowy podczas beta-testów dodatku. Winowajcą okazał się nowy system pracy kamery, który w założeniu miał być dużo bardziej dynamiczny, co z kolei powodowało objawy podobne do tych kojarzonych z chorobą lokomocyjną.

Dokładniejszy opis umiejętności i zastosowania przedstawionej profesji dostępny jest tu.

DC Universe Online

W minionym tygodniu DC Universe Online doczekało się już 26. aktualizacji w historii gry. Tym razem wprowadza ona nowy rajd oraz przeznaczoną dla dwóch graczy instancję. Jednocześnie twórcy, studio Daybreak, obiecują, że wydawane odtąd dodatki będą dużo obszerniejsze i bogatsze w zawartość.

Szczegółowe informacje na temat rozszerzenia dostępne są pod tym adresem.

Naruto Online

Dobra wiadomość dla wszystkich europejskich fanów mangi i anime – Naruto Online doczekało się w końcu dedykowanego serwera (a właściwie to już trzech) na Starym Kontynencie. Tsunade, Kabuto oraz Zabuza zlokalizowane są na terenie Wielkiej Brytanii, więc Polacy nie powinni odczuwać żadnego dyskomfortu wynikającego z opóźnień podczas rozgrywki.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas recenzją produkcji.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.