Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2022, 09:22

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Zwiastun God of War Ragnarok porwał graczy; Kratos staje do walki z Thorem

State of Play nie zawiodło. Prezentacja Sony przyniosła wiele atrakcji. Najważniejszą z nich był bez wątpienia zwiastun fabularny God of War: Ragnarok. Nadchodząca produkcja prezentuje się wręcz obłędnie.

Źródło: blog.playstation.com

UWAGA, SPOILER! Poniższy materiał wideo być może zdradza sceny z pierwszych godzin rozgrywki. Oglądacie go na własną odpowiedzialność.

Trzeba przyznać, że Sony, kolokwialnie mówiąc, umie w zaskoczenie. Japońska korporacja zaledwie wczoraj, zupełnie niespodziewanie, podała informacje o wydarzeniu State of Play. Dzięki nocnej prezentacji PlayStation gracze z całego świata mieli szansę zaznajomić się z kilkoma ciekawymi tytułami na konsole japońskiej firmy. Mimo sporej konkurencji wisienką (a może truskawką) na torcie był materiał z God of War: Ragnarok.

Bajeczny zwiastun fabularny przedstawia kilka lokacji, do jakich trafi bohater wraz ze swoim synem, Atreusem. Na wideo możemy zobaczyć zarówno nowe, jak i dobrze znane twarze. Mało? Dostaliśmy również pierwsze spojrzenie na to, jak w walce radzi sobie Thor. Choć wizerunek boga piorunów nie każdemu przypadł do gustu, to wygląda na to, że w walce będzie on godnym przeciwnikiem Kratosa.

Zwiastun God of War Ragnarok porwał graczy; Kratos staje do walki z Thorem - ilustracja #1

Źródło: blog.playstation.com

Zwiastun God of War Ragnarok porwał graczy; Kratos staje do walki z Thorem - ilustracja #2

Źródło: blog.playstation.com

Co niezwykle ciekawe, osoby zaangażowane w tworzenie GoW: Ragnarok dają fanom nadzieję, że prezentacja Stay of Play to dopiero początek. Enigmatyczne posty Jonathana Burke’a i Rafa Grassetti’ego zdają się świadczyć, że Sony szykuje dla nas coś jeszcze. Co to będzie? Przekonamy się zapewne już wkrótce.

Zwiastun God of War Ragnarok porwał graczy; Kratos staje do walki z Thorem - ilustracja #3

Źródło: blog.playstation.com

Zwiastun God of War Ragnarok porwał graczy; Kratos staje do walki z Thorem - ilustracja #4

Źródło: blog.playstation.com

Warto również dodać, że przy okazji wspomnianej zajawki God of War: Ragnarok japońska firma zapowiedziała pojawienie się nowego kontrolera DualSense, ozdobionego motywem nadchodzącej gry. Trafi on do sprzedaży 9 listopada, czyli w dniu premiery wyczekiwanej produkcji. Jeżeli chcecie poznać więcej informacji o grze, jak i samym urządzeniu, odsyłamy Was na bloga PlayStation.

Zwiastun God of War Ragnarok porwał graczy; Kratos staje do walki z Thorem - ilustracja #5
Źródło: blog.playstation.com

Na koniec przypomnijmy, że nowa odsłona przygód Kratosa i jego syna Atreusa dostępna będzie wyłącznie na konsolach PS5 i PS4.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

E3 2021