Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2019, 10:39

autor: Czarny Wilk

Zwiastun IO - postapokaliptycznego filmu Netfliksa z gwiazdą Marvela

Netflix opublikował zwiastun debiutującego za kilka dni filmu science fiction, w którym grane przez Anthony'ego Mackiego i Margaret Qualley postacie staną przed dylematem - walczyć o przetrwanie na zniszczonej Ziemi czy uciec w kosmos.

Macie już dość postapokaliptycznych filmów? Nie? To dobrze, gdyż za tydzień na Netfliksie zadebiutuje kolejna propozycja tego typu. IO na tle wielu innych pozycji tego typu wyróżni się nieco bardziej oryginalnym zarysem fabularnym. Produkcja doczekała się pierwszego zwiastuna.

Akcja wyreżyserowanego przez Jonathana Helperta (twórca mało znanego House of Time z 2015 roku) filmu rozegra się w odległej przyszłości, na zniszczonej przez kataklizm Ziemi. Niemal wszyscy ludzie opuścili planetę i udali się w podróż na tytułowy księżyc Jowisza, by tam zacząć nowe życie. Jedną z nielicznych osób pozostałych na ojczystej planecie ludzkości jest Sam, młoda naukowiec próbująca znaleźć sposób na adaptacje naszego gatunku do nowych warunków. Pewnego dnia Sam spotyka innego ocalałego, Micaha, który stara się nakłonić ją do wspólnej podróży do ostatniego statku mającego niebawem wyruszyć do pozaziemskiej kolonii.

Netflix zdaje się lubić klimaty postapokaliptyczne – przed IO platforma stworzyła m.in. Nie otwieraj oczu oraz Rain. - Zwiastun IO - postapokaliptycznego filmu Netfliksa z gwiazdą Marvela - wiadomość - 2019-01-11
Netflix zdaje się lubić klimaty postapokaliptyczne – przed IO platforma stworzyła m.in. Nie otwieraj oczu oraz Rain.

W rolach głównych wystąpią znana z Pozostawionych oraz amerykańskiej wersji Death Note’a Margaret Qualley oraz Anthony Mackie, czyli Sam „Falcon” Wilson z filmów Marvela. Na ekranie zobaczymy także Danny’ego Hustona, który wcześniej grał m.in. w Aviatorze, Wielkich oczach oraz w American Horror Story. IO zadebiutuje na Netfliksie 18 stycznia 2019 roku.

  1. Netflix